Diyar-i Türk

Anavatan’dan Yağcılar’a ültimatom!

Kosova’nın bağımsızlığından itibaren ülkede yaşayan Türk toplumunu parlamentoda temsil eden Kosova Demokratik Türk Partisi, Genel Başkan Mahir Yağcılar’ın akıl almaz tavırları ile bir bilinmeze sürükleniyor.Partide iki yıldır bayramlaşma töreni dahi düzenlenmezken, bu yıl Türk milletvekilleri tarafından düzenlenen bayramlaşma törenine katılan Türkiye’nin Priştine Büyükelçisi Çağrı Şakar, ültimatom gibi bir açıklama yaparak anavatanın tavrını net bir şekilde ortaya […]

Bu Haber 06 Haziran 2019 - 16:35 'de eklendi ve 133 kez görüntülendi.

Anavatan’dan Yağcılar’a ültimatom!

Kosova’nın bağımsızlığından itibaren ülkede yaşayan Türk toplumunu parlamentoda temsil eden Kosova Demokratik Türk Partisi, Genel Başkan Mahir Yağcılar’ın akıl almaz tavırları ile bir bilinmeze sürükleniyor.Partide iki yıldır bayramlaşma töreni dahi düzenlenmezken, bu yıl Türk milletvekilleri tarafından düzenlenen bayramlaşma törenine katılan Türkiye’nin Priştine Büyükelçisi Çağrı Şakar, ültimatom gibi bir açıklama yaparak anavatanın tavrını net bir şekilde ortaya koydu.

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Kosova Demokratik Türk Partisi bayramlaşma töreni geçen yılın ardından bu yıl da gerçekleşmedi. Yaşanan bu gelişmenin ardından, Kosova Türk Toplumunun ülke parlamentosundaki temsilcileri, KDTP Genel Sekreteri Fikrim Damka ve Genel Başkan Yardımcısı Müferra Şinik düzenledikleri bayramlaşma töreninde ülke genelindeki Türklerle buluştu. Bayramlaşma törenine, Türkiye’nin ülkedeki üst düzey temsilcilerinin katılımları ise dikkatlerden kaçmadı. T.C Priştine Büyükelçisi Çağrı Şakar, Türk Temsil Heyet Başkanı Albay Numan Baş ve ülkenin tek Türk Belediye Başkanı olan Mamuşa Belediye Başkanı Abdülhadi Krasniç gibi isimler gecede yerini alırken; T.C Priştine Büyükelçisi Çağrı Şakar bayramlaşma töreninde yaptığı konuşmada, Kosova Demokratik Türk Partisi seçimlerinin bir an evvel yapılmasını temenni ettiklerini belirtti. Büyükelçi Şakar; “ KDTP seçimlerini gerçekleştirecek. Ben bir kardeşiniz olarak bu seçimlerin birlik ve beraberlik içerisinde bir an evvel gerçekleşmesini temenni ediyorum. Alacağınız kararların başta Kosova Türk Toplumu olmak üzere tüm Kosova’ya hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu. Büyükelçi Şakar’ın bu sözleri, seçim takvimini işletmeyen Genel Başkan Mahir Yağcılar’a Türkiye’nin açık bir ültimatom olarak değerlendirildi.

Organizasyonla ilgili açıklamarda bulunan, KDTP Genel Sekreteri ve Milletvekili Fikrim Damka, partinin bir seçim sürecine girdiğine ve 26 Haziran’a kadar tüm seçimlerin yapılması gerektiğine dikkat çekerken, görev süreleri içerisinde en önemli önceliklerinin Türk Toplumu içerisinde birlik ve beraberliği sağlamak olduğunu belirtti. Damka; “ Şundan hiç kimsenin şüphesi olmasın; geçmişte olduğu gibi gelecekte de en güçlü şekilde toplumumuzu temsil etmeye devam edeceğiz. En büyük gücümüz halkımız, son derece  coşkulu bir şekilde bayramlaşma törenimize  katılarak bizlere büyük güç verdiler, hep birlikte, birlik ve beraberlik içerisinde emin adımlarla yolumuza devam edeceğiz. Bizler Sayın Genel Başkanı ve Prizren Şube yönetimini de bu bayramlaşma törenine davet ettik, isterdik ki onlarda aramızda olsun, ancak kendileri katılmamayı tercih ettiler.  Katılımlarıyla bizleri onurlandıran Sayın Büyükelçimize, Saygıdeğer Komutanımıza, Belediye Başkanı kardeşimize ve tüm soydaşlarımıza ayrı ayrı şükranlarımızı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Kosova Parlamentosu Başkanvekili ve KDTP Genel Başkan Yardımcısı Müferra Şinik ise; “Mübarek bayram gününde birliğimizi ve beraberliğimizi konuşmak, bayram coşkusundan bahsetmek isterdik, ancak ne yazık ki bugün bunları değil partimizdeki kongre sürecini konuşuyoruz. Seçimlerimizin birlik ve beraberlik içerisinde, kırmadan, dökmeden gerçekleşmesini, sandıktan çıkacak adaylarımıza herkesin saygı göstermesini temenni ediyorum” dedi

 

 

 

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Diyar-i Türk
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal