Diyar-i Türk

“Kırım’a destek isteyenler Karabağ’a da baksın”

Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Parlamentosu 2014-2018 dönemi Türkiye Milli Heyeti Asıl Üyesi olarak Fransa’nın Strasbourg şehrinde bulunan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili genel kurulda bir konuşma yaptı. Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili genel kurulda yaptığı konuşmada Kırım’ın işgali ile ilgili uluslararası toplumdan destek isteyen Ukrayna’yı eleştirirken; ”Ukrayna uluslararası toplumdan destek istiyor, peki neden […]

Bu Haber 27 Mart 2018 - 20:48 'de eklendi ve 418 kez görüntülendi.

“Kırım’a destek isteyenler Karabağ’a da baksın”

Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Parlamentosu 2014-2018 dönemi Türkiye Milli Heyeti Asıl Üyesi olarak Fransa’nın Strasbourg şehrinde bulunan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili genel kurulda bir konuşma yaptı. Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili genel kurulda yaptığı konuşmada Kırım’ın işgali ile ilgili uluslararası toplumdan destek isteyen Ukrayna’yı eleştirirken; ”Ukrayna uluslararası toplumdan destek istiyor, peki neden ermenistan’ın Karabağ’ın işgaline sessiz kalıyor?” diye sordu.  

Ülkelerin genel kurul sırasında sık sık resepsiyonlar düzenleyerek, kendi konularıyla ilgili mesajlar vermeye çalıştığını ifade eden Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili;  “Resepsiyonlar sık sık yapılıyor. Yalnız şu ana kadar burada Rusya’nın Ukrayna’ya karşı bir davranışı veya sorunu olmadı. Yalnız burada Ermenistan’da bir resepsiyon yaptı, onun da bir Karabağ işgali vardı ki, Ukrayna buna ne kadar destek verdi bilmiyorum. O resepsiyonda bildiğim kadarıyla herkes vardı. Aynı şekilde bir işgal söz konusu. Ermenistan tarafından Karabağ’ın işgali söz konusu. Ermenistan bu işgali gerçekleştirdiği zaman legal oluyor, hiç kimse bir tavır koymuyor. Ben bunların hiçbirisini kabul etmiyorum. Burada sık sık bu resepsiyonlar düzenleniyor. Şimdi biz parti grubu olarak bu resepsiyonlara katılıp katılmamayı tartışıyoruz. İşgalcilere karşı beklenen tavrın herkese konulması gerekiyor. Ben zaten bu resepsiyonlara katılmıyorum. Hiçbir zamanda katılmadım. Yine bu resepsiyonlara katılmayacağım ama burada bir mesaj verilip, verilmiyor ayrı bir mesela, bunların iyi irdelenmesi lazım, Ukrayna’nın da şu andaki işgalci devletlere karşı tutumunu kendilerine nasıl düşünüyorsa o şekilde sergilemesi lazım. Ama ben bunu görmedim. Bugüne kadar Azerbaycan’ın Karabağ meselesi ile ilgili Ukrayna bu parlamentoda, bu mecliste, bu konseyde Karabağ’ın işgali ile ilgili tek bir cümle etti mi, tek bir kelime konuştu mu ki burada bir parti grubundan aynı şekilde kendi düşünceleriniz doğrultusunda konuşma bekliyorsunuz” dedi.

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Diyar-i Türk
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal