Diyar-i Türk

Efsane Büyükelçiden EkoAvrasya’ya Veda Ziyareti

12 yıldır Türkiye’de görev yapan ve her fırsatta “Türkiye benim ikinci vatanım” açıklamasını yapan, Özbekistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Ulfat Kadirov Ankara’ya veda etti. Büyükelçi Ulfat Kadirov Türkiye’den ayrılmadan önce, birlikte birçok ortak projeye imza attıkları EkoAvrasya Derneğine bir veda ziyareti gerçekleştirdi.  Ziyarette yaptığı açıklamada kendisini Türkiye’de evinde hissettiğini ve ikinci vatanı olarak gördüğünü belirten Büyükelçi […]

Bu Haber 14 Eylül 2017 - 23:55 'de eklendi ve 573 kez görüntülendi.

Efsane Büyükelçiden EkoAvrasya’ya Veda Ziyareti

12 yıldır Türkiye’de görev yapan ve her fırsatta “Türkiye benim ikinci vatanım” açıklamasını yapan, Özbekistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Ulfat Kadirov Ankara’ya veda etti. Büyükelçi Ulfat Kadirov Türkiye’den ayrılmadan önce, birlikte birçok ortak projeye imza attıkları EkoAvrasya Derneğine bir veda ziyareti gerçekleştirdi.

 Ziyarette yaptığı açıklamada kendisini Türkiye’de evinde hissettiğini ve ikinci vatanı olarak gördüğünü belirten Büyükelçi Uflat Kadirov, Türkiye-Özbekistan ilişkilerinin daha güçlü bir zeminde ilerleyeceğini ifade ederek, ’’Özbekistan ve Türkiye arasındaki ilişkiler ekonomik ve sosyal alanda dinamik bir şekilde devam etmektedir. Türkiye ile kurmuş olduğumuz ilişkilerin daha güçlü bir şekilde yol alacağına inanıyorum. Özbekistan’ın bağımsızlığını ilan ettiği 1991 yılından bugüne kadar, kardeş Türkiye’nin varlığını her zaman yanımızda hissettiğimizi bilmenizi istiyorum. Görev yapmış olduğum süre içerisinde sizlerden görmüş olduğum desteği ve kardeşliği ömür boyu unutmayacağım’’ dedi.

Türkiye-Özbekistan ilişkilerinin güçlenmesi hususunda yapmış olduğu başarılı çalışmalardan ve tarihi kardeşliğe sunmuş olduğu katkılardan dolayı Büyükelçi Uflat Kadirov’a şükranlarını ifade eden EkoAvrasya Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eren ise, ’’Türkiye-Özbekistan ilişkilerinin mevcut seviyeye ulaşmasında Sayın Büyükelçimizin çok büyük emekleri ve gayretleri olduğuna bizatihi şahit olmuş birisiyim. 12 yıllık görev süresi içerisinde her platformda iki ülkenin kardeş olduğunu dile getirmiş ve bu kardeşliğin gereği olarak ikili ilişkilerin güçlendirilmesi hususunda var gücüyle çalışmıştır. Bundan sonraki süreçte üstleneceği görevi esnasında da aynı duygularla çalışacağına inanmaktayım’’ dedi.

Türkiye-Özbekistan ilişkilerine sunmuş olduğu katkılardan dolayı Büyükelçi Uflat Kadirov’a Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği (EkoAvrasya) tarafından şükran plaketinin takdim edildiği veda ziyareti çerçevesindeki görüşmede, EkoAvrasya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Ebubekir Kipel ve Kemal Kurnaz da hazır bulundu.

 

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Diyar-i Türk
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal