Diyar-i Türk

Dünya’yı dize getiren Türk zirvede

Bu yıl Karabük Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’ndan mezun olan Khayal Abdullayev başarıya doymuyor. Daha  önce 7 kez Dünya Şampiyonu olan başarılı sporcu, bu başarılarına bir yenisini daha ekledi ve Ukrayna’nın Odessa şehrinde düzenlenen Dünya Kupasında, Sanda dalında şampiyon oldu Wushu Dünya Kupası Ukrayna’nın Odessa şehrinde yapıldı. Türk Milli Takımı şampiyonada büyük bir başarı […]

Bu Haber 23 Haziran 2017 - 20:48 'de eklendi ve 731 kez görüntülendi.

Dünya’yı dize getiren Türk zirvede

Bu yıl Karabük Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’ndan mezun olan Khayal Abdullayev başarıya doymuyor. Daha  önce 7 kez Dünya Şampiyonu olan başarılı sporcu, bu başarılarına bir yenisini daha ekledi ve Ukrayna’nın Odessa şehrinde düzenlenen Dünya Kupasında, Sanda dalında şampiyon oldu

Wushu Dünya Kupası Ukrayna’nın Odessa şehrinde yapıldı. Türk Milli Takımı şampiyonada büyük bir başarı elde etti ve Serdar Kızıltoprak yönetiminde; beş altın, iki gümüş, üç bronz madalya kazandı.

Gözler bu şampiyonada da, daha önce 7 kez Dünya, üç kez de Avrupa Şampiyonu olan Khayal Abdullayev’de idi. Bu yıl Karabük Üniversitesinden mezun olan Türk Milli takımının Azeri asıllı başarılı sporcusu, Ukraynalı, Moldovalı, Azerbaycanlı ve Gürcistanlı rakiplerini yenerek finale yükseldi. Finalde karşılaştığı Endenozyalı rakibini de yenmeyi başaran Abdullayev, Dünya Kupasında da kürsünün en üstüne çıktı ve bayrağımızı göndere çektirdi.

Daha önce 7 kez Dünya, 3 kez de Avrupa Şampiyonu olan Khayal Abdullayev’in ayıca, Türkiye, Balkan ve Asya şampiyonlukları ve dereceleri bulunuyor.

Başarılı sporcu mutluluğunu ise sosyal medya hesabından yaptığı; Şükürler olsun Rabbime, Dünya Kupasını da bana nasip etti. Herkesten Allah razı olsun, vatan sağolsun, ne mutlu Türk’üm diyene” cümleleriyle dile getirdi.

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Diyar-i Türk
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal