Diyar-i Türk

Kosova ve Bosna’dan Bodrum çıkartması

Muğla’nın Bodrum ilçesine gelen Bosna Hersek Ekonomi Bakanı, Turizm Bakan Yardımcısı ve Kosova Demokratik Türk Partisi Genel Sekreteri ve Kosova  Meclisi Başkanvekili Fikrim Damka önemli açıklamalarda bulundu. Kosova Milletvekili ve Meclis Başkan Yardımcısı Damka, Başkanlık sisteminin tüm Balkan ülkelerinde uygulanmasını temenni ederken, Orta Bosna Kantonu Ekonomi Bakanı Sedzad Milanoviç ise Türkiye’nin ne kadar güçlü bir […]

Bu Haber 26 Nisan 2017 - 17:54 'de eklendi ve 1297 kez görüntülendi.

Kosova ve Bosna’dan Bodrum çıkartması

Muğla’nın Bodrum ilçesine gelen Bosna Hersek Ekonomi Bakanı, Turizm Bakan Yardımcısı ve Kosova Demokratik Türk Partisi Genel Sekreteri ve Kosova  Meclisi Başkanvekili Fikrim Damka önemli açıklamalarda bulundu. Kosova Milletvekili ve Meclis Başkan Yardımcısı Damka, Başkanlık sisteminin tüm Balkan ülkelerinde uygulanmasını temenni ederken, Orta Bosna Kantonu Ekonomi Bakanı Sedzad Milanoviç ise Türkiye’nin ne kadar güçlü bir ülke olduğuna dikkat çekti.

Türk Ocakları Bodrum Temsilcisi, işadamı Derya Kürkcüoğlu’nun misafiri olarak Bosna Hersek ve Kosova’dan gelen sekiz kişilik heyet dört gün boyunca Bodrum başta olmak üzere, Muğla ve ilçelerinde bir dizi ziyarette bulunacak. Akşam saatlerinde Bodrum’a gelen heyette; Saray Bosna Ekonomi Bakanı Sedzad Milanovic, Turizm Bakan Yardımcısı Osman Buz, Bosna Hersek İşadamları Federasyonu Başkanı Mensur Bektic, Bosna Hersek Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sefir Gasal, Zenika Kontanu İş Adamları Derneği Başkanı Ahmet Alic, Bosna Hersek Turizm Acenteleri Derneği Başkanı Diana Mehcic, Kosova Parlemantosu Meclis Başkanvekili Fikrim Damka ve Prizren Belediye Meclisi Başkan Yardımcısı Levent Buş yer alıyor.
Kosova Demokratik Türk Partisi Genel Sekreteri ve Meclis Başkanvekili Fikrim Damka, Türkiye ile Balkan ülkeleri arasındaki ilişkileri en üst seviyeye çıkarmak istediklerini söyleyerek, “Bodrum’da dört günlük program çerçevesinde çeşitli ziyaretlerde bulunacağız. Kosova ve Bosna Hersek heyeti olarak Balkanlar ile Türkiye arasındaki zaten sıkı olan bu ilişkileri nasıl daha üst düzeye çıkarabiliriz, bunu sadece ekonomik anlamda değil, turizm ve kültürel anlamda da nasıl geliştirebiliriz arayışı içindeyiz” şeklinde konuştu.
Türkiye’nin demokratik bir seçim yaptığını vurgulayan Damka, “Türk milleti demokratik bir karar verdi. Halkın kararı Türkiye’ye hayırlı olsun. Eminim ki Türkiye halkı doğru kararı vermiştir ve Türkiye’nin önü daha fazla açılacaktır. Referandum sonucuyla Türkiye’de istikrar sağlanacağını düşünüyorum. Bunun Balkanlara da örnek olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.
Orta Bosna Kantonu Ekonomi Bakanı Sedzad Milanoviç ise Türkiye’nin gücünün farkında olduklarını söyleyerek “ Bosna Hersek ile Türkiye arasındaki ekonomik ilişkilerin geliştirilmesini sağlamak amacıyla Türkiye’ye geldik. Türkiye’nin dünyanın en güçlü ilk 10 ülkesinden biri. Bosna Hersek olarak bu gücün farkındayız. Bu ikili ilişkilerin daha da fazla artması için buradayız” dedi.

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Diyar-i Türk
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal