Diyar-i Türk

Büyükelçi Bayraktar ;”FETÖ beyin yıkamaya devam ediyor”

Türkiye’nin Tiran Büyükelçisi Bayraktar, “Arnavutluk’un ülkedeki FETÖ uzantılarına karşı ciddi ve somut adım atmasını hala bekliyoruz.” dedi. Türkiye’nin Tiran Büyükelçisi Hidayet Bayraktar, Arnavutluk’un ülkedeki Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) uzantılarına karşı ciddi ve somut adım atmasını bekledikleri kaydederek “İlkokul mezunu Fetullah Gülen’in elebaşlığını yaptığı örgüt, Arnavutluk milli güvenliği için de büyük bir tehlikedir.” dedi. Arnavutluk’taki FETÖ […]

Bu Haber 20 Mart 2017 - 5:43 'de eklendi ve 873 kez görüntülendi.

Büyükelçi Bayraktar ;”FETÖ beyin yıkamaya devam ediyor”

Türkiye’nin Tiran Büyükelçisi Bayraktar, “Arnavutluk’un ülkedeki FETÖ uzantılarına karşı ciddi ve somut adım atmasını hala bekliyoruz.” dedi.

Türkiye’nin Tiran Büyükelçisi Hidayet Bayraktar, Arnavutluk’un ülkedeki Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) uzantılarına karşı ciddi ve somut adım atmasını bekledikleri kaydederek “İlkokul mezunu Fetullah Gülen’in elebaşlığını yaptığı örgüt, Arnavutluk milli güvenliği için de büyük bir tehlikedir.” dedi.

Arnavutluk’taki FETÖ okullarında, beyin yıkama faaliyetleri yürütüldüğünü vurgulayan Bayraktar, bu faaliyetlerin Arnavut çocukların geleceği ve Arnavutluk devleti için tehlike arz ettiğini, yeni kayıt dönemi yaklaşırken ailelerin ve devletin bunları dikkate almasında yarar gördüğünü ifade etti.

Bayraktar, FETÖ okullarından mezun kişilerin diplomalarının Türkiye tarafından tanınmasının söz konusu olamayacağını belirterek diğer bir ifadeyle FETÖ okullarından mezunlar olanların Türkiye’de yükseköğrenimlerine devam edemeyeceğini, FETÖ üniversiteleri mezunlarının ise Türkiye’de üniversite mezunu olarak görülmediğini kaydetti.

Ülkedeki FETÖ okullarının, özellikle yatılı bölümlerinde karanlık işler döndüğünü bildiklerini söyleyen Bayraktar, FETÖ’nün gelecekte kazanmak istediği, genelde sakin yapılı çocukları küçük yaşta “işaretlediğini” ve bu çocuklarla belletmen adı verilen okulda yatılı çocukların gözetiminden sorumlu şahıslar aracılığıyla dostluk bağlarını ilerleterek beyin yıkamada ilk aşamaya başladığını anlattı.

Büyükelçi Bayraktar, Ulcinj’den (Ülgün) Saranda’ya kadar bu okullarda okuyan çocukların köylerine ve evlerine gidilerek ailelerle görüşüldüğünü ve bu şekilde “güven” kazanıldığını vurgulayarak ailelere, “çocuklarınız emin ellerde, biz onları eğitiyoruz, gözetiyoruz, koruyoruz” mesajı verildiğini ifade etti.

Aslında hakikatin bunun tam tersi olduğuna dikkati çeken Bayraktar, “Yurtlarda zaman ilerledikçe çocuklara beyin yıkamanın altyapısını oluşturan bazı kitaplar veriliyor. Çocuktaki değişim belirginleşince FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in kitapları da gizli kapılar ardında okutuluyor. Son yıllarda da FETÖ örgütlenmesi anlatılarak bu sayede neler elde edilebileceği çocuklara işleniyor. Süreç, gençlerin FETÖ’ye bağlılık yeminiyle tamamlanıyor.” diye konuştu.

Yurtlar ve evler, örgütün eleman kazanma kaynağı

Bayraktar, FETÖ’nün geçmişte Türkiye’de faaliyet gösteren ancak 15 Temmuz’dan sonra tamamına el konulan okullarında insanı dehşete düşüren gerçekler tespit edildiğine işaret ederek sözlerini şöyle sürdürdü; “Örneğin, FETÖ’nün en eski okulu olarak bilinen İzmir’deki bir okulda, yemekhanenin alt katında, 250 metre uzunluğunda gizli bir tünel tespit edildi. Aynı okulun üst katlarında da aynalarla kamufle edilmiş kapılar ve odalar bulundu. Türkiye’nin diğer illerindeki FETÖ okul ve yurtlarında da çok sayıda gizli oda ve bölüm ortaya çıkarıldı. Yani eğitim kisvesi altında gizli-saklı ve şaibeli işler dönüyor. Örgüt aynı örgüt olduğundan, Arnavutluk’ta da bunların ciddi olarak araştırılması ve üzerine gidilmesi lazım.”

Arnavutluk’taki FETÖ okullarından mezunlara yine FETÖ üniversitelerinin önerildiğini ve bu şekilde kişilerin sürekli olarak örgütün takip ve kontrolü altında tutulmaya çalışıldığını aktaran Bayraktar, “Kreşten üniversiteye kadar eğitim veren FETÖ’nün ana eleman kazanma kaynağı söz konusu okul, yurt ve evlerdir. FETÖ liselerinden mezunlara, Arnavutluk’taki FETÖ üniversiteleri cazip gösterilerek özel burslar veriliyor. Yurt ve ev imkânları tanıtılıyor. Aslında bu yurt ve evler, örgütün eleman kazanma kaynağı olarak işlev görüyor.” dedi.

Kaynak:TRT Haber

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Diyar-i Türk
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal