Diyar-i Türk

DPS Bağdat’ı çaldı!

Bulgaristan’da 26 Mart erken seçimleri yaklaşırken, DPS’nin skandallarına bir yenisi daha eklendi. Hak ve Özgürlükler Hareketi, Türkiye’de son dönemin en popüler şarkılarından biri olan Bağdat’ı çaldı! Büyük skandal DPS taraftarlarının Ayla Çelik’e ait Bağdat şarkısı ile yaptıkları klibi sosyal medyada paylaşmasıyla ortaya çıktı. Yayınlanan klipte şarkının sözleri değiştirilmiş ve Bulgaristan’ın yerel sanatçılarından Esil Duran’a HÖH’e […]

Bu Haber 13 Mart 2017 - 16:12 'de eklendi ve 615 kez görüntülendi.

DPS Bağdat’ı çaldı!

Bulgaristan’da 26 Mart erken seçimleri yaklaşırken, DPS’nin skandallarına bir yenisi daha eklendi. Hak ve Özgürlükler Hareketi, Türkiye’de son dönemin en popüler şarkılarından biri olan Bağdat’ı çaldı!

Büyük skandal DPS taraftarlarının Ayla Çelik’e ait Bağdat şarkısı ile yaptıkları klibi sosyal medyada paylaşmasıyla ortaya çıktı. Yayınlanan klipte şarkının sözleri değiştirilmiş ve Bulgaristan’ın yerel sanatçılarından Esil Duran’a HÖH’e uyarlanarak söyletilmişti. Türkiye’de yürürlükte olan Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa göre büyük suç olan bu gelişmenin ardından konuyu yakından takip eden www.diyariturk.com, ünlü sanatçının menejeri ve basın danışmanı ile irtibata geçti.

Böyle bir besteden haberleri olup olmadığı sorulan Menejer Gönül Bulut; “Hayır değildi, ilgileniyoruz, çok teşekkürler ilginiz için” yanıtını verdi.

Hak ve Özgürlükler Hareketinin bu skandal hırsızlığının ardında ünlü sanatçının kurmayları harekete geçerken, DPS yetkililerinin yaptıkları bu kültür ve sanat eseri hırsızlığı ile ilgili nasıl bir açıklama yapacağı ise merak konusu.

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Diyar-i Türk
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal