Diyar-i Türk

Bunlar hem DOST hem de ŞEREF’li!

Bulgaristan’da Özgürlük ve Hoşgörü İçin Demokratlar (DOST) Partisi Genel Başkanı Lütfi Mestan, erken parlamento seçimleriyle ilgili olarak, “Doğru zaman bugün. Dün erkendi, yarın belki geç olur. Türkiye’de ve Bulgaristan’da yaşayan tüm seçmenlerimiz bize destek versinler.” dedi. Hürriyet ve Şeref Halk Partisi (HŞHP) ile DOST Partisi’nin oluşturduğu DOST Birliği Koalisyonu, Filibe Fuar Merkezinde düzenlediği toplantıda, 26 Mart’ta yapılacak […]

Bu Haber 01 Mart 2017 - 1:32 'de eklendi ve 1076 kez görüntülendi.

Bunlar hem DOST hem de ŞEREF’li!

Bulgaristan’da Özgürlük ve Hoşgörü İçin Demokratlar (DOST) Partisi Genel Başkanı Lütfi Mestan, erken parlamento seçimleriyle ilgili olarak, “Doğru zaman bugün. Dün erkendi, yarın belki geç olur. Türkiye’de ve Bulgaristan’da yaşayan tüm seçmenlerimiz bize destek versinler.” dedi.

Hürriyet ve Şeref Halk Partisi (HŞHP) ile DOST Partisi’nin oluşturduğu DOST Birliği Koalisyonu, Filibe Fuar Merkezinde düzenlediği toplantıda, 26 Mart’ta yapılacak erken parlamento seçimlerinde yarışacak adaylarını tanıttı, hedeflerini anlattı.

Etkinlikte, Bulgaristan ulusal marşının okunmasının ardından, Bulgaristan Türklerinin sevilen sesi, sanatçı Sevcan Ramadan DOST Birliği için ‘Dostum’ şarkısını söyledi. Etkinlikte ayrıca Bulgar folkloründen örneklerin sunulduğu bir gösteri yapıldı.

HŞP Lideri Orhan İsmailov kalabalığa; “Merhaba, zaferi hak edenler!” diye seslenerek sözlerine başladı. HŞP Lideri konuşmasının devamında; “Sizler gördüğüm en cesur insanlarsınız, çünkü bu değişim için hazırsınız. Bizler, feodal modeli paramparça edecek ilk ve son seçeneğiz. Bizlerin amacı oligarşiyi, mafyayı ve ‘kim’ modelini yıkarak, Bulgaristan vatandaşlarını perde arkasında oynanan oyunlardan kurtarmaktır. 26 Mart’ta zaferi bizler kazanacağız, çünkü bizler bir birliğiz. DOST Birliği’nin altını çiziyorum, çünkü bu bir semboldür, bir işarettir, bir mesajdır. Benim adım Orhan İsmailov ve ben de sizlerden biriyim. Komünizm rejiminin çöküşünün ardından 27 yıl sabrettik ve bu yüzden bugün bu haldeyiz. Ancak artık sabretmeyeceğiz. DOST Birliği olarak bunları değiştireceğiz.” dedi.

Coşku dolu salona hitap eden DOST Genel Başkanı Lütfi Mestan ise, “HÖH’ün gerçek yüzünü gördünüz ve bu yüzden de DOST ile HŞHP birleşmeye karar verdik. Sizleri, Bulgaristan’ın kanser kütlesinin adı olan saraylardan kurtarmak adına birbirimize el uzattık. Çünkü sağlığımızı tehdit eden bu kütle var ve onlar oldukça, gerçek bir demokrasi var olamayacak” dedi

Mestan, DOST’a verilen oy ile Rusya yanlısı, oligarşi yanlısı ve yolsuzluk yanlısı olan HÖH’ün durdurulmuş olacağını iddia ederken; “Bugünlerde HÖH maskesinin nasıl düştüğüne şahit oluyoruz. Bu parti, her türlü erdemden uzak olan bu parti, Sofya milletvekili aday listelerinde ilk sıralara ATAKA ve Yurtsever Cephe gibi aşırı milliyetçilerin eski milletvekillerini koydu. Bu davranışı ile HÖH ahlakını ve siyasi düşüncesini açıkça gözler önüne serdi. Bundan böyle HÖH’e giden her oy aşırı milliyetçilere verilmiş oydur. Bu kararı ile HÖH, sözde soya dönüş girişimlerinin kurbanı olan kimselerin aziz hatırasını kirletmiş, gerçek bir hakarette bulunmuştur” dedi
Mestan konuşmasında ayrıca, HÖH’ün gerçek yüzünü çok daha önce gören Mehmet Hoca ve Kasım Dal’ı kutlamayı da ihmal etmedi.

DOST Partisi Başkanı seçimlerin, DOST hedef ve fikirleri ile HÖH’ün yolsuzluk paraları arasında acımasız, kanlı bir savaşı olarak geçeceğini de sözlerine ekledi. Mestan sözlerini şöyle noktaladı; “Bizleri çok iş beklemekte, çünkü Bulgaristan’ın geleceği bizlerin elinde.”

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Diyar-i Türk
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal