Diyar-i Türk

Vali Küçük “Balkanlar bizim yürek sızımız”

Bursa Valisi İzzettin Küçük Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği (BAL-GÖÇ) Genel Merkezini ziyaret etti.  Bal-Göç Genel Başkanı Prof. Dr. Yüksel Özkan tarafından karşılanan Vali İzzettin Küçük Dernek, Federasyon ve Konfederasyon faaliyetleri hakkında bilgi aldı.  Bursa Valisi İzzettin Küçük: ” Bal-Göç, Balkanlarda yaşayan soydaşlarımıza, dindaşlarımıza son derece olumlu katkı sağlayan, Balkan Türklerinin  güçlü sesi olan […]

Bu Haber 04 Şubat 2017 - 12:47 'de eklendi ve 562 kez görüntülendi.

Vali Küçük “Balkanlar bizim yürek sızımız”
Bursa Valisi İzzettin Küçük Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği (BAL-GÖÇ) Genel Merkezini ziyaret etti.
 Bal-Göç Genel Başkanı Prof. Dr. Yüksel Özkan tarafından karşılanan Vali İzzettin Küçük Dernek, Federasyon ve Konfederasyon faaliyetleri hakkında bilgi aldı.
 Bursa Valisi İzzettin Küçük: ” Bal-Göç, Balkanlarda yaşayan soydaşlarımıza, dindaşlarımıza son derece olumlu katkı sağlayan, Balkan Türklerinin  güçlü sesi olan önemli bir sivil toplum kuruluşumuz.” dedi.
 Vali İzzettin Küçük, Bal-Göç Genel Başkanı Prof. Dr. Yüksel Özkan’ın yaptığı kısa sunum sonrasında; ” Balkanlar bizim yürek sızımız. 1800’lü yılların son diliminden beri yaşanan hadiseler, içinde bulunduğumuz asırda yaşanan ve hadiseler aslına bakıldığında kültürümüze, inancımıza ve milli şuurumuza yönelik eylemler. Burada yine bir arada olmak, hatıraları yaşatmak, tarihi, kültürü yaşatmak, burada hayata beraberce tutunmak için yaptığınız faaliyetler bizim için çok kıymetli ve değerli. Balkanlarda milli kültürümüzün yaşatılması adına projeleriniz oldukça heyecan verici.”şeklinde konuştu.
 Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Bal-Göç Genel Başkanı Prof. Dr. Yüksel Özkan ise: ” Bizim kamu yararına yürüttüğümüz tüm çalışmalarda tek amacımız kültürümüzü muhafaza etmek. Bu gün sadece Bulgaristan’da 1 milyonu aşkın soydaşımız var. Akrabalarımız var. Orada toplum huzuruna zarar vermeyecek şekilde soydaşlarımızın ihtiyaçları doğrultusunda faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Bu bağlamda özellikle genel seçimlerde seçmenin oy kullanması için Bursa Valiliğimizin bizlere sunduğu desteği göz ardı edemeyiz. Sizlerin desteği ile özellikle soydaşlarımızın kültürel geleneklerini devam ettirebilmek adına çalışmalarımızı sürdüreceğiz. ” dedi.
BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Diyar-i Türk
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal