Diyar-i Türk

Hükümet Balkan göçmenlerinin sorunlarını çözüyor

Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı İzzet Altuntaş, Balkanlar’da yaşayan Türklerin en büyük sorunları arasından yer alan ‘sosyal güvenlik, vatandaşlık, oturma ve çalışma izinleri’ gibi sorunların bakanlık kanalıyla giderileceğini söyledi.  30 Ocak’ta Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve 70 kişilik Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu heyetinin katılımıyla Balkan Türklerinin sorunlarının tartışıldığı çalıştayı değerlendiren […]

Bu Haber 04 Şubat 2017 - 17:51 'de eklendi ve 668 kez görüntülendi.

Hükümet Balkan göçmenlerinin sorunlarını çözüyor

Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı İzzet Altuntaş, Balkanlar’da yaşayan Türklerin en büyük sorunları arasından yer alan ‘sosyal güvenlik, vatandaşlık, oturma ve çalışma izinleri’ gibi sorunların bakanlık kanalıyla giderileceğini söyledi. 
30 Ocak’ta Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve 70 kişilik Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu heyetinin katılımıyla Balkan Türklerinin sorunlarının tartışıldığı çalıştayı değerlendiren İzzet Altuntaş, ilk toplantının olumlu geçtiğini söyledi.
Toplantıda bütün sorunların masaya yatırıldığını ifade eden İzzet Altuntaş, ” İki gün boyunca Sayın Bakanın başkanlığında, bürokratlarla beraber konfederasyon olarak 70 kişilik bir heyetle çalıştay yaptık. Balkanlar’da yaşayan Türklerin sorunlarıyla ilgili ilk çalıştay oldukça verimli geçti. Bu çalıştayların ikinci ve üçüncüsünü İstanbul’da, dördüncüsünü ise Bursa’da yapacağız. Bu toplantılar genellikle Balkan göçmenlerinin yoğun yaşadığı şehirlerde yapılıyor. Biz burada dört ana konuya değindik. Balkanlar’da yaşayan Türklerin en büyük sorunları arasından yer alan ‘sosyal güvenlik, vatandaşlık, oturma ve çalışma izinleri’ konularıyla ilgili ayrıntılı sorun ve çözüm önerileri üzerinde durduk. Bakanlık yetkililerine sorunların gerekli bilgilerini verdik. Bürokratlar gerekli yasal düzenlemeleri yaparak sorunların çözümü için Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığına sunacak. Kosova, Makedonya, Bulgaristan ve Yunanistan’da yaşayan Türklerin aileleriyle olan bu sorunlarını yasal yönden çözmek üzere çok güzel bir çalıştay gerçekleştirdik. Daha sonra yapılacak olan çalıştayların da verimli geçmesini diliyorum” dedi.
Altundaş, yapılacak üçüncü çalıştayda da Balkan Türklerinin sorunlarının çözülmesine yönelik görüşlerini belirteceklerini sözlerine ekledi.

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Diyar-i Türk
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal