Diyar-i Türk
Diyar-i Türk

Zeybekci; “O Resim Asla Unutulmayacak”

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi (Türk Keneşi) Ekonomi Bakanları 6. Toplantısına katılmak için geldiği Azerbaycan’da Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından kabul edildi. Görüşmede Türk Keneşi Ekonomi Bakanları toplantısının önemine değinen Aliyev, Zeybekci’nin Azerbaycan ziyaretinin hem Türk Keneşi ülkeleri hem de Türkiye ile Azerbaycan arasındaki ekonomik ilişkilerin geliştirilmesine katkı sağlayacağını ifade etti. […]

21 Aralık 2016 - 23:11 'de eklendi ve 607 kez görüntülendi. A+A-

Zeybekci; “O Resim Asla Unutulmayacak”

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi (Türk Keneşi) Ekonomi Bakanları 6. Toplantısına katılmak için geldiği Azerbaycan’da Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından kabul edildi.

bakan-zeybekci-turk-sehitligine-celenk-sunduGörüşmede Türk Keneşi Ekonomi Bakanları toplantısının önemine değinen Aliyev, Zeybekci’nin Azerbaycan ziyaretinin hem Türk Keneşi ülkeleri hem de Türkiye ile Azerbaycan arasındaki ekonomik ilişkilerin geliştirilmesine katkı sağlayacağını ifade etti.

Azerbaycan ile Türkiye’nin kardeş ülkeler olduğunu vurgulayan Aliyev, iki ülkenin her zaman birbirini desteklediğini söyledi.

Bakan Zeybekci, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını Aliyev’e iletti. İki ülke arasındaki ilişkilerden bahseden Zeybekci, 15 Temmuz darbe girişiminde Azerbaycan’ın Türkiye’ye en fazla desteği veren ülke olduğunu hatırlattı.

bakan-zeybekci-haydar-aliyevin-kabrini-ziyaret-ettiYüksek düzeyli stratejik iş birliği toplantılarının, ülke ilişkilerinde önemli rol oynadığına atıf yapılan görüşmede, ekonomik alandaki iş birliğinin geliştirilmesine yönelik konular müzakere edildi.

Bakan Zeybekci temasları kapsamında merhum Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev’in mezarını ziyaret ederek çelenk bıraktı. “Bakü Şehitler Hiyabanı”nı da ziyaret eden Zeybekci, Karabağ şehitlerini andı.

Ekonomi Bakanı Zeybekci, Azerbaycan Ekonomi ve Sanayi Bakanı Mustafayev’le Görüştü

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Bakü’deki temasları kapsamında Azerbaycan Ekonomi ve Sanayi Bakanı Şahin Mustafayev ile görüştü.
cumhurbaskani-aliyev-ekonomi-bakani-zeybekci-baskanligindaki-heyeti-kabul-ettiEkonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türk Konseyi Ekonomi Bakanları 6. toplantısına katılmak için geldiği Bakü’de ikili temaslarda da bulundu. Bakan Zeybekci, Azerbaycan Ekonomi ve Sanayi Bakanı Şahin Mustafayev ile bir araya geldi. Görüşmede, İstanbul ve Kayseri’de gerçekleşen terör saldırısı nedeniyle başsağlığı dileyen Şahin Mustafayev, “Cumhurbaşkanımızın dediği gibi biz her zaman Türkiye’nin yanındayız. Biz kardeş ülkeleriz ve her zaman Türkiye’yi destekliyoruz. Bu zor dönemde Azerbaycan’a geldiğiniz için de teşekkür ediyorum” dedi.
Bakan Nihat Zeybekci ise, “Kardeş Azerbaycan’a bizim zor zamanlarımızda vermiş olduğu destekten dolayı Türkiye adına, milletim adına şükranlarımı iletiyorum. Geçen sene Ankara’daki bombalı saldırıdan sonra Sayın Cumhurbaşkanı Aliyev’in aynı gün Türkiye’ye gelmesi ve Türkiye’deki o kucaklaşma Türk halkının kalbinde, Türkiye’deki insanların kalbinde büyük yer edindi. Bu resim unutulmayacaktır” ifadelerini kullandı.
Bakan Zeybekci, Bakü temasları kapsamında Başbakan Yardımcısı Abid Şerifov ile görüştü.

a44cf29e-5690-4826-95db-a5ada6b1a411
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Milletimize ve tüm dünyaya müjdemiz olacak Milletimize ve tüm dünyaya müjdemiz olac...

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi (Türk Keneşi) Ekonomi Bakanları 6. Toplantısına katılmak içi...

“Kırım’a destek isteyenler Karabağ’a da baksın” “Kırım’a destek isteyenler Karabağ’a da ...

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi (Türk Keneşi) Ekonomi Bakanları 6. Toplantısına katılmak içi...

“İşbirliğimiz mükemmel sonuçlar veriyor” “İşbirliğimiz mükemmel sonuçlar veriyor”...

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi (Türk Keneşi) Ekonomi Bakanları 6. Toplantısına katılmak içi...

Bakan Sarıeroğlu’ndan Avrupa’yı sallayan gardaşa teşekkür Bakan Sarıeroğlu’ndan Avrupa’...

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi (Türk Keneşi) Ekonomi Bakanları 6. Toplantısına katılmak içi...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Bölünmüşlük Koltuğu Kaybettirdi! Bölünmüşlük Koltuğu Kaybe...

Kosova’da yaklaşık 100 gündür süren hükümet krizi nihayet so...

KIZILAY….! KIZILAY….!

Milletimizin asırlık çınarı KIZILAY son bir haftadır gündemi...

25. yıl coşkusu Türkiye’ye taşındı 25. yıl coşkusu Türkiye&#...

Gagauz Özerk Yeri’nin 25. Kuruluş yıldönümü Gagauzlar Derneğ...

Moldova’dan Ankara’ya Bozkurt büyükelçi Moldova’dan Ankara&...

Moldova Cumhurbaşkanı İgor Dodon ülkesinin  Ankara Büyü...

Türk işadamlarını Karadağ’ın arkasında bekleyen kara kumpas! Türk işadamlarını Karadağ...

Binlerce Türk işadamı son yıllarda bir ülkeye geçici oturma ...

Anavatan’dan Yağcılar’a ültimatom! Anavatan’dan Yağcıl...

Kosova’nın bağımsızlığından itibaren ülkede yaşayan Türk top...

Mahir Amcan, Sencar kankan ve sen o gece neredeydiniz? Mahir Amcan, Sencar kanka...

Geçtiğimiz aylarda, Türkiye-Kosova ilişkilerini geren bir ge...

Ankara’dan abim gelmiş Komrat’ta bir bayram havası! Ankara’dan abim gel...

Bir söz vardır; “Devletlerarası ilişkilerde duygusallık olma...

Gökoğuz diyarında ağlatan sahneler..! Gökoğuz diyarında ağlatan...

Resmî ziyareti dolayısıyla Moldova’da bulunan Cumhurbaşkanı ...

“Gagauzya’nın Moldova’yla ilişkilerimizde özel bir konumu vardır” “Gagauzya’nın Moldova’yla...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, temaslarda bulunmak üzer...

Foto Galeri
Türkiye HABERLERİ
Video Galeri