Diyar-i Türk
Diyar-i Türk

Zeybekci; “O Resim Asla Unutulmayacak”

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi (Türk Keneşi) Ekonomi Bakanları 6. Toplantısına katılmak için geldiği Azerbaycan’da Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından kabul edildi. Görüşmede Türk Keneşi Ekonomi Bakanları toplantısının önemine değinen Aliyev, Zeybekci’nin Azerbaycan ziyaretinin hem Türk Keneşi ülkeleri hem de Türkiye ile Azerbaycan arasındaki ekonomik ilişkilerin geliştirilmesine katkı sağlayacağını ifade etti. […]

21 Aralık 2016 - 23:11 'de eklendi ve 551 kez görüntülendi. A+A-

Zeybekci; “O Resim Asla Unutulmayacak”

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi (Türk Keneşi) Ekonomi Bakanları 6. Toplantısına katılmak için geldiği Azerbaycan’da Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından kabul edildi.

bakan-zeybekci-turk-sehitligine-celenk-sunduGörüşmede Türk Keneşi Ekonomi Bakanları toplantısının önemine değinen Aliyev, Zeybekci’nin Azerbaycan ziyaretinin hem Türk Keneşi ülkeleri hem de Türkiye ile Azerbaycan arasındaki ekonomik ilişkilerin geliştirilmesine katkı sağlayacağını ifade etti.

Azerbaycan ile Türkiye’nin kardeş ülkeler olduğunu vurgulayan Aliyev, iki ülkenin her zaman birbirini desteklediğini söyledi.

Bakan Zeybekci, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını Aliyev’e iletti. İki ülke arasındaki ilişkilerden bahseden Zeybekci, 15 Temmuz darbe girişiminde Azerbaycan’ın Türkiye’ye en fazla desteği veren ülke olduğunu hatırlattı.

bakan-zeybekci-haydar-aliyevin-kabrini-ziyaret-ettiYüksek düzeyli stratejik iş birliği toplantılarının, ülke ilişkilerinde önemli rol oynadığına atıf yapılan görüşmede, ekonomik alandaki iş birliğinin geliştirilmesine yönelik konular müzakere edildi.

Bakan Zeybekci temasları kapsamında merhum Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev’in mezarını ziyaret ederek çelenk bıraktı. “Bakü Şehitler Hiyabanı”nı da ziyaret eden Zeybekci, Karabağ şehitlerini andı.

Ekonomi Bakanı Zeybekci, Azerbaycan Ekonomi ve Sanayi Bakanı Mustafayev’le Görüştü

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Bakü’deki temasları kapsamında Azerbaycan Ekonomi ve Sanayi Bakanı Şahin Mustafayev ile görüştü.
cumhurbaskani-aliyev-ekonomi-bakani-zeybekci-baskanligindaki-heyeti-kabul-ettiEkonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türk Konseyi Ekonomi Bakanları 6. toplantısına katılmak için geldiği Bakü’de ikili temaslarda da bulundu. Bakan Zeybekci, Azerbaycan Ekonomi ve Sanayi Bakanı Şahin Mustafayev ile bir araya geldi. Görüşmede, İstanbul ve Kayseri’de gerçekleşen terör saldırısı nedeniyle başsağlığı dileyen Şahin Mustafayev, “Cumhurbaşkanımızın dediği gibi biz her zaman Türkiye’nin yanındayız. Biz kardeş ülkeleriz ve her zaman Türkiye’yi destekliyoruz. Bu zor dönemde Azerbaycan’a geldiğiniz için de teşekkür ediyorum” dedi.
Bakan Nihat Zeybekci ise, “Kardeş Azerbaycan’a bizim zor zamanlarımızda vermiş olduğu destekten dolayı Türkiye adına, milletim adına şükranlarımı iletiyorum. Geçen sene Ankara’daki bombalı saldırıdan sonra Sayın Cumhurbaşkanı Aliyev’in aynı gün Türkiye’ye gelmesi ve Türkiye’deki o kucaklaşma Türk halkının kalbinde, Türkiye’deki insanların kalbinde büyük yer edindi. Bu resim unutulmayacaktır” ifadelerini kullandı.
Bakan Zeybekci, Bakü temasları kapsamında Başbakan Yardımcısı Abid Şerifov ile görüştü.

a44cf29e-5690-4826-95db-a5ada6b1a411
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Milletimize ve tüm dünyaya müjdemiz olacak Milletimize ve tüm dünyaya müjdemiz olac...

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi (Türk Keneşi) Ekonomi Bakanları 6. Toplantısına katılmak içi...

“Kırım’a destek isteyenler Karabağ’a da baksın” “Kırım’a destek isteyenler Karabağ’a da ...

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi (Türk Keneşi) Ekonomi Bakanları 6. Toplantısına katılmak içi...

“İşbirliğimiz mükemmel sonuçlar veriyor” “İşbirliğimiz mükemmel sonuçlar veriyor”...

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi (Türk Keneşi) Ekonomi Bakanları 6. Toplantısına katılmak içi...

Bakan Sarıeroğlu’ndan Avrupa’yı sallayan gardaşa teşekkür Bakan Sarıeroğlu’ndan Avrupa’...

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi (Türk Keneşi) Ekonomi Bakanları 6. Toplantısına katılmak içi...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Mahir Amcan, Sencar kankan ve sen o gece neredeydiniz? Mahir Amcan, Sencar kanka...

Geçtiğimiz aylarda, Türkiye-Kosova ilişkilerini geren bir ge...

Ankara’dan abim gelmiş Komrat’ta bir bayram havası! Ankara’dan abim gel...

Bir söz vardır; “Devletlerarası ilişkilerde duygusallık olma...

Gökoğuz diyarında ağlatan sahneler..! Gökoğuz diyarında ağlatan...

Resmî ziyareti dolayısıyla Moldova’da bulunan Cumhurbaşkanı ...

“Gagauzya’nın Moldova’yla ilişkilerimizde özel bir konumu vardır” “Gagauzya’nın Moldova’yla...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, temaslarda bulunmak üzer...

Başarılı diplomattan duygulandıran makale Başarılı diplomattan duyg...

Yaklaşık üç yıldır, Türkiye Cumhuriyeti Priştine Büyükelçisi...

“Ben bir Türk Dünyası vatandaşıyım!” “Ben bir Türk Dünya...

En son onun sesini TRT ekranlarındaki, “Ömür dediğin” progra...

Devlet kuran son Türk’e veda Devlet kuran son TürkR...

Uzun süredir rahatsız olan ve tedavisi evinde süren, Gagauz ...

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kırgızistan’da Cumhurbaşkanı Erdoğan Kır...

Kırgızistan’a düzenlediği resmi ziyaret kapsamında başkent B...

Türk vekiller kelle aldı! Türk vekiller kelle aldı!...

 “ Türkiye ve Sırbistan, tam olarak 600 yıl Arnavut hal...

KİŞİNEV’E DENEYİMLİ BÜYÜKELÇİ KİŞİNEV’E DENEYİMLİ...

Hulusi Kılıç’ın emekli olmasının ardından bir süredir boş ol...

Foto Galeri
Türkiye HABERLERİ
Video Galeri