Diyar-i Türk

DOST Gönülleri de Kaleyi de Fethetti

Kuruluşunun üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen başta Bulgaristan Türk ve Müslümanları olmak üzere seçmen için bir umut ve alternatif haline gelen DOST Partisi teşkilatlanma çalışmalarını sürdürüyor. Bulgaristan Türklerinin başkenti konumunda olan Kırcaali ilçe kongresinde partililer salona sığmazken, gerçekleşen genel kurulda Raşir Raşit ilçe başkanı seçildi. Açılış konuşmasını yapan DOST Partisi Başkan Yardımcısı ve Yürütme […]

Bu Haber 13 Aralık 2016 - 13:51 'de eklendi ve 1111 kez görüntülendi.

DOST Gönülleri de Kaleyi de Fethetti

Kuruluşunun üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen başta Bulgaristan Türk ve Müslümanları olmak üzere seçmen için bir umut ve alternatif haline gelen DOST Partisi teşkilatlanma çalışmalarını sürdürüyor. Bulgaristan Türklerinin başkenti konumunda olan Kırcaali ilçe kongresinde partililer salona sığmazken, gerçekleşen genel kurulda Raşir Raşit ilçe başkanı seçildi.

dost-kircaali-kongresiAçılış konuşmasını yapan DOST Partisi Başkan Yardımcısı ve Yürütme Konseyi Üyesi Mehmet Hoca, “Uzun süre beklememize değdi, en sonunda Kırcaali İlçesi’nde de gerçek bir alternatif oluşturuldu. Tüm vatandaşların vatanseverlik duygularının geliştirilmesi için çalışacağız, kendimizin ve yabancıların çıkarlarına değil, sadece seçmenlerin çıkarlarına hizmet edeceğiz” dedi. Başkan Yardımcısı Hoca, DOST Partisinin “Yol Verin, Biz Geliyoruz” sloganıyla siyaset sahnesine doğru sağlam bir adım atttiğinı belirtti.

Katılımcılara hitaben bir konuşma yapan DOST Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mariyana Georgieva, “ Hınca hınç dolu bu salon, bu karmaşık siyasi durumda bizim ne kadar büyük bir sorumluluk taşıdığımızı gösteriyor. Biz sorumluluğun partisiyiz. Cumhurbaşkanlığı seçimleri sırasında da Bulgaristan’ın çıkarlarını parti çıkarlarından önde tuttuk. Bizler Avrupa-Atlantik çizgisinde yürüyen demokratik bir Bulgaristan’da yaşamak istiyoruz” dedi.

dost-lideri-lutfi-mestanDOST Partisi Başkan Yardımcısı Şabanali Ahmet de bir konuşma yaptı. Şabanali Ahmet, bundan sonra seçmenlerin ve halkın DOST Partisinin çatısı altında toplanacağını belirtti.

DOST Partisi Genel Başkanı Lütfi Mestan yaptığı konuşmada partisinin misyonunu anlattı. Mestan, DOST partisinin misyonunun Kırcaali İlçesi ve ilindeki ve ülkedeki bütün vatandaşlara, sözde hak ve özgürlükleri savunan, ancak bu kutsal iki sözcüğün arkasına gizlenerek, yolsuzluk yapan ve oligarşik yapıya sahip siyasi güçlere gerçek bir alternatif oluşturmak olduğunu belirtti. DOST Partisinin HÖH’ün aksine, seçmenlerin çıkarları için sebatla çalışmak için kircaali-ilce-baskani-rasit-rasit-oldukurulduğunu ve bir yandan aşırı milliyetçilerin saldırıları, öte yandan sözde liberal partilerin liberal ilkeleri inkar ettiği bu zor zamanlarda DOST Partisinin özgürlük, sorumluluk ve hoşgörü fikirlerini cesaretle savunacağını kaydetti. Mestan konuşmasının devamında, jeopolitik planda dış ve iç gerici güçlerin Bulgaristan’ın Avrupa Birliği ve NATO’dan ayrılmasına yönelik tehlikeli bir stratejisinin gözlendiğini ifade ederken, “DOST Partisi olarak, Avrupa-Atlantik ittifakının gerçek demokrasi ve insan haklarını savunan en güvenli makro çerçeve olarak görüyoruz, seçmenlerin çıkarları için sonuna kadar Avrupa-Atlantik çizgisini takip etmeye devam edeceğiz” dedi
Konuşmaların ardından seçimlere geçilirken, yapılan seçimler sonunda Raşit Raşit başkanlığındaki 87 kişilik yönetim belirlendi.

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Diyar-i Türk
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal