Diyar-i Türk

Mehmetçik Kosova’da Heryerde

Kosova’da KFOR Barış Gücü bünyesi altından 1999 yılından bu yana görev yapan Türk askeri, ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ dolayısıyla Kosovalı engellileri unutmayarak tekerlekli sandalye, koltuk değneği ve yürüteç dağıtımında bulundu. Kosova’nın Prizren şehrinde bulunan Türk askeri, Prizren Handikos Engelliler Derneği’nde düzenlenen törenle 50’ye yakın Arnavut, Türk ve Boşnak asıllı ihtiyaç sahibi engelliye tekerlekli sandalye, […]

Bu Haber 03 Aralık 2016 - 16:39 'de eklendi ve 743 kez görüntülendi.

Mehmetçik Kosova’da Heryerde
Kosova’da KFOR Barış Gücü bünyesi altından 1999 yılından bu yana görev yapan Türk askeri, ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ dolayısıyla Kosovalı engellileri unutmayarak tekerlekli sandalye, koltuk değneği ve yürüteç dağıtımında bulundu.
Kosova’nın Prizren şehrinde bulunan Türk askeri, Prizren Handikos Engelliler Derneği’nde düzenlenen törenle 50’ye yakın Arnavut, Türk ve Boşnak asıllı ihtiyaç sahibi engelliye tekerlekli sandalye, değnek ve yürüteç yardımında bulundu. Törene Türkiye Cumhuriyeti Kosova Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç, Türkiye Cumhuriyeti Prizren Başkonsolosu Selen Evcit, Kosova Türk Temsil Heyet Başkanı Topçu Kurmay Albay İhsan Tavazar’da katıldı. Duygusal anların yaşandığı törende, tekerlekli sandalyelerini alan Kosovalı engelli gençler, Türkiye Cumhuriyetine ve Türk Askerine teşekkür ettiler.
kosovali-engelliler-mehmetcikle-sevindi3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün çok özel bir gün olduğunu söyleyen Türkiye Cumhuriyeti Kosova Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç, Mehmetçiğin bu anlamlı günde engelli Kosovalı kardeşlerimize yaptıkları desteklerinden dolayı tebrik etti. Kılıç: “Biz de bugün birlikte onlarla dayanışmamızı, onlarla birlikteliğimizi ifade etmek için buraya geldik. Ufakta olsa kalpten gelen yardımlarımızla buradayız. Umarım daha güzel bir gelecekleri olur” dedi. Dernek yöneticilerine teşekkür ederek sözlerine başlayan Kosova Türk Temsil Heyet Başkanı Topçu Kurmay Albay İhsan Tavazar da, ‘Sizler insanlık adına mücadele ediyorsunuz, sizlerin yapmış olduğu fedakarlık çok büyük bir kahramanlık’ ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından Türkiye Cumhuriyeti Kosova Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç, Türkiye Cumhuriyeti Prizren Başkonsolosu Selen Evcit, Kosova Türk Temsil Heyet Başkanı Topçu Kurmay Albay İhsan Tavazar, engellilerin tekerlekli sandalye, değnek ve yürüteçlerini dağıttılar. Tören sonunda Büyükelçi Kılıç ve Temsil Heyeti Başkanı Tavazar’a teşekkür plaketi verildi.

 

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Diyar-i Türk
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal