Diyar-i Türk

Türk Şirketler Kosova’yı Dünya’ya Bağlıyor

Türk şirketleri dünyanın en genç ülkelerinden biri olan dost ve kardeş ülke Kosova’yı dünyaya bağlamaya devam ediyor.Dünya devi ENKA Kosova’yı Arnavutluk’tan sonra şimdi de Makedonya’ya bağlıyor. Dünya’nın en genç ülkelerinden olan Kosova’nın imarında Türk şirketler önemli roller üstleniyor. Bunların başında da, bu genç ülkeyi komşu ülkelere bağlayan otoban çalışmaları geliyor. Türkiye’nin bu alandaki dünya devi […]

Bu Haber 24 Kasım 2016 - 14:22 'de eklendi ve 1226 kez görüntülendi.

Türk Şirketler Kosova’yı Dünya’ya Bağlıyor

Türk şirketleri dünyanın en genç ülkelerinden biri olan dost ve kardeş ülke Kosova’yı dünyaya bağlamaya devam ediyor.Dünya devi ENKA Kosova’yı Arnavutluk’tan sonra şimdi de Makedonya’ya bağlıyor.

lider-group-ceosu-yavuz-ozler-ekibiyle-birlikte-onemli-projelere-imza-atiyorDünya’nın en genç ülkelerinden olan Kosova’nın imarında Türk şirketler önemli roller üstleniyor. Bunların başında da, bu genç ülkeyi komşu ülkelere bağlayan otoban çalışmaları geliyor. Türkiye’nin bu alandaki dünya devi firmalarından ENKA Amerikalı ortağı Bechtel ile kurduğu konsorsiyum ile ülke genelinde önemli projelere imza atarken diğer Türk şirketleri de bu konsorsiyum bünyesinde önemli işlere imza atıyor. Onlardan biri de Balkanlar’da birçok önemli projenin altında imzası olan Lider Group.

ozler-ulkede-yasayan-bircok-soydasa-da-is-imkani-sagliyorBalkanlar genelinde son derece önemli otoban projelerinde yer alan Lider Group Ceo’su Yavuz Özler; “Grup olarak Romanya’daki Transilvania Motorway, Sırbistan’daki Highway E-763 Ljig-Preljinia Koridor 1 projelerinin yanı sıra Kosova’da da Priştine’yi Arnavutluk’a bağlayan 102 kilometrelik Morina-Merdare Otobanında önemli görevler üstlendik. Lider Group olarak bu projelerde köprüler, menfezler, üst geçitler imal ederken ayrıca demir işlerinin de imalatını yapıyoruz, şu anda çalıştığımız proje ise Priştine’yi Makedonya’ya bağlayan Hani i-Elezit Otoban projesi. Toplam 65 km yolun yarısına yakını tamamlanmış durumda, inşallah geri kalan bölümü de çok kısa lider-group-hani-i-elezit-otobanibir sürede tamamlanacak. Bizler dost ve kardeş ülkemiz Kosova’da, ENKA-Bechtel bünyesinde yaptığımız çalışmalarla ülkemizin yüzünü ak çıkartmaya, kardeşlerimizin daha modern bir ülkede yaşamasına katkı sağlamaya çalışıyoruz” dedi

Lider Group geçtiğimiz yıllarda LİMAK bünyesinde de Kosova’nın tek havalimanı olan Priştine Adem Jashari havalimanının yapımında önemli işlere imza atmıştı.  Öte yandan Hani i-Elezit Otobanının 30 kilometrelik bölümünün önümüzdeki hafta ulaşıma açılacağı da edinilen bilgiler arasında.

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Diyar-i Türk
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal