Diyar-i Türk

TİKA Yetim ve Fakirleri Mutlu Etti

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ile İyilik Başağı Derneği işbirliğinde, Makedonya’da 300 yetim çocuğa bisiklet, ihtiyaç sahibi 30 aileye ise beyaz eşya desteği verildi. TİKA, Makedonya’da gerçekleştirdiği projelere yenilerini eklemeye devam ediyor. Bu kapsamda Makedonya genelinde bugüne kadar birçok projeyi hayata geçiren TİKA tarafından İyilik Başağı Derneği işbirliğinde Makedonya’da 300 yetim çocuğa bisiklet […]

Bu Haber 04 Ekim 2016 - 13:34 'de eklendi ve 532 kez görüntülendi.

TİKA Yetim ve Fakirleri Mutlu Etti

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ile İyilik Başağı Derneği işbirliğinde, Makedonya’da 300 yetim çocuğa bisiklet, ihtiyaç sahibi 30 aileye ise beyaz eşya desteği verildi.
TİKA, MAKEDONYA’DA YETİMLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜTİKA, Makedonya’da gerçekleştirdiği projelere yenilerini eklemeye devam ediyor. Bu kapsamda Makedonya genelinde bugüne kadar birçok projeyi hayata geçiren TİKA tarafından İyilik Başağı Derneği işbirliğinde Makedonya’da 300 yetim çocuğa bisiklet ve ihtiyaç sahibi 30 aileye beyaz eşya desteği verildi. 2016 yılı içerisinde yetim çocukların hayatlarında olumlu değişimler gerçekleştirmek ve onları sağlıklı bireyler olarak geleceğe hazırlayabilmek amacı ile TİKA tarafından VI. Yetim Dayanışma Günleri Projesi hayata geçirildi. “Güzel hatıram” sloganıyla düzenlenen teslim törenine, TİKA Üsküp Program TİKA, MAKEDONYA’DA YETİMLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜKoordinatörü Teoman Tiryaki, İyilik Başağı Derneği Başkanı Rıfat Şerifi ile yetim aileleri katıldı.
Törende yetim aileleri adına söz alan İyilik Başağı Derneği Başkanı Şerifi amaçlarının bir nebze olsun yetimlerin yüzünü güldürebilmek olduğunu vurgulayarak, “Dolayısıyla, bizlere desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen TİKA ve Türk Devletine teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Diyar-i Türk
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal