Diyar-i Türk
Diyar-i Türk

“KKTC Toprakları Bereketlenecek”

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, KKTC’nin su ile buluşmasının önemli bir proje olduğunu belirterek, “Bunu birlikte başardık. Bunun önümüzdeki dönem içerisinde tarıma çok olumlu yansımaları olacak. KKTC toprakları bereketlenecek.” dedi. Bakan Çelik, KKTC Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu ile makamında görüştü. Çelik, Çavuşoğlu ile beraberindeki heyeti, bakanlıkta ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. […]

28 Eylül 2016 - 12:51 'de eklendi ve 584 kez görüntülendi. A+A-

“KKTC Toprakları Bereketlenecek”

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, KKTC’nin su ile buluşmasının önemli bir proje olduğunu belirterek, “Bunu birlikte başardık. Bunun önümüzdeki dönem içerisinde tarıma çok olumlu yansımaları olacak. KKTC toprakları bereketlenecek.” dedi.

bakan-celik-kktc-tarim-ve-dogal-kaynaklar-bakani-nazim-cavusoglu-ile-makaminda-gorustuBakan Çelik, KKTC Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu ile makamında görüştü. Çelik, Çavuşoğlu ile beraberindeki heyeti, bakanlıkta ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Türkiye’den KKTC’ye Su Temini Projesi’ni hatırlatarak, adanın su ile buluşmasının önemine işaret eden Çelik, “Bunu birlikte başardık. Bunun önümüzdeki dönem içerisinde tarıma da çok olumlu yansımaları olacak. KKTC toprakları bereketlenecek inşallah. Onun için başarılar diliyorum.” diye konuştu.

Çelik, ikili görüşmenin ardından, heyetlerin bitkisel üretimden hayvansal üretime kadar tarım alanındaki var olan sorunları ele alacaklarını kaydetti.

KKTC Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu da “Anavatanımızın muadil bakanlığı olarak ziyaret ettiğimiz Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında çok değerli bir ağabeyimizi görmüş olmaktan büyük bir onur duyuyoruz.” dedi.

bakan-celik-kktc-topraklari-bereketlenecekBakan Çelik’in çalışmalarının takipçisi olduklarını ve başarılarının kendilerine büyük bir motivasyon sağladığını bildiren Çavuşoğlu, bu motivasyonla iki bakanlık arasında eksik kalan, yapılması gereken teknoloji, ekonomi ve bitkisel gelişim konularında iş birliği yapmaya geldiklerini anlattı.

Çavuşoğlu, Türkiye’de ne varsa KKTC’de de olması gerektiğine işaret ederek, “Bu toprakların arasında su, deniz olsa bile bir bütün olduğunu düşünüyoruz. Artık su da yok aramızda, suyu da buradan götürdük.” ifadesini kullandı.

Türkiye Cumhuriyeti’ni yönetenlerin ülkeyi çok ileri götürdüğünü ve bu ilerlemeden KKTC’nin de faydalanmak istediğini vurgulayan Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’a teşekkür etti.

Çavuşoğlu, KKTC’nin kaybettiği zamanları, Türkiye’deki teknik ekiplerle telafi ederek, çok hızlı bir kalkınma dönemine girmek istediklerini de söyledi.

a44cf29e-5690-4826-95db-a5ada6b1a411
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
KIZILAY….! KIZILAY….!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, KKTC’nin su ile buluşmasının önemli bir proje olduğunu belirterek, “Bunu birl...

Türk işadamlarını Karadağ’ın arkasında bekleyen kara kumpas! Türk işadamlarını Karadağ’ın arkas...

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, KKTC’nin su ile buluşmasının önemli bir proje olduğunu belirterek, “Bunu birl...

“Ben bir Türk Dünyası vatandaşıyım!” “Ben bir Türk Dünyası vatandaşıyım...

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, KKTC’nin su ile buluşmasının önemli bir proje olduğunu belirterek, “Bunu birl...

KİŞİNEV’E DENEYİMLİ BÜYÜKELÇİ KİŞİNEV’E DENEYİMLİ BÜYÜKELÇİ...

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, KKTC’nin su ile buluşmasının önemli bir proje olduğunu belirterek, “Bunu birl...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Türkiye’nin yavrusu değil, kardeşi bir KKTC istiyoruz Türkiye’nin yavrusu değil...

Kimilerine göre Yavru Vatan, kimilerine göre ise Kuzey Kıbrı...

Bölünmüşlük Koltuğu Kaybettirdi! Bölünmüşlük Koltuğu Kaybe...

Kosova’da yaklaşık 100 gündür süren hükümet krizi nihayet so...

KIZILAY….! KIZILAY….!

Milletimizin asırlık çınarı KIZILAY son bir haftadır gündemi...

25. yıl coşkusu Türkiye’ye taşındı 25. yıl coşkusu Türkiye&#...

Gagauz Özerk Yeri’nin 25. Kuruluş yıldönümü Gagauzlar Derneğ...

Moldova’dan Ankara’ya Bozkurt büyükelçi Moldova’dan Ankara&...

Moldova Cumhurbaşkanı İgor Dodon ülkesinin  Ankara Büyü...

Türk işadamlarını Karadağ’ın arkasında bekleyen kara kumpas! Türk işadamlarını Karadağ...

Binlerce Türk işadamı son yıllarda bir ülkeye geçici oturma ...

Anavatan’dan Yağcılar’a ültimatom! Anavatan’dan Yağcıl...

Kosova’nın bağımsızlığından itibaren ülkede yaşayan Türk top...

Mahir Amcan, Sencar kankan ve sen o gece neredeydiniz? Mahir Amcan, Sencar kanka...

Geçtiğimiz aylarda, Türkiye-Kosova ilişkilerini geren bir ge...

Ankara’dan abim gelmiş Komrat’ta bir bayram havası! Ankara’dan abim gel...

Bir söz vardır; “Devletlerarası ilişkilerde duygusallık olma...

Gökoğuz diyarında ağlatan sahneler..! Gökoğuz diyarında ağlatan...

Resmî ziyareti dolayısıyla Moldova’da bulunan Cumhurbaşkanı ...

Foto Galeri
Türkiye HABERLERİ
Video Galeri