Diyar-i Türk
Diyar-i Türk

Meczuba Cevap!

En az beş yıl boyunca dostlarla tartıştık. Şunlara cemaat demeyin dedik. Böyle cemaat olmaz dedik. Hiçbir İslami cemaat şarkı yarışması yapmaz, kızlarımıza şiirler, şarkılar okutup Hz. Peygamberimizin doğum gününü kutlamaz, madem İslam’a hizmet ettiklerini söylüyorlar o zaman Kuran-ı Kerim yarışması yapsınlar dedik. Hatta daha da ileriye gittik, Cenab-ı Hak Ali İmran Suresinin 19. Ayet-i Kerimesinde […]

20 Eylül 2016 - 13:09 'de eklendi ve 18558 kez görüntülendi. A+A-

Meczuba Cevap!

En az beş yıl boyunca dostlarla tartıştık. Şunlara cemaat demeyin dedik. Böyle cemaat olmaz dedik. Hiçbir İslami cemaat şarkı yarışması yapmaz, kızlarımıza şiirler, şarkılar okutup Hz. Peygamberimizin doğum gününü kutlamaz, madem İslam’a hizmet ettiklerini söylüyorlar o zaman Kuran-ı Kerim yarışması yapsınlar dedik. Hatta daha da ileriye gittik, Cenab-ı Hak Ali İmran Suresinin 19. Ayet-i Kerimesinde “Allah katındaki hak din İslamdır” buyururken diğer dinleri hak görüp, gösterip onlarla işbirliği yapmak küfürdür dedik, ama dinletemedik.

Peki, tüm bunları neden söyledik?

Korkumuz, endişemiz samimi bir şekilde tüm insanlığa hizmet etme amacında olan diğer grupların da bunlarla aynı kategoride değerlendirilmesiydi. Ne yazık ki korktuğumuz başımıza geldi ve 15 Temmuz sürecinden sonra tüm cemaatler tu kaka ilan edildi.

Ancak tam da bu dönemde Sayın Cumhurbaşkanımızın;” Bizim Allah’ın rızasını, milletin gönlünü kazanmayı hedef alan çalışmalar içinde olanlarla, FETÖ’yü bir arada tutmamız mümkün değil. Burada da hassas davranmamız gerekiyor” açıklaması ilaç gibi geldi.

Tabi bu arada durumdan vazife çıkartanlar, bu kaotik dönemde kahraman olmaya çalışanlar, selden odun kapmaya çalışanlarda yok değil.

Son dönemde ortaya çıkan bu tiplerden biri de Avukat Hayrullah Karadeniz.

shtKendisi bazı art niyetli haber sitelerinde “Süleymancıların önde gelen isimlerinden” şeklinde tanımlanıyor. Yani hedef SÜLEYMANLILAR…

Bizim aklımıza “Süleymanlıların önde gelenleri” denilince; Seyfettin Alkan, Hüseyin Kumaş, Hasan Arıkan gibi mübarekler geldiği için ‘Acaba biz mi tanımıyoruz?’ diye şüpheye düştük ve bizzat bu ulvi hareketin yöneticilerine bu şahsı sorduk. Kendileri de tanımadıklarını ve ismini ilk kez duyduklarını ifade ettiler.

Bu zavallı meczubu son dönemde gündem yapan konu ise sosyal medyada yaptığı bir paylaşım. Efendim neymiş, Süleyman Hilmi Tunahan Hazretlerinin muhterem damatları merhum Kemal Kaçar Beyefendi, CIA ve MİT ile anlaşmış, cemaat onların kontrolünde ilerlemiş, hareketin önde gelen isimleri bu anlaşma sonucunda idamdan kurtulmuş falan filan..

Aslında kendisini tanımlamak için “meczup” ifadesi de hafif kalıyor, lakin bu ülkede basın ahlak ilkeleri ve hukuk kuralları olduğu için ancak bu kadar tanımlayabiliyoruz.

Yazıyı dikkatlice okuduk. Adam kurnaz, kendisini göklere çıkartıyor, milleti söylediklerine inandırmak için kendisini önemli adam yerine koyuyor. Merhum Kemal Kaçar Beyefendinin “Bu kardeşimizi ben evlendirdim buyururlar, bizimle iftihar ederlerdi” filan diyor.

Tabi yazdıkları saçmalıklar manzumelerinin en son örneklerinden biri olduğu içinde bir noktadan sonra şakülü kayıyor ve yazdıkça da batıyor!

Kemal Kaçar Beyefendinin kendisini görüşmeye davet ettiğini iddia ederken, o hayali görüşmeyi de; “Asrın Mürşidine evlat ve talebe olmuş, şahsen birçok kerametlerine şahit olduğum, tarihi ve manevi bakımdan büyük bir zatın karşısında olduğumun şuurundaydım” şeklinde anlatıyor.

Bir kere senin ağzına “şuur” ifadesi hiç yakışmıyor!

kemal-kacarÇünkü hiçbir şuurlu Müslüman, hiçbir tasavvuf ehli insan, hiçbir gerçek Süleymanlı; ne Süleyman Hilmi Tunahan Hazretlerinin, ne Merhum Kemal Kaçar Beyefendinin, ne de Sayın Arif Ahmet Arif Denizolgun’un küffar ile işbirliği yaptığını iddia etmez. Çünkü bu insanlar her zaman küfrün ve kafirin karşısında olmuş, bu uğurda makamları ellerinin tersiyle itmiş, gün gelmiş hapislere atılıp işkence görmüş insanlardır. Bunun en güzel örneği de senin CIA ile anlaştığını iddia ettiğin Merhum Kemal Kaçar Beyefendinin ve mübarek üstadları Süleyman Hilmi Tunahan Hazretlerinin, Demokrat Parti iktidarının Cezayir politikasını sert bir dille eleştirmesi ve akabinde cezaevine konulmalarıdır.

Aslında sen bize söz bırakmıyor, kendini şu cümlelerle tekzip ediyorsun; “Eğer bu anlaşma sağlanırsa, Amerika veya Türkiye’de en yüksek seviyede imkanları haiz bir dünya hayatı garanti edilecekti” Demek ki anlaşma sağlanmamış ve CIA yeni bir arayışa girmiş ve görünen o ki aradığını da bulmuş!

Çünkü başta Türk Milleti olmak üzere tüm dünya, kimin Amerika’dan beslendiğini de, kimlere ne imkanlar sunulduğunu da, bu imkanlardan faydalananların kimlere hizmet ettiğini de gayet iyi biliyor; kimlerin samimi Müslümanların gücü oranlarında verdiği fitresi, zekatı, sadakası ile tüm dünyaya Kur’an-ı Kerim’in faziletini, Hz. Peygamberin ahlakını dalga dalga yaydığını da..

O kadar saçma, o kadar aptalca bir yazı ki, neresinden tutsanız elinizde kalıyor. İşte onlara bir örnek; “Yıl 2010 Balyoz Davası Sanığı Org. Çetin Doğan savcıya ifade veriyor: Savcının darbecilikle suçlamasına “Darbeci General” Çetin Doğan’ın İnternete düşen ve daha sonra internetten kaldırılan ifadesinde; “Ne darbesinden bahsediyorsunuz, biz ne yaptıysak devleti irticadan korumak için yaptık. Mesela hani şu Süleymancılar var ya, onların Kemal KAÇAR isimli başları vardı. 12 Eylülden sonra onunla anlaştık. Fakat biz onu idare edelim derken “adam kurt politikacı Çıktı” Demirel’i, Özal’ı araya koyarak o bizi idare etmeye kalktı. Sonra onu bir şekilde saf dışı bırakıp yerine Ahmet’i (geçmişini temizleyerek) getirdik. Cumhuriyeti korumak ve kollamak asker olarak bizim asli görevimiz.” Diyor.

Yahu Çetin Doğan’ın paşalığa terfi ediş tarihi 1987, yani 12 Eylül döneminde belki de albay bile değil. Subay konumundaki biri merhum Kemal Bey ile ne pazarlığı yapabilir Allah aşkına? Ayrıca o dönemde Süleyman Demirel’de siyasi yasaklı.

Yukarıda Kemal Kaçar Beyefendinin  öldürüldüğünü ve yerine Sayın Arif Ahmet Denizolgun’un getirildiğini iddia eden, yani Sayın Denizolgun’u “işbirlikçi” ilan eden şizofren, yazının devamında ise;” İşte Ahmet Bey Ağabeyimizin acıklı hikayesi. En son şüpheli ölümü üzerine şimdi aynı merkezler, Alihan KURİŞ üzerinden aynı düzeni devam ettirmek mi istiyorlar? Diyor

Yani Sayın Arif Ahmet Denizolgun bir üst paragrafta ihtilalcilerin işbirlikçisi olarak gösterilirken, bir alt paragrafta “Ahmet Bey Ağabeyimiz” şeklinde tanımlanıyor, yeni işbirlikçi olarak Alihan Kuriş Beyefendiyi gösteriliyor.

Peki, devamında?

ahmet_arif_denizolgun“FETÖ İLE İŞBİRLİĞİNDE Suçüstü yakalanan Ahmet Beyin ani vefatı eğer tabii bir ölüm ise bu cemaatin geleceği için bir fırsattır. Gerek Alihan Bey gerekse cemaatin özel görevli olmayan idarecileri bu gidişe dur demezlerse, FETÖ’ye uygulanan muamelenin kendi başlarına da gelebileceğini hatırdan çıkarmamalıdırlar. Mehmet Beyazıt DENİZOLGUN Beyefendi şahsi mirasına sahip çıkmak (Ahmet Beyin Resmi Varisi olarak, Misafirhane, Ahmet Beyin üzerine kayıtlı Beytül Mala ait Tereke) ve Kardeşinin şahsına ve Cemaate karşı yaptığı haksızlık ve zulümlere dur demek için bugün ortaya çıkmayacaksa ne zaman ortaya çıkacaktır. Üstelik 15 Temmuz kalkışmasında duvara toslayan derin (hain) güçler de tüm güçlerini kaybetmişken! “

Anlayacağınız merhum Kemal Kaçar Bey Ağabey  önce CIA ajanı oluyor, darbecilerle işbirliği yapıyor, sonra öldürülüyor ve Sayın Arif Ahmet Denizolgun yerine getiriliyor, yani yeni işbirlikçi Sayın Denizolgun oluyor. Bir sonra ki satırda işbirlikçi Sayın Denizolgun öldürülüyor ve  yeni işbirlikçi Sayın Alican Kuriş oluyor. Son satırda ise “FETÖ ile işbirliğinde suçüstü yakalanan Ahmet Beyin vefatı ve Alican Beyin görevi devralışı cemaat için bir şans” ifadesi..

Be utanmaz, arlanmaz, hayasız adam, merhum Ahmet Denizolgun’un FETÖ ile ne işbirliğini gördün? Bu yazıyı hangi ruh hali ile yazdın?

Merhum Ağabeyimiz bilmiyor muydu gücün yanında yer almayı, vekil, hatta bakan olmayı, valiler, genel müdürler, müsteşarlar atamayı? İsteseydi tüm bu imkanlara sahip olamaz mıydı, zaten mevcut iktidar ile soğukluğun nedeni de iktidar lehine aktif olmayışı değil miydi? Peki, ülkemizin yaşadığı şu son büyük badire bile onun ne kadar ileri görüşlü olduğunu göstermez mi?

Bu yazının gayesi ise “şeytan ayrıntıda gizlidir” misali son satırda açıkça ortaya konulmuş aslında. Şeytan diyor ki; “Mehmet Beyazıt Denizolgun mirasına sahip çıkmalıdır” Yani diyor ki başkaldırsın, kardeşimden sonra benim gelmem gerekirdi desin, bu büyük davayı bölme hareketi içerisine girsin.

Nereden talimatlısın ya da kimlere yeşil ışık yakıyorsun onu bilmem, ancak şunu aklından çıkartma ey gafil;

Süleyman Hilmi Tunahan Hazretlerinin irtihalinden sonra Kemal Kaçar Bey bu bayrağı devraldığında,  senin “hocaefendi” diye tanımladığın bir grup nefsi hareketler içerisine girdi, hayaller kurdu çok şükür başaramadı. Ardından Kemal Bey Hak’ka yürüdü, merhum Arif Ahmet Denizolgun Kur’an-ı Kerim hizmetini üstlendi yine birileri ortaya çıktı, “O da kim, cemaat onun arkasından gitmez, biz ne dersek o olur” dedi, birilerini kandırdı, vekil oldu, il başkanı oldu, bakan yardımcısı oldu, ancak gerçekler kısa bir süre sonra ortaya çıktı ve hepsi tasfiye edildi. Şimdi ise senin gibiler aracılığıyla nifak tohumları ekilmeye, bu ulvi hareket bölünmeye, parçalanmaya ve yönetilmeye çalışılıyor.

Ancak çabalarınız yine beyhude kalacak, Kur’an-ı Kerim’in rehberliğinde, Hz. Peygamberin önderliğinde Süleyman Hilmi Tunahan hazretleri tarafından yakılan bu meş’ale dalga dalga yayılacak, kıyamete kadar tüm dünyayı aydınlatacak.

Etiketler :
a44cf29e-5690-4826-95db-a5ada6b1a411
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
“Ben bir Türk Dünyası vatandaşıyım!” “Ben bir Türk Dünyası vatandaşıyım...

En az beş yıl boyunca dostlarla tartıştık. Şunlara cemaat demeyin dedik. Böyle cemaat olmaz dedik. Hiçbir İslami cemaat şarkı yarışması...

Kosovalı kadınlar TİKA ile şifa dağıtıyor Kosovalı kadınlar TİKA ile şifa dağıtıyo...

En az beş yıl boyunca dostlarla tartıştık. Şunlara cemaat demeyin dedik. Böyle cemaat olmaz dedik. Hiçbir İslami cemaat şarkı yarışması...

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna’da Cumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna’da...

En az beş yıl boyunca dostlarla tartıştık. Şunlara cemaat demeyin dedik. Böyle cemaat olmaz dedik. Hiçbir İslami cemaat şarkı yarışması...

Irak Türkmen partilerinden referandum tepkisi Irak Türkmen partilerinden referandum te...

En az beş yıl boyunca dostlarla tartıştık. Şunlara cemaat demeyin dedik. Böyle cemaat olmaz dedik. Hiçbir İslami cemaat şarkı yarışması...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(3 Yorum)

SON EKLENEN HABERLER
25. yıl coşkusu Türkiye’ye taşındı 25. yıl coşkusu Türkiye&#...

Gagauz Özerk Yeri’nin 25. Kuruluş yıldönümü Gagauzlar Derneğ...

Moldova’dan Ankara’ya Bozkurt büyükelçi Moldova’dan Ankara&...

Moldova Cumhurbaşkanı İgor Dodon ülkesinin  Ankara Büyü...

Türk işadamlarını Karadağ’ın arkasında bekleyen kara kumpas! Türk işadamlarını Karadağ...

Binlerce Türk işadamı son yıllarda bir ülkeye geçici oturma ...

Anavatan’dan Yağcılar’a ültimatom! Anavatan’dan Yağcıl...

Kosova’nın bağımsızlığından itibaren ülkede yaşayan Türk top...

Mahir Amcan, Sencar kankan ve sen o gece neredeydiniz? Mahir Amcan, Sencar kanka...

Geçtiğimiz aylarda, Türkiye-Kosova ilişkilerini geren bir ge...

Ankara’dan abim gelmiş Komrat’ta bir bayram havası! Ankara’dan abim gel...

Bir söz vardır; “Devletlerarası ilişkilerde duygusallık olma...

Gökoğuz diyarında ağlatan sahneler..! Gökoğuz diyarında ağlatan...

Resmî ziyareti dolayısıyla Moldova’da bulunan Cumhurbaşkanı ...

“Gagauzya’nın Moldova’yla ilişkilerimizde özel bir konumu vardır” “Gagauzya’nın Moldova’yla...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, temaslarda bulunmak üzer...

Başarılı diplomattan duygulandıran makale Başarılı diplomattan duyg...

Yaklaşık üç yıldır, Türkiye Cumhuriyeti Priştine Büyükelçisi...

“Ben bir Türk Dünyası vatandaşıyım!” “Ben bir Türk Dünya...

En son onun sesini TRT ekranlarındaki, “Ömür dediğin” progra...

Foto Galeri
Türkiye HABERLERİ
Video Galeri