Diyar-i Türk

Deneyimli Siyasetçi Veda Etti

Makedonya Meclisinin  ilk Türk asıllı milletvekili olan ve  2002 yılından bugüne kadar da hem milletvekili hem de Makedonya Türklerin ilk siyasi partisi olan Türk Demokratik Partisi’nin genel başkanı olarak görev yapan Dr. Kenan Hasip görevinden istifa etti. Hasip’in yerine geçici olarak Gönül Bayraktar seçildi. Uzun süredir partisini Makedonya hükümeti içerisinde tutmayı başaran Genel Başkan Kenan […]

Bu Haber 19 Eylül 2016 - 23:18 'de eklendi ve 676 kez görüntülendi.

Deneyimli Siyasetçi Veda Etti

Makedonya Meclisinin  ilk Türk asıllı milletvekili olan ve  2002 yılından bugüne kadar da hem milletvekili hem de Makedonya Türklerin ilk siyasi partisi olan Türk Demokratik Partisi’nin genel başkanı olarak görev yapan Dr. Kenan Hasip görevinden istifa etti. Hasip’in yerine geçici olarak Gönül Bayraktar seçildi.

Uzun süredir partisini Makedonya hükümeti içerisinde tutmayı başaran Genel Başkan Kenan Hasip istifasına gerekçe olarak her ne kadar sağlık sorunlarını gösterse de, asıl gerekçenin başta Devlet Bakanı Furkan Çako ve MATUSİTEB Genel Başkanı Tahsin İbrahim olmak üzere parti içinde bazı isimlerle ayrı düşmesi gösteriliyor.

Hayatının bundan sonraki döneminde de Makedonya Türk toplumunun hizmetinde olacağını ifade eden deneyimli siyasetçi veda mesajında şu görüşlere yer verdi;

Bu yola girerken milletimizin umudu olduğumuzu bilerek girdik. Şükürler olsun ki yüce Yaradan bu umutları boşa çıkarmadı ve siyaset hayatımızda bizi halkımızın önünde hiçbir zaman küçük düşürmedi.
Girdiğimiz her seçim yarışında, koştuğumuz her kulvarda bizlere muzaffer olmayı nasip etti. Bu mektubu kaleme alırken, çoğunun hayal dahi edemeyeceği başarılar elde etmiş bir partinin başkanı olarak kendimi gururlu hissediyorum, çünkü siyaset bizim için hiçbir zaman “halka hizmet” dışında başka bir anlam taşımadı.
Eğitimden hakça temsile kadar her alanda Türk toplumunun ilerlemesini ve her fırsatta halkımızın hak ve özgürlüklerini garanti altına alacak yasal düzenlemeleri sağlayan bir partinin genel başkanı olarak bu kutsal görevden bu şekide ayrılmak benim için bir şereftir.
Halkımın bana ve çalışma arkadaşlarıma gösterdiği yoldan, en zor zamanlarda bile en ufak bir sapma olmadı. Kabul ettiğimiz görevin sorumluluğunu bir saniye bile unutmadan, halkımızdan aldığımız emaneti kutsal kabul edip hiçbir zaman ihanet etmedik.
Bugün Makedonya’nın en önemli siyasi partileri arasına girmiş, ülkenin tamamında şubeleri olan, kurumsallaşmayı tamamlamış , son derece tecrübeli ve etkili bir konuma sahip Türk Demokratik Partisi yeni bir dönemecin arefesinde bulunuyor!
11 Aralık’ta gerçekleşecek olan ve ülke adına hayati önem taşıyan erken genel seçimler öncesinde partimizin hem iç çekişmelerle güç kaybetmemesi, hem de yeni yönetim kadrosu belirlenirken adil bir yarış ortamının oluşturulabilmesi adına, görevimden olağan parti kurultayı öncesinde ayrılma kararı aldım.
Bunun yanı sıra son dönemde yaşadığım sağlık sorunları , bu hassas dönemde ciddi manada sorumluluk gerektiren başkanlık görevini layıkıyla yerine getirmeme imkan vermeyeceğine inanıyorum.
Bu kutsal görevi yerine getirirken en büyük desteği, anlayışı ve sabrı gösteren aileme özellikle minnettar olduğumu ifade etmek istiyorum.
Bugüne kadar ekibimde yer alan ve partimizin, soydaşımızın umut kaynağı haline gelmesinde özverili çalışmalarını esirgemeyen tüm çalışma arkadaşlarıma, sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.
Ayrıca yapıcı eleştirileriyle bize yol gösteren tüm dostlarımıza ve her zaman bize destek olan koalisyon ortaklarımıza da teşekkürü bir borç biliyorum.
Bilhassa, bugüne kadar, Makedonya Türk toplumunun siyaset sahnesindeki tek temsilcisi olarak partimizi muhatap alan ve bu doğrultuda her şart ve ahvalde bizlerden desteğini esirgemeyen anavatanımız Türkiye Cumhuriyeti Cumrhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere ,tüm yetkililerinede sonsuz müteşekkir olduğumu ifade etmek istiyorum.
Bu kutlu mücadelede sırf yolumuza taş koymak adına hakkımızda iftira ve hakarette bulunanları bugüne kadar olduğu gibi bu günden sonar da muhattap almayacağımı ifade eder, kendilerini Yüce Mevla’ya havale ediyorum.
Türk Demokratik Partisi’nin, şimdiye kadar olduğu gibi önümüzdeki zorlu dönemde de ilkelerinden ödün vermeden, Türk halkının çizdiği yolda ilerleyeceğinden şüphem yok! Partimizin yeni yönetiminin, bizden aldıkları bayrağı daha yükseklere taşıyacağına olan inancım tam!
Bu topraklarda Türklerin örf, adet, gelenek, göreneklerinin ve Türkçemizin yegane bekçisi, İslamiyetin asil savunucusu konumunda olan Türk Demokratik Partisi’nin yeni yönetiminin, bu iki esas üzerine temellenen kutlu davamızdan başka alternatifler arama çabası içine girmesinin, aziz Türk milleti önünde büyük bir hata olacağını hatırlatarak, yeni yönetime şimdiden başarılar diliyorum.
Bundan sonraki süreçte siyasette aktif olmasam da, Türk toplumunun yararı adına bu kutsal davanın neferi olmaya devam edeceğimi bilmenizi isterim.

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Diyar-i Türk
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal