Diyar-i Türk
Diyar-i Türk

Biz Azalırlar Diye Beklerken Çoğalıyorlar!

Eskiden hiçbir meslek sahibi olamayana babası bir taksi ya da kamyonet alıverir, o da ya taksicilik yapardı ya da nakliyecilik. Sonuçta hemen hemen her gencin ehliyeti vardı o dönemde. Şimdi ise hiçbir iş yapamayan ya da beyin masturbasyonu yapmak isteyenler gazeteci oluyor! Daha doğrusu kendisini “gazeteci” hatta “köşe yazarı” olarak tanımlıyor. Çünkü bu işin ne […]

31 Ağustos 2016 - 15:33 'de eklendi ve 920 kez görüntülendi. A+A-

Biz Azalırlar Diye Beklerken Çoğalıyorlar!
Eskiden hiçbir meslek sahibi olamayana babası bir taksi ya da kamyonet alıverir, o da ya taksicilik yapardı ya da nakliyecilik. Sonuçta hemen hemen her gencin ehliyeti vardı o dönemde.
Şimdi ise hiçbir iş yapamayan ya da beyin masturbasyonu yapmak isteyenler gazeteci oluyor! Daha doğrusu kendisini “gazeteci” hatta “köşe yazarı” olarak tanımlıyor. Çünkü bu işin ne yazık ki ne kanunu var ne de kriteri.
Hele bu işi internet üzerinden yapmak isterseniz işiniz daha kolay.Türk parası ile yaklaşık 100-150 lira gibi bir para harcıyorsunuz, size hazır şablona 15 dakika içerisinde bir site açıveriyorlar, sizde aklınıza gelene istediğiniz gibi sallayabiliyor, istediğinize Mardin Güvercini gibi takla atabiliyorsunuz!
Her neyse, biz konumuza dönelim;
90 yaşındaki Goralı ninenin bu karesi aslında herşeyi özetliyordu, onun şahsında yaklaşık bir asırdır özlem duyduğu Türkiye'ye dokunuyordu 15 Temmuz’dan itibaren bir taraftan Türkiye’yi takip ediyoruz, diğer taraftan ise Kosova’yı. Saygıdeğer büyüğümüz Sayın ZEKİ ÇALIŞKAN bu dönemde tam anlamıyla bir zehir hafiye.İlk geceden itibaren kendisiyle el ele verdik, tabir-i caiz ise gemileri yaktık ve  adeta vura vura gidiyoruz.
15 Temmuz öncesi ABD’li bir profesörün TİKA’ya yönelik aslı astarı olmayan iddiaları ile başlayan sistematik saldırılar, darbenin ardından Sayın Büyükelçimiz üzerinden devam eden anti Türkiye propagandaları ile devam etti.Aynı saldırılar hepinizin bildiği üzere daha sonra yine TİKA üzerinden okullarda yapılan restorasyonlara yönelik olarak sürdürüldü.
Sağduyulu Kosova halkı bu provakasyonların hiçbirine aldırış etmedi, hatta bir çok siyasetçi, aydın ve yazar bunlara sert tepki gösterdi. Tüm bunlar nerelerden beslendiği ve emir aldığı hepimizce malum olan kalemşörlerin icraatlarıydı..
Peki bize Dede Korkut’un;
“Kahpe içerden olunca
Kapı kilit tutmaz oğul!
Halk içinde bozgunluk yapan
Haindir oğul!” sözlerini hatırlatanlar???
Bunları ne yapacağız peki?
Rom kardeşlerimizde ilk kez Türkiye Büyükelçisi gördülerÖnce ruh hastasının biri ortaya çıktı; Dışişleri Bakanımızın Mütevvelli Heyet Başkanı olduğu, Başbakan Yardımcılarımızın, Milli Eğitim, Maliye ve Kültür ve Turizm Bakanlarımızın Mütevelli Heyet Üyesi olduğu Yunus Emre Enstitüsünü “CEMAATE AİT KURUM” olarak tanımladı.
Sonra mı?
“Gelen gideni aratır” misali yeni bir şizofren!
Büyükelçi Sayın KIVILCIM KILIÇ’a yönelik cümle aynen şu; “Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız da bıkıp usanmışlar bu Monşer kalıntılarının zulümlerinden ve insan yerine konulmamaktan…..”
Yaşı benden büyük olmasa neler yazacağımı, hangi ifadeleri kullanacağımı bir ben biliyorum birde Allah!
Neden mi?
Önce şu cümleye bakın, sonra da haksız mıyım kararı siz verin; “Duyduğuma göre bu bayan Büyükelçinin Kosova’da başka vukuatları da varmış. Bana anlatılanlara göre basınla arası hiç iyi değilmiş ve benden önce de bazı Kosovalı basın mensuplarının hapse atılmasını talep ettiği için Kosova medyasının da şimşeklerini üzerine çekmiş”
Şimdi senin, sabah meraya otlaması için salınan, akşam da hayvan aklıyla ahıra dönmeyi beceren sığırdan ne farkın var? (Aslında var, o mübarek hayvan sahibine süt verir, yavru verir, et verir, yün verir, yani senden daha faydalı) Allah insanı eşref-i mahlukat, yani yaratılanların en şereflisi olarak yaratmış, akıl vermiş, fikir vermiş, diğer canlılardan bir farkı olsun demiş öyle mi?
Ayyıldızın anası yavrularını karşılıyorPeki, madem bu olayları duydun, madem bu kadar vatansever, bu kadar TÜRK’çü, bu kadar REİSCİ’sin, madem gazetecisin, madem araştırmacısın ve Balkanları geziyorsun; bre gafil, bre ahmak, hiç mi sormadın; “Gazetecilerle arası neden bozuldu, neden kendisini gazeteci sanan bu provakötörlerin hapise atılmasını istedi?” diye
Aslında sana cevap vermeye değmez! Ama arama motoruna “Kıvılcım Kılıç” yazınca senin bu saçmalıkların da çıkacak ve sinek gibi mide bulandıracak.(Aslında bulandırmayacak, çünkü yazını da kaldırmışlar zaten!)
Her neyse, madem bilmiyorsun, ya da bilmene rağmen kasıtlı yapıyorsun, o zaman dikkatlice oku ve öğren;
Sayın Büyükelçi ülkesini, halkını, cumhurbaşkanını ve demokrasiyi savunduğu için, tek başına; Şerife Bacı, Nene Hatun, Halide Edip gibi hainlere karşı göğsünü siper ettiği için, darbe gecesi Türkiye’de olan Kosova vatandaşlarına “Darbeye destek olun” çağrısı yapan, dost ve kardeş iki ülke halkı arasını bozmaya çalışan provakatörlerin cezalandırılmasını istediği için hedef yapıldı ve senin “gazeteci” olarak tanımladığın tiplerle arası açıldı.
Amcamızın bir diğer zırvası! Efendim neymiş, Sayın Büyükelçi son derece nezaketten uzak ve kibirli imiş! Bir kere sen ya hiç, nezaketsiz ve kibirli büyükelçi görmemişsin, ya da ilk kez yurtdışına çıkıyorsun!
22 yıldır bu sektörde yöneticiyiz. Bir çok yazılı ve görsel yayında görev aldık, programlar yaptık, yazılar yazdık, yönetim kurulu başkanlığı ve genel yayın yönetmenliği görevlerinde bulunduk. Halen de bir kaç ayrı kurumda bu görevlerimiz devam ediyor. Yaklaşık 10 yıldır da Türk Dünyası üzerinde çalışıyor,  değişik yazılı ve görsel yayınlar hazırlıyoruz. İş icabı gittiğimiz ülkelerde hiçbir zaman diplomatlarımızı da rahatsız etmiyoruz, arazide çalışıyoruz. Birkaç farklı yayını yönetmemize rağmen kendimizi “Monşer gazeteci” olarak da görmüyoruz. Çünkü mesleğimizin Türk Dünyası boyutu bizim için bir hobi, sevda ve sosyal sorumluluk…
Bu süre içerisinde takip ettiğimiz büyükelçilerimiz içerisinde;
 Ülkemizi en mükemmel şekilde temsil eden,
Türkiye Cumhuriyetinin etkisini görev yaptığı ülkede yaşayan tüm halklara en etkin şekilde hissettiren,
Görev yaptığı ülkede “Büyükelçi” denildiğinde ilk isim olarak akıllara gelen bir büyükelçi gördük, o da Sayın KIVILCIM KILIÇ…
Ülkenin tek Türk belediyesinin insanları ilk kez onunla büyükeçi gördüTüm zorluklara rağmen “İNADINA TÜRKÇE” diyen Gilanlı yavrularımız,  senin o “kibirli” olarak tanımladığın Sayın Büyükelçi döneminde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğinde misafir edildi, onun sayesinde yıllardır o çocukların anne ve babalarının oylarıyla koltuklara yapışanlar harekete geçirildi ve sorunlara çözüm arandı.
Elleri nasırlı, alınları ak, yürekleri pak Mamuşalı analarımız, bacılarımız ilk kez bir büyükelçiye sarıldı, resmi konuta davet edildi.
Çadırda, barakada yaşayan Rom kardeşim, anam, bacım karşısında ilk kez T.C Büyükelçisini gördü.
Dragaş’taki 90’lık ninem titreyerek yanağına dokundu, yavrusunun kokusunu, anavatanının şefkatini hissetti.
Çünkü o; senin gibi Bursa’da; “Balkanlarda Türk-İslam misyonerliği yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz” nutuklarını atıp, sonra da Türkiye düşmanlarıyla el ele verip; ülkesini, siyasetçisini, büyükelçisini yerden yere vurmadı. Ne yaptıysa ülkesi ve milleti için yaptı…
Evi yanan Bliznak ailesine o koştu Beyefendi ayrıca elçilikten dışarı çıkarken de kendi kendine kızmış ve ;”Ne işin var, bunlara zaman ayırıyorsun” buyurmuş! Evet, bu kafayla ne işin var senin buralarda, dolaşma milletin ayağının altında!
 Bir aptalca cümle daha beyefendinin ZIRVANAME’sinden; “Bunların hiçbirisinin Türkiye’nin 2023 hedeflerinden ve Reis’in felsefesinden haberi yok”
Sayın Büyükelçisinin 2023 hedeflerinden haberi yok, Sayın Cumhurbaşkanımızın felsefesini bilmiyor, buna rağmen üç gün önce yayınlanan Büyükelçiler Kararnamesi ile görevden alınmamış öyle mi?
 Hainliklerinize ve kahpeliklerinize tarihten örnekler vermeye çalışıyorum ama bulamıyorum. Çünkü bu işi o kadar ilerlettiniz ki!
a44cf29e-5690-4826-95db-a5ada6b1a411
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
KIZILAY….! KIZILAY….!

Eskiden hiçbir meslek sahibi olamayana babası bir taksi ya da kamyonet alıverir, o da ya taksicilik yapardı ya da nakliyecilik. Sonuçta...

Türk işadamlarını Karadağ’ın arkasında bekleyen kara kumpas! Türk işadamlarını Karadağ’ın arkas...

Eskiden hiçbir meslek sahibi olamayana babası bir taksi ya da kamyonet alıverir, o da ya taksicilik yapardı ya da nakliyecilik. Sonuçta...

“Ben bir Türk Dünyası vatandaşıyım!” “Ben bir Türk Dünyası vatandaşıyım...

Eskiden hiçbir meslek sahibi olamayana babası bir taksi ya da kamyonet alıverir, o da ya taksicilik yapardı ya da nakliyecilik. Sonuçta...

KİŞİNEV’E DENEYİMLİ BÜYÜKELÇİ KİŞİNEV’E DENEYİMLİ BÜYÜKELÇİ...

Eskiden hiçbir meslek sahibi olamayana babası bir taksi ya da kamyonet alıverir, o da ya taksicilik yapardı ya da nakliyecilik. Sonuçta...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Bölünmüşlük Koltuğu Kaybettirdi! Bölünmüşlük Koltuğu Kaybe...

Kosova’da yaklaşık 100 gündür süren hükümet krizi nihayet so...

KIZILAY….! KIZILAY….!

Milletimizin asırlık çınarı KIZILAY son bir haftadır gündemi...

25. yıl coşkusu Türkiye’ye taşındı 25. yıl coşkusu Türkiye&#...

Gagauz Özerk Yeri’nin 25. Kuruluş yıldönümü Gagauzlar Derneğ...

Moldova’dan Ankara’ya Bozkurt büyükelçi Moldova’dan Ankara&...

Moldova Cumhurbaşkanı İgor Dodon ülkesinin  Ankara Büyü...

Türk işadamlarını Karadağ’ın arkasında bekleyen kara kumpas! Türk işadamlarını Karadağ...

Binlerce Türk işadamı son yıllarda bir ülkeye geçici oturma ...

Anavatan’dan Yağcılar’a ültimatom! Anavatan’dan Yağcıl...

Kosova’nın bağımsızlığından itibaren ülkede yaşayan Türk top...

Mahir Amcan, Sencar kankan ve sen o gece neredeydiniz? Mahir Amcan, Sencar kanka...

Geçtiğimiz aylarda, Türkiye-Kosova ilişkilerini geren bir ge...

Ankara’dan abim gelmiş Komrat’ta bir bayram havası! Ankara’dan abim gel...

Bir söz vardır; “Devletlerarası ilişkilerde duygusallık olma...

Gökoğuz diyarında ağlatan sahneler..! Gökoğuz diyarında ağlatan...

Resmî ziyareti dolayısıyla Moldova’da bulunan Cumhurbaşkanı ...

“Gagauzya’nın Moldova’yla ilişkilerimizde özel bir konumu vardır” “Gagauzya’nın Moldova’yla...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, temaslarda bulunmak üzer...

Foto Galeri
Türkiye HABERLERİ
Video Galeri