Diyar-i Türk
Diyar-i Türk

Kosovalı Gazeteciden Muhteşem Türkiye-Kosova Analizi

Son günlerde Türkiye ve Türkiye’nin ülkede başarılı çalışmalar yürüten kurumlarına yönelik olarak gerçekleştirilen sistematik karalama kampanyalarına sağduyulu ve Türkiye dostu aydınlardan sert tepkiler geliyor. Kosova Post Editörü ve Alternativa Araştırma Merkezi uzmanı Fadıl Pushkolli kaleme aldığı muhteşem yazı ile hem provakörlere en güzel cevabı verdi hem de sağduyulu Kosova halkının duygularına tercüman oldu Gazeteci Yazar […]

22 Ağustos 2016 - 1:33 'de eklendi ve 749 kez görüntülendi. A+A-

Kosovalı Gazeteciden Muhteşem Türkiye-Kosova Analizi

Son günlerde Türkiye ve Türkiye’nin ülkede başarılı çalışmalar yürüten kurumlarına yönelik olarak gerçekleştirilen sistematik karalama kampanyalarına sağduyulu ve Türkiye dostu aydınlardan sert tepkiler geliyor. Kosova Post Editörü ve Alternativa Araştırma Merkezi uzmanı Fadıl Pushkolli kaleme aldığı muhteşem yazı ile hem provakörlere en güzel cevabı verdi hem de sağduyulu Kosova halkının duygularına tercüman oldu

Gazeteci Yazar Fadıl Pushkolli’nin o muhteşem yazısı;

Kosovalılar savaştan kaçarken, biz savaşanlar (savaş gazisiyim) çoluk çocuk, aile, dost, akraba dağılıp perişan halde yerimizden, yurdumuzdan olduk. Savaşta Fransızlar Sırbistan yerine Adriyatik Denizini bombalarken, savaşın 33. gününde Türkler bombalamaya başladıklarında Sırplar adeta yıkılıp, toz duman oldular…

Türkler, bizi evlerine aldılar, yedirdiler, içirdiler, kimilerini yanlarına aldılar. Ellerinde ne varsa bize götürdüler. Hem Türkiye’de karşıladılar, hem de Kosova’ya, Makedonya’ya, Arnavutluk’a kadar gelerek yine bize hizmet ettiler. Yaramız yaraları oldu. Derdimiz dertleri, usancımız usançları, canımız canları oldu.
İş verdiler, aş verdiler, çocuklarımızı parasız pulsuz okuttular, okutmaya devam ediyorlar, milletimizi gezilere götürüp, yediriyorlar, içiriyorlar, hediye vermeden göndermiyorlar.
UÇK’ya dünyanın gözleri önünde yardım ettiler, hastanelerde yaralılarımızı, gazilerimizi tedavi ettiler, Adem Yaşari’yi kendi kahramanlarıymış gibi milli kahraman ilan ederek, İstanbul’un ortasında törenle açılış yaptıkları parka Adem Yaşari ismini verdiler.

Bugün Türkiye’de, Kosovalı Arnavutların birçoğu hastanelerde karşılıksız ameliyat ve tedavi edilmişlerdir. Hiçbir dünya ülkesinin yapmadığını Türkiye yapmakta ve bu iyiliği yapmaya da devam etmektedir.
Türkiye Kosova’yı tanıyan ilk devletler arasında çekinmeden yerini aldı, bu da yetmedi dünyada Kosova’yı tanımayan devletleri tanımaya davet ettiler. Halen de uluslar arası camiada Kosova’ya hizmet etmeye devam ediyorlar.
Türkiye Devleti büyükleri buralara kadar gelerek hiçbir ülkede kimseye demedikleri halde devlet büyüklerimize “kardeş” dediler…

Kosova’da yüzde 90’dan fazla Müslüman ahali yaşadığı için, ahalinin kimin yanında saf tuttuğu da bellidir. Özel eğitilmiş ve ücretlendirilmiş bazı köşe yazarları ya da gazete veya medya silahşorları patronlarıyla birlikte aynı anda hareket ederek, sanki Kosova halkı kendileri gibi düşünüyormuş algısını yaratmaya çalışmaktadırlar. Konuşma kılavuzu kadar İngilizce öğrenip İngilizce’yi bildiklerini zanneden silahşorlar batının kendilerine değer biçecekleri hayaliyle yaşamaktadırlar. Maşa veya farklı bir deyimle “milleti çakal – yalaka” ruhlu kişileri, yönlendirme yapmaya çalışanları hem batı, hem de kendileri biliyor. Kosovalı Arnavutların esnaf, tüccar, dost, akraba ilişkilerini göz önünde bulundurmayan bu tür silahşorlar, kendi provokasyon görevlerini güzelce yaparak, Türkiye’de ve Kosova’yı takip eden diğer ülkelerde ‘bu Arnavutlar böyle miydi?’dedirterek kendi kardeşlerinin,  yani Kosovalı Arnavutların işlerini zora sokup, zarar veriyorlar.

Ülkemizde “demarkacion” Karadağ ile sınır meselesinde, Mitroviça’nın elden gittiğine inanıp üç beş kelimeyle hizmet ettiğini sanan modern çokyüzlüler kendi derdiyle uğraşmaz, Türkiye’de milletin oylarıyla seçilmiş Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Müslümanlığa taş atmakla uğraşır. Bir örnek vermek gerekirse; Gürcistan sınırına yakın Erzurum şehrinde Atatürk’ün adını taşıyan üniversitenin bütçesi 1 buçuk milyar Euro, yani Kosova’nın bütçesi kadar. Türkiye deniz gibidir. Bu silahşorlar taş atsa ne olur, atmasa ne olur? Medya ve gazetecilerimizden bazıları akıllı olsalardı, dünya üzerine dağılıp her ülkeyle işbirliklerini taş atmadan  en iyi şekilde nasıl kuracaklarını, nasıl ticaret yapacaklarını, ülkemizi nasıl kalkındıracaklarını düşünmeleri gerekirdi.
“Modern Çokyüzlüler” dememin sebebine gelince; Arbana Xharra birkaç gün önce dünyayı utandıran, Suriye’nin Halep şehrinden olan kız çocuğu 5 yaşında Ümran Dakniş’e hitaben; “Ümran senin gözlerinde oğlumu gördüm, kalbimi heyecanlandırdın, küçük yavrum benim, seni kucaklayıp sarmak isterdim benim Art ismindeki oğlumu sardığım gibi” yazmakta. Peki, onu bu hale getirenlerin kim olduklarını, yapanları, yaptıranları bilmiyorlar mı? Ümranların sadece bir tanesi bu. Daha önce deniz sahilinde bedeni bulunan erkek çocuğu Alan da dünyayı susturup, utandırmıştı. Ne oldu, değişen ne var? 5 milyon yetim Irak’ta, 400 bin ölü ve 4 milyonun üzerinde yetim ve öksüz Suriye’de. Peki, Srebrenitsa’daki katliamı yaptıran kimler? Bunları kim yapıyor ya da yaptırıyor acaba haberiniz yok mu? Türkiye mi, Türkler mi, Erdoğan mı? Yoksa isimlerini yazamadığınız, birileri mi? Kendi savundukları fikirlerine bile ters karakterler bu ülkeyi nasıl savunurlar gelin siz düşünün!

Türkiye’de bugün, Kosova’nın iki buçuk katı kadar, yani 5 milyon büyük – küçük Ümran mülteci bulunmaktadır. Bu mülteciler hiçbir haktan maruz kalmamışlardır. Türk vatandaşının ne hakkı varsa tüm mültecilerin aynı hakkı vardır. Peki, AB (Avrupa Birliği) veya ABD (Amerika Birleşik Devletleri) bu mültecilerden kaçını aldı? Alabilir mi? Alsalardı ülkelerinin ekonomisi mi çökerdi? Paraları mı yok, insanlıkları mı yok bunların? Hiç kendinize sordunuz mu, Türkiye, Erdoğan, TİKA ve bunlara benzer kurumlar 5 milyon mülteciye yardım etmekle mi suçlu oluyorlar bugün?
Ama bu 5 milyon mülteci AB’ye gönderilse dünyada görülmeyen kriz yaşanır. Çünkü batılıların geleneğinde ceplerinden ikram ve yardım etmek yoktur!
15 Temmuz FETÖ terör örgütünün darbe girişiminde bulunduğu geceden itibaren kadınların , erkeklerin sokaklarda tankların altına girdiğini ve tankların arkasından koştuklarını gıpta ile izledim. Millet buna denir işte. Benim böyle bir milletim var mıdır diye kendi kendime soruyordum. Müslüman Türk olmak böyle bir şey olsa gerek. Çünkü çokluk ile karar verenler, oy çokluğuna bakanlar ve kazananlar unutmasınlar ki, Allah çokluğa değil, hakikate bakar. Tek Peygamber hatırı için, o Yüce Allah tüm insanlığın nefes almasından tutun da zevk almasına kadar tüm dünya insanlığını ve hayvanlığını yaşatmaya devam ediyor!
Unutma kızım ve senin gibilere selamımı söyle. Kendinize her zaman bir Türk kapısı saklayın, en sonunda o Türk kapısı size açık olacaktır. Dilerim kız ve erkek çocuklarınızı gördükçe Ümran ve Alan gibi çocukları hatırlayıp, “size bunları kim yaptı, yaptırdı? ” düşüncesiyle kendinize soru sorasınız!

Değerli Müslüman Türk Kardeşlerim;

 Her nerede yaşıyorsanız, her ne kadar aramızdan bazı provokatörler çıkmış olsa da bilin ki Kosovalılar sizlerle beraberdir. Konuşamayabilirler, yazamayabilirler, ama gönülleri İslam ve Müslümanlarla beraberdir.
Provokatörlerin Kosovalıları lekelemesinden dolayı sizlerden UTANIYORUZ…
Çünkü her zaman yanımızdaydınız…
Et tırnaktan ayrılmaz…
ŞÜPHESİZ KOSOVALILAR DAİMA SİZLERLE BERABER OLACAKTIR…

 

 

a44cf29e-5690-4826-95db-a5ada6b1a411
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
KIZILAY….! KIZILAY….!

Son günlerde Türkiye ve Türkiye’nin ülkede başarılı çalışmalar yürüten kurumlarına yönelik olarak gerçekleştirilen sistematik karalama ...

Türk işadamlarını Karadağ’ın arkasında bekleyen kara kumpas! Türk işadamlarını Karadağ’ın arkas...

Son günlerde Türkiye ve Türkiye’nin ülkede başarılı çalışmalar yürüten kurumlarına yönelik olarak gerçekleştirilen sistematik karalama ...

“Ben bir Türk Dünyası vatandaşıyım!” “Ben bir Türk Dünyası vatandaşıyım...

Son günlerde Türkiye ve Türkiye’nin ülkede başarılı çalışmalar yürüten kurumlarına yönelik olarak gerçekleştirilen sistematik karalama ...

KİŞİNEV’E DENEYİMLİ BÜYÜKELÇİ KİŞİNEV’E DENEYİMLİ BÜYÜKELÇİ...

Son günlerde Türkiye ve Türkiye’nin ülkede başarılı çalışmalar yürüten kurumlarına yönelik olarak gerçekleştirilen sistematik karalama ...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Türkiye’nin yavrusu değil, kardeşi bir KKTC istiyoruz Türkiye’nin yavrusu değil...

Kimilerine göre Yavru Vatan, kimilerine göre ise Kuzey Kıbrı...

Bölünmüşlük Koltuğu Kaybettirdi! Bölünmüşlük Koltuğu Kaybe...

Kosova’da yaklaşık 100 gündür süren hükümet krizi nihayet so...

KIZILAY….! KIZILAY….!

Milletimizin asırlık çınarı KIZILAY son bir haftadır gündemi...

25. yıl coşkusu Türkiye’ye taşındı 25. yıl coşkusu Türkiye&#...

Gagauz Özerk Yeri’nin 25. Kuruluş yıldönümü Gagauzlar Derneğ...

Moldova’dan Ankara’ya Bozkurt büyükelçi Moldova’dan Ankara&...

Moldova Cumhurbaşkanı İgor Dodon ülkesinin  Ankara Büyü...

Türk işadamlarını Karadağ’ın arkasında bekleyen kara kumpas! Türk işadamlarını Karadağ...

Binlerce Türk işadamı son yıllarda bir ülkeye geçici oturma ...

Anavatan’dan Yağcılar’a ültimatom! Anavatan’dan Yağcıl...

Kosova’nın bağımsızlığından itibaren ülkede yaşayan Türk top...

Mahir Amcan, Sencar kankan ve sen o gece neredeydiniz? Mahir Amcan, Sencar kanka...

Geçtiğimiz aylarda, Türkiye-Kosova ilişkilerini geren bir ge...

Ankara’dan abim gelmiş Komrat’ta bir bayram havası! Ankara’dan abim gel...

Bir söz vardır; “Devletlerarası ilişkilerde duygusallık olma...

Gökoğuz diyarında ağlatan sahneler..! Gökoğuz diyarında ağlatan...

Resmî ziyareti dolayısıyla Moldova’da bulunan Cumhurbaşkanı ...

Foto Galeri
Türkiye HABERLERİ
Video Galeri