Diyar-i Türk
Diyar-i Türk

Bedenimiz Bulgaristan’da Kalbimiz Anavatan’daydı!

Vatan nedir? Vatan bir milletin sahip olduğu en yüce değerdir. Bir kimsenin doğup büyüdüğü; bir milletin hakim olarak üzerinde yaşadığı, barındığı, gerekirse uğrunda canını vereceği topraktır. Kısaca vatan kalbinin attığı yerdir. Anavatan ise atalarının geldiği yerdir. Bulgaristan Türklerinin anavatanı, kalplerinin attığı yer Türkiye’dir. Türkiye ne kadar güçlüyse bizler burada o kadar güçlüyüz. Bir gözümüz, kulağımız […]

29 Temmuz 2016 - 3:09 'de eklendi ve 1805 kez görüntülendi. A+A-

Bedenimiz Bulgaristan’da Kalbimiz Anavatan’daydı!

Vatan nedir?

Vatan bir milletin sahip olduğu en yüce değerdir. Bir kimsenin doğup büyüdüğü; bir milletin hakim olarak üzerinde yaşadığı, barındığı, gerekirse uğrunda canını vereceği topraktır. Kısaca vatan kalbinin attığı yerdir.

Anavatan ise atalarının geldiği yerdir. Bulgaristan Türklerinin anavatanı, kalplerinin attığı yer Türkiye’dir. Türkiye ne kadar güçlüyse bizler burada o kadar güçlüyüz. Bir gözümüz, kulağımız Bulgaristan’da ise diğeri de her zaman Türkiye’de olmuştur. Türkiye ile sevinir, Türkiye ile ağlarız. Kısacası kalbimiz her daim anavatanımız için atmaktadır.

Hepinizinde bildiği gibi, Türkiye’de 15 Temmuz tarihinde ordu içerisindeki, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)’ye bağlı bir grup tarafından darbe girişiminde bulunuldu.

Yaşananlar biz Bulgaristan Türklerini bir hayli derinden üzdü. Anavatanımıza kalkan eller çok şükür kırıldı. Ancak 15 Temmuz gecesi uzun bir geceydi. Sosyal medyada yayınlanan haberleri, televizyonlardan yapılan yayınları gözümüzü kırpmadan izledik. Biz uzaktaydık ancak kalbimiz hep orada attı. Televizyondan an be an canlı görüntüleri izlerken, vatanı uğruna sokaklara dökülen, canını hiçe sayıp ateşlerin üzerine giden kandaşlarımızı gördükçe, insan keşke ben de orada olabilsem demeden geçemiyordu.

Birliğin, beraberliğin, tek yumruk olmanın, vatan uğruna neler yapabileceğinin en büyük kanıtını Türk Milleti tüm dünyaya bir kez daha gösterdi. Ancak batı medyalarında olduğu gibi, bazı Bulgar medyalarında da yapılan darbe girişimi yalan yanlış haberlerle yansıtıldı. Bizler Türkiye haberlerini izlediğimizde her şeyin normalleştiğini görüyor, Bulgar haberlerinde ise tam tersi bir şekilde, bütün gece darbe girişiminin başarılı olduğunu yansıtılıyordu. Bu kadar da olmaz dedirtecek haberlere yer veriyorlardı anlayacağınıuz. İyi ki çağdaş bir dünyada yaşıyor, internetten ve televizyonlardan doğru haberleri izleyip yalanlar içinde boğulup kalmıyoruz.

Her çuvalda olduğu gibi bizim de içimizde maalesef çürük elmalar var. Kanı bozuk, benliğini kaybetmişler o akşam sosyal medyada saçma sapan paylaşımlarda bulundular. Anavatanımız kan ağlıyorken, bazı kanı bozuklar da, sanki hiç bir şey olmuyormuş gibi tavırlar sergileyip, Bulgar medyasında yayınlanan yalan haberlere kendi yorumlarını katıp paylaşımlarda bulundular. Onlara her seferinde, Bulgar medyasına inanmayın, Türk medyasına bakın demekten bütün gece dilimde tüy bitti. Ancak insanın kanı bozulunca gökten yıldız bile indirsen fark etmez. Benim için onların adı Türk ama kendileri asla. Farkında bile değiller o kale ne kadar zayıflarsa biz hepimiz o kadar zayıflayacağız.

Bir de anavatanı için atan kalpler vardı, Allah’a şükürler olsun onlar çoğunluktaydı. Onlardan birinin bana söylediği bir cümleyi aktarmak istiyorum, “Dün akşam Türkiye’mizi kurtarmadan yatmadım”

İnsanın kalbi sıkıştığında nefes alamaz ya, o gece de öyleydi. Nefesimiz çok şükür kesilmedi. O gece sabah çok zor oldu, ancak her karanlığın ardından güneş doğar. O güneşin anavatanımız Türkiye için hiçbir zaman batmaması dileğiyle.

Ne mutlu TÜRK’üm diyene! 

a44cf29e-5690-4826-95db-a5ada6b1a411
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Bulgaristan Türkleri haklarını istiyor Bulgaristan Türkleri haklarını istiyor...

Vatan nedir? Vatan bir milletin sahip olduğu en yüce değerdir. Bir kimsenin doğup büyüdüğü; bir milletin hakim olarak üzerinde yaşadığı...

Bakan Müezzinoğlu’ndan Balkanlar’a Vatandaşlık Müjdesi Bakan Müezzinoğlu’ndan Balkanlar’a Vatan...

Vatan nedir? Vatan bir milletin sahip olduğu en yüce değerdir. Bir kimsenin doğup büyüdüğü; bir milletin hakim olarak üzerinde yaşadığı...

Mestan’dan tarihi analiz Mestan’dan tarihi analiz

Vatan nedir? Vatan bir milletin sahip olduğu en yüce değerdir. Bir kimsenin doğup büyüdüğü; bir milletin hakim olarak üzerinde yaşadığı...

HÖH partiden attı Bulgarlar vali yaptı! HÖH partiden attı Bulgarlar vali yaptı!...

Vatan nedir? Vatan bir milletin sahip olduğu en yüce değerdir. Bir kimsenin doğup büyüdüğü; bir milletin hakim olarak üzerinde yaşadığı...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
KİŞİNEV’E DENEYİMLİ BÜYÜKELÇİ KİŞİNEV’E DENEYİMLİ...

Hulusi Kılıç’ın emekli olmasının ardından bir süredir boş ol...

“Türkiye’yi Balkanlarda daha çok görmek istiyoruz”  “Türkiye’yi Balkanlarda d...

Karabük Üniversitesi Artı Kariyer Kulübü tarafından organize...

Milletimize ve tüm dünyaya müjdemiz olacak Milletimize ve tüm dünyay...

 Resmi temaslarda bulunmak üzere Türkiye’ye gelen...

Başkan Yağcılar, kapı yağsız ve artık gıcırdıyor! Başkan Yağcılar, kapı yağ...

Türk tarihi bunu da yazdı! Kosova’daki bir Türk partisinin, ...

MİT tüm ülkeyi uyuttu MİT tüm ülkeyi uyuttu

MİT ve Kosova İstihbaratının düzenlediği ortak operasyon ile...

“Kırım’a destek isteyenler Karabağ’a da baksın” “Kırım’a destek isteyenle...

Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Parlamentosu 201...

MHP’de Türk Dünyası Aydın’a emanet MHP’de Türk Dünyası...

 Milliyetçi Hareket Partisi’nde (MHP) genel başkan yard...

“İşbirliğimiz mükemmel sonuçlar veriyor” “İşbirliğimiz mükemmel so...

6.Küresel Bakü Formu’na katılmak üzere, Azerbaycan’ın başken...

Türk Dünyası EkoAvrasya çatısı altında buluştu Türk Dünyası EkoAvrasya ç...

Avrasya coğrafyasına yönelik başarılı çalışmalarıyla her dön...

Kahil;”Türkiye’deki beraberlik bizi mutlu ediyor” Kahil;”Türkiye̵...

Makedonya Dış Yatırımlardan Sorumlu Devlet bakanı Prof. Dr. ...

Foto Galeri
Türkiye HABERLERİ
Video Galeri