Diyar-i Türk
Diyar-i Türk

YEDİRMEYİZ!

FETÖ’cü teröristlerin darbe girişimleri, yalnızca Türkiye’yi etkilemedi şüphesiz. Bu hain kalkışma başta Balkanlar olmak üzere, tüm Türk-İslam coğrafyasında da yakından izlendi. Çünkü Türkiye öksürse Balkanlar’ın nezle olduğu bir dönemde yaşıyoruz. Bu hain girişim Türkiye’nin gerçek dostlarını görmesine de vesile oldu. Olaya Kosova penceresinden baktığımızda ise, dost ve kardeş ülke halkının büyük bölümü Türkiye’ye destek verdi, […]

27 Temmuz 2016 - 23:06 'de eklendi ve 679 kez görüntülendi. A+A-

YEDİRMEYİZ!

FETÖ’cü teröristlerin darbe girişimleri, yalnızca Türkiye’yi etkilemedi şüphesiz. Bu hain kalkışma başta Balkanlar olmak üzere, tüm Türk-İslam coğrafyasında da yakından izlendi. Çünkü Türkiye öksürse Balkanlar’ın nezle olduğu bir dönemde yaşıyoruz.

Bu hain girişim Türkiye’nin gerçek dostlarını görmesine de vesile oldu. Olaya Kosova penceresinden baktığımızda ise, dost ve kardeş ülke halkının büyük bölümü Türkiye’ye destek verdi, meydanlara döküldü, başkonsolosluğa koştu, camileri doldurdu, Yüce Allah’a Türkiye’nin selameti için el açtı.

Ancak bu dönemde ne yazık ki, topraklarını Sırplardan kurtarıp, beyinlerini emperyalizme teslim etmiş hadsizleri, budalaları ve kendini bilmezleri de gördük!

Ama biz bir şeyi daha gördük; ülkesini, milletini kahramanca savunan, uluslararası diplomasinin ne demek olduğunu dosta, düşmana öğreten, cesur bir Türk kadınını ve mükemmel bir büyükelçiyi gördük, kendisiyle bir Türk olarak bir kez daha gurur duyduk.

Biz kendisiyle göreve başladığı ilk günden itibaren gurur duyuyoruz aslında. Çünkü o kadar mükemmel işlere imza atıyor, ülkemizi o kadar güzel temsil ediyor ki, belki de bugün kendisine yapılan bu saldırıların arkasında onun bu üstün başarısı yatıyor.

Oyunu bozdu çünkü Sayın KIVILCIM KILIÇ…

Alışmışlardı çünkü bu topraklarda Türkiye adına görev yapan monşerlere, kendileriyle kadeh kaldırıp caz festivalleri yapanlara!

Sayın Büyükelçi daha ilk günden, asırlardır bu topraklarda var olan Türkiye ve Türklük sevgisine bir kıvılcım çaktı, kısa sürede aleve dönüştürdü. İşte bu durum arı kovanına çomak sokmak demekti birileri için ve bu gün rövanşist duygular kabardı.

Peki, Sayın Büyükelçimiz bu süreçte ne yaptı?

TERÖR ÖRGÜTÜ FETÖ’nün, Kosova’daki okullarının kapatılmasını istedi

İsyan gecesi, Türkiye’de bulunan Kosova vatandaşlarını teröristlerle birlikte hareket etmeye davet eden kalemşörlerin yargılanmasını talep etti.

Hemen her gün bir yayın organına çıkarak, bu hainlerin kimler olduğunu ve hedeflerini anlattı.

Kısacası Sayın Büyükelçimiz dünya’da söz sahibi, güçlü bir ülkenin büyükelçisi gibi davrandı. Tabi bu durum Balkanları’ı arka bahçesi olarak gören, meydanlara putlarıni diktiren,  Türkiye’nin her geçen gün bölgede artan gücünden rahatsız olan kan emicileri rahatsız etti. Doğal olarak da hemen besledikleri maşaları devreye soktular!

Ancak biz, Sayın Büyükelçinin bu dik ve onurlu duruşunu izlerken, o tüm saldırılara göğüs gererken bazı kişi ve kuruluşları ortada göremedik. Bizi en çok üzende bu oldu.

Kosova Hükümetinin bir bakanı, Sayın Büyükelçimizle ilgili uluslararası diplomasiye, en önemlisie de bir dost ülkenin bakanına yakışmayan açıklamalar yaparken, biz Türk bakanın Sayın Büyükelçimize destek veren bir açıklamasına herhangi bir yerde rastlamadık!

Başsavcı, Sayın Büyükelçimizi hedef tahtasına yerleştirirken, hiç bir Kosovalı Türk hukukçudan bir yanıt duyamadık!

Piyonlar, maşalar, emperyalizm uşakları, bu kahraman diplomatımızın sınır dışı edilmesini isteyip, bununla ilgili haberler, yorumlar yaparken, bunlara karşı tek satır haber ya da yazı göremedik!

Türkiye’nin değişik kurum ve kuruluşlarının destekleriyle hayata geçen projeleri kendilerine yaşam kaynağı haline getiren dernekçilerin, sivil toplum kuruluşlarının hiç birinin Sayın Büyükelçimizi destekleyen bir açıklaması ajanslara düşmedi!

Ramazan’dan Ramazan’a, Kurban Bayramından Kurban Bayramına ortalığa çıkan, ancak bunun haricinde Türkiye’de “Bizim şu kadar oyumuz” var ayaklarıyla siyasi partilerle pazarlık yapan, vekillik ve meclis üyeliği dilenen dernek baronlarını ise zaten hiç ortaya çıkmadı!

Kısacası;

Bakan konuşmadı

Genel Başkanlar ağzını açmadı

Vekiller, meclis üyeleri, velhasılı hiçbir seçilmiş “gık” demedi

Dernekler, STK’lar derseniz süt dökmüş kedi gibi.

İşte böyle bir ortamda ülkesini, milletini kahramanca savunan bir cesur yürek var.

Bakmayın boyunun küçük olduğuna! Görevi BÜYÜK, yüreği ise dev bir insan o!

O, benim gururum

O, her şerefli ve vatansever Türk’ün onuru

O, hepimizin NAMUSU…

Çünkü o, benim ülkemi, milletimi ve cumhurbaşkanımı temsil ediyor.

Ona yapılan saldırılara duyarsız kalmak, onu yalnız bırakmak ise Türkiye’yi yalnız bırakmak demektir.

Ha, bu arada şunu da söyleyelim; “Türkiye’nin sizin desteğine filan ihtiyacı yok, ancak sizin Türkiye’nin desteğine ne kadar ihtiyacınız olduğunu da en iyi siz biliyorsunuz. Kısacası kaybeden siz olursunuz!

Demek ki erkekliğin kıyafetle ve cinsiyetle bir ilgisi yok!

Ayrıca koltuklara oturunca da adam olunmuyor!

Güzel nutuk atmakla, Türkiye’de çalgıcılar gibi şehir şehir gezerek; “Ana ülkem” edebiyatı yapmakla ise hiç Türkiye sevdalısı olunmuyor.

Neden korkuyorsunuz?

Türkiye sizi ne zaman yalnız bıraktı?

Bırakın Türk Toplumunu, Türkiye Kosova’yı ne zaman kaderine terketti?

Tamam, Türkiye’ye gelin, acıları paylaşın, iyi dileklerinizi iletin, Kosova’da desteğinizi sunun, ama lütfen tarihte ilk kez sizin için bu kadar çabalayan, gecesini gündüzünüze katan böylesine değerli bir insanı da yalnız bırakmayın.

Son sözlerimiz ise bu işbirlikçi kokteyllere;

Medeniyeti, kalkınmayı, imarı bu milletle gördünüz.

Bu necip millet bu toprakları terketti, zulum, işkence, baskı tepenizden eksik olmadı.

Gün geldi gerçekleri gördünüz ( Siz gördünüz mü o konuda emin değiliz ama..) bağımsızlık mücadelesine girştiniz, yine yanınızda ilk olarak Türkiye ve Türk Milleti yer aldı.

Devletinizi kurdunuz, ilk tanıyan ülkelerden biri Türkiye oldu. Eğitim de, sağlık da, güvenlik de, kısacası her alanda sizleri destekledi.

Sayın Cumhurbaşkanımız hiç bir zaman size; “Benim heykelimi dikin” demedi

Ülke topraklarından hava üssü istemedi.

Sayın Büyükelçimiz; “Bizim bu coğrafya ile ilgili hiç bir gizli ajandamız yok” dedi

Sayın Cumhurbaşkanımız ise; “Biz bu topraklara ecdat yadigarı olarak bakar, bu insanları da Evlad-ı Fatihan bakiyesi olarak görür, Osmanlı bakiyesi olan Türkiye Cumhuriyetinin imkanlarından, Evlad-ı Fatihan bakiyelerini de yararlandırmak isteriz” buyurdu

Durum böyle iken sizin derdiniz ne Allah aşkına!

Yoksa kölelik ruhunuza mı işledi?

Hiç boşuna uğraşmayın, nereden, hangi makam ve merciden emir alırsanız alın, sizin gibi üç-beş çapulcuya Sayın Büyükelçimizi yedirmeyiz.

Ama çok şükür Kosova’da küçük bir azınlıksınız. Dost ve kardeş Kosova Halkının çok büyük bir bölümünün sizin gibi düşünmediğine adımız gibi, kanımız gibi eminiz!

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler :
a44cf29e-5690-4826-95db-a5ada6b1a411
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Bölünmüşlük Koltuğu Kaybettirdi! Bölünmüşlük Koltuğu Kaybettirdi!

FETÖ’cü teröristlerin darbe girişimleri, yalnızca Türkiye’yi etkilemedi şüphesiz. Bu hain kalkışma başta Balkanlar olmak üzere, tüm Tür...

KIZILAY….! KIZILAY….!

FETÖ’cü teröristlerin darbe girişimleri, yalnızca Türkiye’yi etkilemedi şüphesiz. Bu hain kalkışma başta Balkanlar olmak üzere, tüm Tür...

Anavatan’dan Yağcılar’a ültimatom! Anavatan’dan Yağcılar’a ülti...

FETÖ’cü teröristlerin darbe girişimleri, yalnızca Türkiye’yi etkilemedi şüphesiz. Bu hain kalkışma başta Balkanlar olmak üzere, tüm Tür...

Mahir Amcan, Sencar kankan ve sen o gece neredeydiniz? Mahir Amcan, Sencar kankan ve sen o gece...

FETÖ’cü teröristlerin darbe girişimleri, yalnızca Türkiye’yi etkilemedi şüphesiz. Bu hain kalkışma başta Balkanlar olmak üzere, tüm Tür...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Türkiye’nin yavrusu değil, kardeşi bir KKTC istiyoruz Türkiye’nin yavrusu değil...

Kimilerine göre Yavru Vatan, kimilerine göre ise Kuzey Kıbrı...

Bölünmüşlük Koltuğu Kaybettirdi! Bölünmüşlük Koltuğu Kaybe...

Kosova’da yaklaşık 100 gündür süren hükümet krizi nihayet so...

KIZILAY….! KIZILAY….!

Milletimizin asırlık çınarı KIZILAY son bir haftadır gündemi...

25. yıl coşkusu Türkiye’ye taşındı 25. yıl coşkusu Türkiye&#...

Gagauz Özerk Yeri’nin 25. Kuruluş yıldönümü Gagauzlar Derneğ...

Moldova’dan Ankara’ya Bozkurt büyükelçi Moldova’dan Ankara&...

Moldova Cumhurbaşkanı İgor Dodon ülkesinin  Ankara Büyü...

Türk işadamlarını Karadağ’ın arkasında bekleyen kara kumpas! Türk işadamlarını Karadağ...

Binlerce Türk işadamı son yıllarda bir ülkeye geçici oturma ...

Anavatan’dan Yağcılar’a ültimatom! Anavatan’dan Yağcıl...

Kosova’nın bağımsızlığından itibaren ülkede yaşayan Türk top...

Mahir Amcan, Sencar kankan ve sen o gece neredeydiniz? Mahir Amcan, Sencar kanka...

Geçtiğimiz aylarda, Türkiye-Kosova ilişkilerini geren bir ge...

Ankara’dan abim gelmiş Komrat’ta bir bayram havası! Ankara’dan abim gel...

Bir söz vardır; “Devletlerarası ilişkilerde duygusallık olma...

Gökoğuz diyarında ağlatan sahneler..! Gökoğuz diyarında ağlatan...

Resmî ziyareti dolayısıyla Moldova’da bulunan Cumhurbaşkanı ...

Foto Galeri
Türkiye HABERLERİ
Video Galeri