Diyar-i Türk
Diyar-i Türk

Batı Trakya Efsane Liderini Unutmadı

Batı Trakya Türklerinin efsane lideri,  Dostluk, Eşitlik, Barış Partisi’nin (DEB) Kurucu Genel Başkanı Dr. Sadık Ahmet şehit edilişinin 21. Yılında kabri başında düzenlenen törenle anıldı. Düzenlenen törene, AK Parti Manisa Milletvekili Prof. Dr. Selçuk Özdağ, AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, Gümülcine Başkonsolosu Ali Rıza Akıncı, Makedonya Türk Milli Birlik Hareketi Genel Başkanı Erdoğan Saraç, […]

25 Temmuz 2016 - 3:26 'de eklendi ve 769 kez görüntülendi. A+A-

Batı Trakya Efsane Liderini Unutmadı

Batı Trakya Türklerinin efsane lideri,  Dostluk, Eşitlik, Barış Partisi’nin (DEB) Kurucu Genel Başkanı Dr. Sadık Ahmet şehit edilişinin 21. Yılında kabri başında düzenlenen törenle anıldı.

Efsane lider aramızdan ayrılalı 21 yıl olduDüzenlenen törene, AK Parti Manisa Milletvekili Prof. Dr. Selçuk Özdağ, AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, Gümülcine Başkonsolosu Ali Rıza Akıncı, Makedonya Türk Milli Birlik Hareketi Genel Başkanı Erdoğan Saraç, DEB Partisi Genel Başkanı Mustafa Aliçavuş, Bulgaristan DOST Partisi Genel Başkan Yardımcıları, Kırcaali Milletvekili Şabanali Ahmet ve Şumnu Milletvekili Aydoğan Ali, Gümülcine ve İskeçe’nin seçilmiş Müftüleri İbrahim Şerif ile Ahmet Mete, Merhum Sadık Ahmet’in eşi Işık Ahmet ile oğlu Levent Ahmet ve çok sayıda Batı Trakya Türk’ü katıldı.

Törende şehit liderin ruhuna itafen Kur’an-ı Kerim okundu, Sadık Ahmet’in yaşamı boyunca verdiği mücadelelerle ilgili konuşmalar yapıldı ve dualar edildi.

AK Parti Manisa Milletvekili Prof. Dr. Selçuk Özdağ törende yaptığı konuşmada, Türk Milletinin tarihi boyunca sayısız kahramanları olduğunu belirtirken, Sadık Ahmet’in de bu kahramanlardan biri olduğuna dikkat çekti.

Yunanistan’da, Yunan vatandaşlarının sahip olduğu haklara Batı Trakya Türklerinin de sahip olması gerektiğini ifade eden Özdağ, “Bu bizim en tabii hakkımızdır” dedi.

AK Parti Manisa Milletvekili Prof. Dr. Selçuk ÖzdağTürk azınlığın meşru zeminlerde yasal hak arama mücadelesinde Türkiye’nin hep yanında olacağını belirten Özdağ, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bu hakları alabilmek için Lozan Antlaşması’ndan bu yana mücadele verdiniz. Dünyanın her yerinde mücadelemiz sürecek. Türkiye sizin yanınızda olmaya devam edecektir. Biliyoruz ki sizin de kalpleriniz Türkiye için atıyor. İnşallah siz bu mücadeleyi daha yükseklere çıkaracaksınız. Sizinle beraber sizin daha iyi, daha insanca şartlarda yaşamanız, eğitimde, kültürde, ticarette, sağlıkta her alanda birinci sınıf vatandaş olarak burada yaşamanız için biz üzerimize düşen neyse Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Binali Yıldırım’ın önderliğinde bütün Türkiye Cumhuriyeti’nin tüm imkanlarıyla sizin yanınızda olduğunu söylemek isterim”

Kendisi de bir Batı Trakyalı olan Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu ise, Sadık Ahmet’in Türk azınlığın en zor yıllarında her şeye göğüs gererek ortaya çıkmış dünya çapında nadide bir lider olduğunu ifade etti.

Batı Trakya Türkleri efsane liderlerini unutmadıSadık Ahmet’in başlattığı mücadelenin tüm Batı Trakya’da sürdüğünü gördüklerini ve bundan mutluluk duyduğunu belirten Çavuşoğlu, “Sadık Ahmet’in bizim birlik ve beraberlik ruhumuza katmış olduğu görüntü burada sizler aracılığıyla bütün dünyaya yansıyor” diye konuştu.
Çavuşoğlu, Batı Trakya kökenli bir milletvekili olarak Türk azınlığın FETÖ’nün darbe girişimine karşı gösterdiği hassasiyet için teşekkür etti.

Batı Trakyalı analar yiğit evlatlarının kabrine koştuTürkiye’de darbe girişimine karşı mücadeleyi sürdüren vatandaşlardan Batı Trakya’ya selam getirdiğini ifade eden Çavuşoğlu, ” Sizlere bir elinde bayrak, bir elinde Kur’an, vatan için, işgale karşı durmaksızın nöbet tutan, Allahüekber edalarıyla semayı yankılatan necip milletin eli öpülesi fertlerinden çok selamlar getirdim. Ana vatanın bu zor döneminde gerek ilk günlerindeki Dedağaç’a gidişiniz, sonraki süreçteki hayır ve dualarınız ve bugün de binlerce katılımla ana vatanda yaşanan darbe sürecine karşı telin mitinginiz nedeniyle sizlere çok teşekkür ediyorum” dedi.
Törenin ardından DEB’in Gümülcine’deki Genel Merkez binasında Sadık Ahmet için mevlit okundu. Mevlit sonrasında DEB yönetimi ve Sadık Ahmet’in ailesi tarafından Türkiye’den gelen konuklara ve azınlık ileri gelenlerine yemek ikram edildi.

 

a44cf29e-5690-4826-95db-a5ada6b1a411
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
KİŞİNEV’E DENEYİMLİ BÜYÜKELÇİ KİŞİNEV’E DENEYİMLİ BÜYÜKELÇİ...

Batı Trakya Türklerinin efsane lideri,  Dostluk, Eşitlik, Barış Partisi’nin (DEB) Kurucu Genel Başkanı Dr. Sadık Ahmet şehit edil...

Binlerce Türkiye mezunu İstanbul’da buluştu Binlerce Türkiye mezunu İstanbul’d...

Batı Trakya Türklerinin efsane lideri,  Dostluk, Eşitlik, Barış Partisi’nin (DEB) Kurucu Genel Başkanı Dr. Sadık Ahmet şehit edil...

Bulgaristan Türkleri haklarını istiyor Bulgaristan Türkleri haklarını istiyor...

Batı Trakya Türklerinin efsane lideri,  Dostluk, Eşitlik, Barış Partisi’nin (DEB) Kurucu Genel Başkanı Dr. Sadık Ahmet şehit edil...

“Kosova’dan somut adımlar bekliyoruz” “Kosova’dan somut adımlar be...

Batı Trakya Türklerinin efsane lideri,  Dostluk, Eşitlik, Barış Partisi’nin (DEB) Kurucu Genel Başkanı Dr. Sadık Ahmet şehit edil...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
KİŞİNEV’E DENEYİMLİ BÜYÜKELÇİ KİŞİNEV’E DENEYİMLİ...

Hulusi Kılıç’ın emekli olmasının ardından bir süredir boş ol...

“Türkiye’yi Balkanlarda daha çok görmek istiyoruz”  “Türkiye’yi Balkanlarda d...

Karabük Üniversitesi Artı Kariyer Kulübü tarafından organize...

Milletimize ve tüm dünyaya müjdemiz olacak Milletimize ve tüm dünyay...

 Resmi temaslarda bulunmak üzere Türkiye’ye gelen...

Başkan Yağcılar, kapı yağsız ve artık gıcırdıyor! Başkan Yağcılar, kapı yağ...

Türk tarihi bunu da yazdı! Kosova’daki bir Türk partisinin, ...

MİT tüm ülkeyi uyuttu MİT tüm ülkeyi uyuttu

MİT ve Kosova İstihbaratının düzenlediği ortak operasyon ile...

“Kırım’a destek isteyenler Karabağ’a da baksın” “Kırım’a destek isteyenle...

Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Parlamentosu 201...

MHP’de Türk Dünyası Aydın’a emanet MHP’de Türk Dünyası...

 Milliyetçi Hareket Partisi’nde (MHP) genel başkan yard...

“İşbirliğimiz mükemmel sonuçlar veriyor” “İşbirliğimiz mükemmel so...

6.Küresel Bakü Formu’na katılmak üzere, Azerbaycan’ın başken...

Türk Dünyası EkoAvrasya çatısı altında buluştu Türk Dünyası EkoAvrasya ç...

Avrasya coğrafyasına yönelik başarılı çalışmalarıyla her dön...

Kahil;”Türkiye’deki beraberlik bizi mutlu ediyor” Kahil;”Türkiye̵...

Makedonya Dış Yatırımlardan Sorumlu Devlet bakanı Prof. Dr. ...

Foto Galeri
Türkiye HABERLERİ
Video Galeri