Diyar-i Türk

Türkiye Asla yalnızca Türkiye Değildir!

Türk Silahlı Kuvvetlerine sızan FETÖ Terör Örgütü üyelerinin Türkiye’de gerçekleştirdikleri darbe teşebbüsü Balkanlar’ı da harekete geçirdi. Türk, Arnavut, Boşnak, Rom ayırmaksızın, binlerce Kosovalı tek yumruk oldu Türkiye’ye destek verdi. Darbe girişiminin duyulmasının ardından T.C Prizren Başkonsolosluğuna koşan Kosovalılar, Başkonsolos Selen Evcit’in nezdinde Türkiye’ye destek mesajlarını iletirken, bir gün sonra düzenlenen miting de ise Türkiye’ye destek […]

Bu Haber 17 Temmuz 2016 - 15:49 'de eklendi ve 1327 kez görüntülendi.

Türkiye Asla yalnızca Türkiye Değildir!

Türk Silahlı Kuvvetlerine sızan FETÖ Terör Örgütü üyelerinin Türkiye’de gerçekleştirdikleri darbe teşebbüsü Balkanlar’ı da harekete geçirdi. Türk, Arnavut, Boşnak, Rom ayırmaksızın, binlerce Kosovalı tek yumruk oldu Türkiye’ye destek verdi.

Türkiye dostları Şadırvan'dan Başkonsolosluğa yürüdüDarbe girişiminin duyulmasının ardından T.C Prizren Başkonsolosluğuna koşan Kosovalılar, Başkonsolos Selen Evcit’in nezdinde Türkiye’ye destek mesajlarını iletirken, bir gün sonra düzenlenen miting de ise Türkiye’ye destek yağdı.

Türkiye, Kosova, Arnavutluk ve Bosna Hersek bayraklarıyla Prizren’deki tarihi Şadırvan Meydanında toplanan binlerce, Türk Arnavut, Boşnak ve Rom buradan topluca  T.C Prizren Başkonsolosluğun yürüdü.

Kosova Demokratik Türk Partisi öncülüğünde gerçekleştirilen mitinge, Kosova’nın Boşnak Bakanı Rasim Demiri, KDTP Genel Sekreteri ve Kosova Meclis Başkanvekili Fikrim Damka, KDTP Milletvekili Müferra Şinik başta olmak üzere, bir çok siyasi ve sivil toplum kuruluşu yöneticisinin yanı sıra binlerce Kosovalı katıldı.

Binlerce Kosovalı T.C Prizren başkonsolosluğu önünde toplandı“Demokrasiden yanayız” ve “Darbeye Hayır” gibi dövizler taşıyan Kosovalılar ayrıca; “Kosova-Türkiye omuz omuza”, “Dik dur eğilme Kosova seninle”, “ Ümmeti Muhammed omuz omuza”, “ Ya Allah Bismillah Allahu Ekber”, “Şehitler ölmez vatan bölünmez”  sloganlarıyla da Türkiye’ye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek verirken, Fetullah Gülen ve örgütüne de sert tepki gösterdiler.

Mitingde tarihi Sinan Paşa Camiinden sela verilirken, darbe girişimi sırasında şehit olanlar için Kur’an-ı Kerim okundu, Türkiye için dua edildi.

Darbeye hayırKDTP Genel Sekreteri ve Kosova Meclis Başkanvekili Fikrim Damka;”Türkiye’de malum kişiler tarafından bir darbe girişimi yapıldı. Ancak Türkiye Cumhuriyetindeki kardeşlerimiz demokrasiye nasıl sahip çıkılacağını çok güzel bir şekilde gösterdi. Haberin duyulmasının ardından Prizren Halkı başkonsolosluğumuza koşarak desteğini ifade etmişti, bu gün ise daha kalabalık bir şekilde, Türk, Arnavut, Boşnak, Rom Türkiye Cumhuriyetinin yanında olduğunu bir kez daha gösterdi. Ben tüm Prizren ve Kosova halkına teşekkür ediyorum, Türkiye’de yaşayan kardeşlerimiz şunu iyi bilmeli, yalnızca Türkiye’de değil, Kosova’da, Balkanlar’da tüm dünyada Türkiye’ye sahip çıkan vatandaşları, kardeşleri, dostları vardır” dedi
KDTP Milletvekili Müferra Şinik ise; “Rengini şehitlerimizin kanından almış Türk Bayrağını omuzlarında taşıyan Türk Askerinin kıyafetleriye kurdukları terör örgütü aracılığıyla gerçekleştirilen bu darbe girişimini tamamen kınıyorum. Haberi duyar duymaz ana ülkemizin başkonsolosluğuna koşarak sabaha kadar nöbet beklemiştik, bu gün ise Türk, Arnavut, Darbe girişimi Mamuşa'da da protesto edildiBoşnak Türk ve Kosova bayrakları ile Şadırvan’a koştu ve Türkiye’nin ve demokrasinin yanında olduğunu gösterdi. Türkiye’nin güçlü olması demek Kosova’nın ve Balkanlar’ın güçlü olması demek, Türkiye Cumhuriyeti Halkı ülkesine ve demokrasiye nasıl sahip çıkılacağını tüm dünyaya gösterdi, bizde bu durumdan son derece mutluyuz” dedi

Diğer yandan ülkenin tek Türk belediyesi olan Mamuşa Belediyesindeki camilerde de, şehit olan vatandaşlar için Kur’an-ı kerim okundu, Türkiye’nin birliği ve bekası için dualar edildi. Akşam ise Çanakkale Şehitleri Anıtında bir araya gelen Mamuşalılar darbe girişimini protesto etti, Türkiye’ye destek mesajı verdi.

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Diyar-i Türk
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal