Diyar-i Türk
Diyar-i Türk

Hayırlı Gardaş!

Türkiye’deki darbe girişimi karşısında Azerbaycan halkı Bakü’deki Türk Büyükelçiliği’ne gelerek tepkilerini ortaya koydular. Azerbaycanlı vatandaşlar Türk Halkı’na desteklerini iletmek üzere gece ve sabah erken saatlerden itibaren Bakü Büyükelçiliği’nde buluştu. Kadın Gazileri İnsani Yardım Derneği Başkanı Rade Abbas, ”Türkiye bizim ikinci vatanımız. Bütün Türk dünyasının güvenç kaynağı. Eğer bu girişim gerçekleşseydi bütün Türk dünyası mahvolurdu. Gerek […]

17 Temmuz 2016 - 16:45 'de eklendi ve 595 kez görüntülendi. A+A-

Hayırlı Gardaş!

Türkiye’deki darbe girişimi karşısında Azerbaycan halkı Bakü’deki Türk Büyükelçiliği’ne gelerek tepkilerini ortaya koydular.
Azerbaycan halkı Bakü'deki Türk Büyükelçiliği’ne gelerek tepkilerini ortaya koydular.Azerbaycanlı vatandaşlar Türk Halkı’na desteklerini iletmek üzere gece ve sabah erken saatlerden itibaren Bakü Büyükelçiliği’nde buluştu. Kadın Gazileri İnsani Yardım Derneği Başkanı Rade Abbas, ”Türkiye bizim ikinci vatanımız. Bütün Türk dünyasının güvenç kaynağı. Eğer bu girişim gerçekleşseydi bütün Türk dünyası mahvolurdu. Gerek anne olarak, gerek devlet olarak, gerekse de vatandaş olarak her birimiz Türkiye’nin yanındayız” dedi.
Karabağ Bağımsızlık Teşkilatı Başkanı Akif Tağı yaptığı açıklamada, ”Bu darbenin arkasında duranların niyeti Türkiye’yi parçalamaktı. Çok şükür Türkiye bu ağır mücadeleden galibiyetle çıktı. Belki de Azerbaycan’ın çoğu dün gece sabaha kadar olayları dikkatle izledi. Çok heyecanlandık. Şükürler olsun ki her şey Türkiye halkının hayrına sonuçlandı” diye konuştu.
Azerbaycanlı kardeşlerden FETÖ ve Örgütüne tepkiBakü Büyükelçisi Alper Coşkun’dan Azerbaycan halkına teşekkür
Büyükelçi Alper Coşkun,”Şu anki rakamlar itibariyle maalesef 90’dan fazla şehidimiz var, bin 100’den fazla yaralımız var. Türkiye demokrasisinin en meşru tezahürünün gerçekleştiği yer olan TBMM bombalanmıştır, Türkiye’nin kurumları saldırıya uğramıştır. Şüphesiz yapılan tek bir şekilde izah edile bilir, vatana ihanettir. Devlet büyüklerimizin söylediği gibi bunun arkasında duranlara hiç şüphe yoktur ki en ağır ceza verilecektir. Türkiye Cumhuriyeti halkı bu darbe teşebbüsü karşısında ülkesine, milletine, demokrasisine, Türkiye hukuk devletine sahip çıkmıştır. Neticede Türkiye Cumhuriyet demokrasisi, halkımızın iradesi galip gelmiştir. Olaylar olduğundan itibaren Azerbaycanlı kardeşlerimiz bizzat buraya Büyükelçiliğimize gelerek, telefon ederek desteklerini beyan ettiler. Aynı şekilde Azerbaycan devlet ricali ve yetkilileri benzer yöntemlerle mesaj göndererek, telefon ederek dayanışma hislerini ortaya koydular. Azerbaycanlı kardeşlerimize ve devlet ricaline minnettarlığımı ifade etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı ALİYEV; “Dehşet Verici Cinayet”

Erdoğan-AliyevAzerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Türkiye’deki darbe girişimi nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a gönderdiği mektupta hadisenin dehşet verici bir cinayet olduğunu belirtti.
Aliyev mektubunda şu ifadelere yer verdi:
“Sayın Cumhurbaşkanı, Aziz Kardeşim, dün gece Türkiye’de yaşanan darbe girişimine ilişkin olayları büyük rahatsızlıkla ve üzülerek izledim. Bu, bir yandan Türkiye’nin devletçiliğine, diğer yandan ise Türkiye halkına, iradesine ve seçimine karşı yapılan dehşet verici cinayettir.
Her zaman Türk halkının ve devletinin yanında olan Azerbaycan halkı ve devleti Türkiye Anayasası’na, demokrasisine karşı yöneltilmiş bu cinayeti keskin şekilde kötülüyor ve kabul edilemez hesap ediyor. Eminim ki, Türkiye halkı ve yönetiminin birliğini sergileyerek darbe girişiminin karşısının alınması yönünde yaptıklarınız kesin eylemler sonucu kardeş ülkede durum kısa sürede istikrarlaşacak ve önceki duruma geri dönecek.
Değerli kardeşim, ben darbe girişiminin karşısının alınması için canlarını veren şehitlerin ailelerine ve yakınlarına Azerbaycan halkı adından ve kendi adımdan derin üzüntü ile taziyelerimi iletiyor, yaralananlara acil şifalar diliyorum.”

Etiketler :
a44cf29e-5690-4826-95db-a5ada6b1a411
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Milletimize ve tüm dünyaya müjdemiz olacak Milletimize ve tüm dünyaya müjdemiz olac...

Türkiye’deki darbe girişimi karşısında Azerbaycan halkı Bakü’deki Türk Büyükelçiliği’ne gelerek tepkilerini ortaya koydular. Azer...

“Kırım’a destek isteyenler Karabağ’a da baksın” “Kırım’a destek isteyenler Karabağ’a da ...

Türkiye’deki darbe girişimi karşısında Azerbaycan halkı Bakü’deki Türk Büyükelçiliği’ne gelerek tepkilerini ortaya koydular. Azer...

“İşbirliğimiz mükemmel sonuçlar veriyor” “İşbirliğimiz mükemmel sonuçlar veriyor”...

Türkiye’deki darbe girişimi karşısında Azerbaycan halkı Bakü’deki Türk Büyükelçiliği’ne gelerek tepkilerini ortaya koydular. Azer...

Bakan Sarıeroğlu’ndan Avrupa’yı sallayan gardaşa teşekkür Bakan Sarıeroğlu’ndan Avrupa’...

Türkiye’deki darbe girişimi karşısında Azerbaycan halkı Bakü’deki Türk Büyükelçiliği’ne gelerek tepkilerini ortaya koydular. Azer...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
KİŞİNEV’E DENEYİMLİ BÜYÜKELÇİ KİŞİNEV’E DENEYİMLİ...

Hulusi Kılıç’ın emekli olmasının ardından bir süredir boş ol...

“Türkiye’yi Balkanlarda daha çok görmek istiyoruz”  “Türkiye’yi Balkanlarda d...

Karabük Üniversitesi Artı Kariyer Kulübü tarafından organize...

Milletimize ve tüm dünyaya müjdemiz olacak Milletimize ve tüm dünyay...

 Resmi temaslarda bulunmak üzere Türkiye’ye gelen...

Başkan Yağcılar, kapı yağsız ve artık gıcırdıyor! Başkan Yağcılar, kapı yağ...

Türk tarihi bunu da yazdı! Kosova’daki bir Türk partisinin, ...

MİT tüm ülkeyi uyuttu MİT tüm ülkeyi uyuttu

MİT ve Kosova İstihbaratının düzenlediği ortak operasyon ile...

“Kırım’a destek isteyenler Karabağ’a da baksın” “Kırım’a destek isteyenle...

Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Parlamentosu 201...

MHP’de Türk Dünyası Aydın’a emanet MHP’de Türk Dünyası...

 Milliyetçi Hareket Partisi’nde (MHP) genel başkan yard...

“İşbirliğimiz mükemmel sonuçlar veriyor” “İşbirliğimiz mükemmel so...

6.Küresel Bakü Formu’na katılmak üzere, Azerbaycan’ın başken...

Türk Dünyası EkoAvrasya çatısı altında buluştu Türk Dünyası EkoAvrasya ç...

Avrasya coğrafyasına yönelik başarılı çalışmalarıyla her dön...

Kahil;”Türkiye’deki beraberlik bizi mutlu ediyor” Kahil;”Türkiye̵...

Makedonya Dış Yatırımlardan Sorumlu Devlet bakanı Prof. Dr. ...

Foto Galeri
Türkiye HABERLERİ
Video Galeri