Diyar-i Türk
Diyar-i Türk

Kosova’da Dolu Dolu Bayram

Ramazan Bayramı tüm Türk-İslam aleminde olduğu gibi Kosova’da da coşkuyla kutlandı. Türkiye’nin Kosova Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç’da bayramı, ülkede Türkiye adına görev yapan kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ve Kosovalı Müslümanlarla geçirdi. Göreve başladığı günden itibaren sürekli halkla iç içe olan ve büyükelçilik konutunu, başta Kosova Türk Toplumu olmak üzere Kosovalılara açan Büyükelçi Kıvılcım Kılıç bu uygulamasını […]

08 Temmuz 2016 - 15:13 'de eklendi ve 1072 kez görüntülendi. A+A-

Kosova’da Dolu Dolu Bayram

Ramazan Bayramı tüm Türk-İslam aleminde olduğu gibi Kosova’da da coşkuyla kutlandı. Türkiye’nin Kosova Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç’da bayramı, ülkede Türkiye adına görev yapan kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ve Kosovalı Müslümanlarla geçirdi.

Büyükelçi Kılıç bayram tebriklerini konutunda kabul ettiGöreve başladığı günden itibaren sürekli halkla iç içe olan ve büyükelçilik konutunu, başta Kosova Türk Toplumu olmak üzere Kosovalılara açan Büyükelçi Kıvılcım Kılıç bu uygulamasını Ramazan Bayramında da sürdürdü.

Bayramın birinci günü ilk olarak, Ferizaj-Bondsteel Üssünde Birleşmiş Milletler Barış Gücü (KFOR) bünyesinde görev yapan askerlerimizi ziyaret ederek bayramlarını kutlayan Büyükelçi Kılıç öğleden sonra ise büyükelçilik konutunda Kosova Halkı ile bayramlaştı.

Bayramlaşma törenine, Kosova Meclis Başkanvekili Fikrim Damka, KDTP Milletvekili Müferra Şinik, Türk Temsil Heyet Başkanı Kurmay Albay Saim Bağcı, Kosova Türk Toplumunun Büyükelçi Kıvılcım Kılıç ülkede görev yapan Türk Askerinin bayramını kutladıtemsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri, ülkede görev yapan Türk komutanlar ve değişik kurumlarda görev yapan temsilciler katıldı.Konuklarıyla ayrı ayrı ilgilenen Büyükelçi Kılıç konuklarının bayramlarını kutladı.

Kosova İslam Birliğinde düzenlenen bayramlaşma törenine de katılan Büyükelçi Kıvılcım Kılıç, Kosova İslam Birliği Başkanı Naim Ternava ve Kosova İslam Birliği yetkililerinin şahsında tüm Kosovalı Müslümanların bayramını kutladı

Kosova’nın Birleştirici Unsuru Türk Askeri

Türk Temsil Heyet Başkanlığı bayramlaşmasıKosova’da görev yapan Türk kurumları bayramlarda da birleştirici unsur görevini üstlenmeye devam ediyor. Kosova Türk Toplumu ve Kosovalı Müslümanlar, 1999 yılından bu yana Birleşmiş Milletler Barış Gücü bünyesinde görev yapan Türk Temsil Heyet Başkanlığının bayramlaşma töreninde buluştu.

Türk Temsil Heyet Başkanı Kurmay Albay Saim Bağcı’nın ev sahipliğinde, Sultan Murat Kışlasında düzenlenen bayramlaşma törenine, Türkiye Cumhuriyeti Priştine Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç, KDTP Genel Başkanı ve Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar, Kosova Güvenlik Gücü Bakanı Haki Demolli,  KDTP Genel Sekreteri ve Kosova Meclis Başkanvekili Fikrim Damka, KDTP Milletvekili Müferra Şinik,  İpek Belediye Başkanı Gazmend Muhaxheri , T.C Prizren Başkonsolosu Selen Evcit, KTAP Genel Başkanı ve Mamuşa Belediye Başkanı Arif Bütüç, KDTP Prizren Şube Başkanı Sencar Karamuço, Mamuşa Belediye Meclis Başkanı Fuat Taç, Mitroviça Belediye Başkan Yardımcısı Erol Zekeriya başta olmak üzere, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri, ülkede görev yapan Türk komutanlar ve vatandaşlar katıldı.
Kurmay Albay Bağcı Mamuşa Heyeti ile birlikteKonuşmasına Giresun’da meydana gelen helikopter kazasında şehit düşen silah arkadaşları ve ailelerine Allah’tan rahmet dileyerek başlayan evsahibi, Kosova Türk Temsil Heyet Başkanı Kurmay Albay Saim Bağcı, geride kalan Ramazan ayında, kutsal ayın ruhuna uygun şekilde etkinliklere devam ettiklerini, ülkenin değişik bölgelerinde kurulan iftar çadırlarında Koaovalı vatandaşlarla bir araya geldiklerini ve yine Gora bölgesinde de değişik yardımların dağıtılmasına öncülük ettiklerini ifade etti.

Ülkede görev yapan Türk Askerinin bayramı ailelerinden uzak geçirdiğini, ancak Kosovalı dostlarının kendilerine bu eksikliği hiç hissettirmediğini belirten Türk Temsil Heyet Başkanı Kurmay Albay Bağcı, bayramlaşma törenine katılanlara teşekkür etti ve bayramlarını kutladı.

Türkiye’nin Kosova Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç ise bayramlaşma töreninde yaptığı konuşmada, tüm dünyayı tehtit eden terörün biran evvel son bulması ve barış dolu bir dünya temennilerinde bulundu.

Kosova Türk Temsil Heyet Başkanlığı bayramlaşma töreni, Birlik Kültür ve Güzel Sanatlar Derneği Folklor Ekibinin gösterisi ile sona erdi.

Final Türklerin Partisi KDTP’de
Türkiye temsilcileri Kosovalı Türklerle bayramlaştıKosova Türk Toplumunda bayramlaşma finali, Kosova Türklerinin parlamentodaki temsilcisi, Kosova Demokratik Türk Partisi  bayramlaşma töreni ile yapıldı. Genel Başkan Mahir Yağcılar’ın evsahipliğinde gerçekleşen bayramlaşma törenine, Büyükelçi Kıvılcım Kılıç, Türk temsil Heyet Başkanı Kurmay Albay Saim Bağcı, Başkonsolos Selen Evcit ve çok sayıda Kosovalı katıldı.

Prizren’deki KDTP Genel Merkezinde gerçekleşen bayramlaşma törenine, yoğun yağışa rağmen kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

Büyükelçi Kılıç, Türk temsl Heyet Başkanı Bağcı ve Başkonsolos Evcit bayramlaşma törenindeKDTP Genel Başkanı ve Kosova Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar’ın evsahipliğindeki bayramlaşma törenine katılan partililer ve Kosovalı Türkler genel başkanlarının yanısıra, Büyükelçi Kıvılcım Kılıç, Türk Temsil heyet Başkanı Kurmay Albay Saim Bağcı, Başkonsolos Selen Evcit, KDTP Genel Sekreteri ve Kosova Meclis Başkanvekili Fikrim Damka, Milletvekili Müferra Şinik ve parti yöneticileriyle bayramlaştılar.

Bayramların birlik ve beraberlik ortamlarının yaratılmasına ve insanların bir araya gelmesine vesile olan önemli günler olduğuna dikkat çeken KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar, başta Türk Toplumu olmak üzere tüm Türk-İslam aleminin bayramını bir kez daha kutladı.

a44cf29e-5690-4826-95db-a5ada6b1a411
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
KIZILAY….! KIZILAY….!

Ramazan Bayramı tüm Türk-İslam aleminde olduğu gibi Kosova’da da coşkuyla kutlandı. Türkiye’nin Kosova Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç’da ba...

Türk işadamlarını Karadağ’ın arkasında bekleyen kara kumpas! Türk işadamlarını Karadağ’ın arkas...

Ramazan Bayramı tüm Türk-İslam aleminde olduğu gibi Kosova’da da coşkuyla kutlandı. Türkiye’nin Kosova Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç’da ba...

“Ben bir Türk Dünyası vatandaşıyım!” “Ben bir Türk Dünyası vatandaşıyım...

Ramazan Bayramı tüm Türk-İslam aleminde olduğu gibi Kosova’da da coşkuyla kutlandı. Türkiye’nin Kosova Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç’da ba...

KİŞİNEV’E DENEYİMLİ BÜYÜKELÇİ KİŞİNEV’E DENEYİMLİ BÜYÜKELÇİ...

Ramazan Bayramı tüm Türk-İslam aleminde olduğu gibi Kosova’da da coşkuyla kutlandı. Türkiye’nin Kosova Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç’da ba...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Türkiye’nin yavrusu değil, kardeşi bir KKTC istiyoruz Türkiye’nin yavrusu değil...

Kimilerine göre Yavru Vatan, kimilerine göre ise Kuzey Kıbrı...

Bölünmüşlük Koltuğu Kaybettirdi! Bölünmüşlük Koltuğu Kaybe...

Kosova’da yaklaşık 100 gündür süren hükümet krizi nihayet so...

KIZILAY….! KIZILAY….!

Milletimizin asırlık çınarı KIZILAY son bir haftadır gündemi...

25. yıl coşkusu Türkiye’ye taşındı 25. yıl coşkusu Türkiye&#...

Gagauz Özerk Yeri’nin 25. Kuruluş yıldönümü Gagauzlar Derneğ...

Moldova’dan Ankara’ya Bozkurt büyükelçi Moldova’dan Ankara&...

Moldova Cumhurbaşkanı İgor Dodon ülkesinin  Ankara Büyü...

Türk işadamlarını Karadağ’ın arkasında bekleyen kara kumpas! Türk işadamlarını Karadağ...

Binlerce Türk işadamı son yıllarda bir ülkeye geçici oturma ...

Anavatan’dan Yağcılar’a ültimatom! Anavatan’dan Yağcıl...

Kosova’nın bağımsızlığından itibaren ülkede yaşayan Türk top...

Mahir Amcan, Sencar kankan ve sen o gece neredeydiniz? Mahir Amcan, Sencar kanka...

Geçtiğimiz aylarda, Türkiye-Kosova ilişkilerini geren bir ge...

Ankara’dan abim gelmiş Komrat’ta bir bayram havası! Ankara’dan abim gel...

Bir söz vardır; “Devletlerarası ilişkilerde duygusallık olma...

Gökoğuz diyarında ağlatan sahneler..! Gökoğuz diyarında ağlatan...

Resmî ziyareti dolayısıyla Moldova’da bulunan Cumhurbaşkanı ...

Foto Galeri
Türkiye HABERLERİ
Video Galeri