Diyar-i Türk

Şirketi Sektörün Kendisi Gariplerin Yıldızı!

Başarılı bir iş kadını ve siyasetçi. Ancak her şeyden önce bir hayırsever.Tek Yıldız İnşaat Yapı Malzemeleri Sanayi ve Tic Ltd Şti Genel Müdürü ve Ak Parti 26. Dönem Milletvekili Adayı Hasene Çapar, mübarek Ramazan ayında yaptığı yardımlarla Kosovalı ihtiyaç sahibi Müslümanları sevindirdi. “Kardeşlik sınır tanımaz” sloganı belkide en çok ona uygun. Aslen Çorumlu olan bir […]

Bu Haber 22 Haziran 2016 - 5:43 'de eklendi ve 1586 kez görüntülendi.

Şirketi Sektörün Kendisi Gariplerin Yıldızı!


Başarılı bir iş kadını ve siyasetçi. Ancak her şeyden önce bir hayırsever.Tek Yıldız İnşaat Yapı Malzemeleri Sanayi ve Tic Ltd Şti Genel Müdürü ve Ak Parti 26. Dönem Milletvekili Adayı Hasene Çapar, mübarek Ramazan ayında yaptığı yardımlarla Kosovalı ihtiyaç sahibi Müslümanları sevindirdi.

Çapar Mamuşa’da 200 aileye gıda yardımı, 150 çocuğa oyuncak ve 50 yetim ve ihtiyaç sahibi çocuğa da bayram harçlığı dağıttı“Kardeşlik sınır tanımaz” sloganı belkide en çok ona uygun. Aslen Çorumlu olan bir ailenin evladı. İş ve siyaset yaşamını ise istanbul’da sürdürüyor.Yani ne Kosova göçmeni ne de Balkan kökenli. Ancak bu durum onun Kosovalı kardeşlerine yardım etmesine engel değil.Başarılı Türk İşkadını Hasene Çapar mübarek Ramazan ayı nedeniyle ekibiyle birlikte, ecdat yadigarı Kosova’ya bir çıkartma yaptı yüzlerce insanı sevindirdi.

Hasene Çapar akşam ise şirket olarak verdikleri iftarda ilçe halkı ile buluştu.İlk olarak Gilan yakınlarındaki Viti kasabasında savaşta babalarını kaybeden miniklere, oyuncaklar dağıtıp bayram harçlıkları veren Hasene Çapar akşam ise şirket olarak verdikleri iftarda ilçe halkı ile buluştu.

Daha sonra ülkenin tek Türk belediyesi olan Mamuşa Belediyesini ziyaret eden Tek Yıldız İnsaat Yapı Malzemeleri Sanayi ve Tic. Ltd. Şti Genel Müdürü Hasene Çapar burada da, 200 aileye gıda yardımı, 150 çocuğa oyuncak ve 50 yetim ve ihtiyaç sahibi çocuğa da bayram harçlığı dağıttı. Mamuşa Belediye Başkanı Arif Bütüç’de bu yardımlara vesile olan, AK parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu’ya, hayırsever işkadını Hasene Çapar’a ve ekibine teşekkür etti.

Savaşta babasını kaybeden yetimler  dağıtılan hediyelerle mutlu olduVica Köyü sakinleriyle de iftarda buluşan hayırsever işkadınımız duygularını sosyal medya hesabında şu şekilde paylaştı;“Kosava’nın Vica köyünde birlikte iftar açtığımız Türk kardeşlerimiz bizi çok duygulandırdı. Hayatlarında ilk defa restaurant ta yemek yediklerini söylediler. Bir baba kendi dilinde bir şeyler söyledi, arkadaş tercüme etti. En son ETİ Kurban Bayram’ında bir hayır kurumunun dağıtımında yediklerini söylüyordu. Sözün bittiği yerdi…”

 

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Diyar-i Türk
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal