Diyar-i Türk
Diyar-i Türk

Haftanın Gündemi

Cumhurbaşkanının Strasburg Çıkışı Yurtta çelişkili tepkilerle karşılandı. Görev süresi sona ermek üzere olan ve ikinci dönem için aday olmayacağını açıklayan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev, Strasburg’da Avrupa Parlamentosu’na seslenerek etkileyici bir konuşma yaptı. Cumhurbaşkanının sert konuşmasını AP Başkanı Martin Schulz “cesurca” olarak değerlendirdi. Başbakan Borisov Modern Doğalgaz Kompresör İstasyonunun Açılışını Yaptı. Petriç şehrinde bulunan modern kompresör istasyonun […]

22 Haziran 2016 - 21:55 'de eklendi ve 445 kez görüntülendi. A+A-

Haftanın Gündemi

Cumhurbaşkanının Strasburg Çıkışı Yurtta çelişkili tepkilerle karşılandı.

Görev süresi sona ermek üzere olan ve ikinci dönem için aday olmayacağını açıklayan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev, Strasburg’da Avrupa Parlamentosu’na seslenerek etkileyici bir konuşma yaptı. Cumhurbaşkanının sert konuşmasını AP Başkanı Martin Schulz “cesurca” olarak değerlendirdi.

Başbakan Borisov Modern Doğalgaz Kompresör İstasyonunun Açılışını Yaptı.

Petriç şehrinde bulunan modern kompresör istasyonun açılışını yapan Başbakan Boyko Borisov, “Her geçen gün daha da gelişiyoruz, inşaatlarımıza hızla devam ediyoruz ve kalıcı işler yapıyoruz” dedi.

BAL-GÖÇ’ten İftar Programı

Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği (BAL-GÖÇ) Bursa’da iftar programı düzenledi.Yıldırım Belediyesi Yunus Emre Spor Kompleksi’nde düzenlenen iftar programına, Bursa milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, siyasi partilerin il başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bursa Eğridereliler Derneği’nden Gıda Yardımı

 On bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif nedeniyle , Bursa Eğridereliler Derneği tarafından Ardino’da (Eğridere) yalnız yaşayan, engelli ve ihtiyaç sahiplerine 1000 paket gıda yardımı dağıtıldı.

Özgürlük ve Demokrasi İçin Dünya Ligi’nin Sofya ofisi Kuruldu

Özgürlük ve Demokrasi için Dünya Ligi’nin bütün dünyadan üyeleri, 1954 yılında kurulan ve dünyadaki totaliter rejimlere karşı çıkmayı amaçlayan dünya örgütünün Bulgar ofisinin resmi kurulması vesilesiyle Sofya’da bir araya geldi.

Sultangazi Belediyesi Bulgaristan’da Gönül Sofrası Kurdu

Bulgaristan’da iftar sofrası kuran Sultangazi Belediyesi, yüzlerce kişiyi gönül sofrasında buluşturdu. Ramazan bereketini aynı sofrada paylaşan Bulgaristanlılara seslenen Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, “Bizler hiçbir zaman ayrılık duvarları örmedik, her zaman gönül köprüleri kurduk. Herkesi kardeş bildik, insanlığa hizmet ettik” dedi.

Bulgaristan’da Yaşamak İçin En Güvenli Şehir Kırcaali. İçişleri Bakanlığın istatistiklerine göre yaşamak için en sakin iller Kırcaali ve Smolyan (Paşmaklı). En fazla suç işlenen şehirlerin başında Burgaz  geliyor. Son iki yılda “yaşamak için en iyi şehir” ünvanını alan Burgaz şehrinde, her 100 kişiden ikisi suç işlemekte.

Ulaştırma Bakan Yardımcısı Görevi İhlal İle Suçlandı

Sofya Savcılığı Ulaştırma Bakan yardımcısı Anton Ginev’i görevi ihlal ile suçladı. Savcılık iddianamesinde, Demiryolu altyapısı ulusal şirketinin eski genel müdürü olan Anton Ginev, görevi süresince  işletmeyi ihmal etmesi, yeterli ilgi ve alakayı göstermemesi ve işletmeyi 500 bin Avroluk zarara uğratmakla suçlandı.

Bulgaristan ve Slovakya Doğalgaz Projesine İlişkin İşbirliği Anlaşma Muhtırası imzaladı

Bulgaristan Enerji Bakanlığı, Bulgaristan ve Slovakya’nın doğalgaz iletim sistemleri operatörleri – Bulgartransgaz ve Eustream’in Eastring projesinin başlatılmasına ilişkin olanakların değerlendirilmesine yönelik bir anlaşma muhtırası imzaladıklarını açıkladı

Bulgaristan ve Romanya Karadeniz Bölgesi Güvenliğini Görüştü

NATO ülkeleri savunma bakanlarının Brüksel görüşmesi çerçevesinde, Bulgaristan Savunma Bakanı Nikolay Nençev Rumen meslektaşı Mihnea Motoc ile görüşmelerde bulundu.Karadeniz Bölgesinin güvenliğinden endişesini ifade eden iki muhatap,NATO’nun hazırlık seviyesinin artırılması ile ilgili eylem planı önlemlerinin bir kısmı olarak çok uluslu Güneydoğu tümen kurmayının oluşturulmasına yönelik çabalara yüksek değer verdiler.

Bulgaristan’ın Edirne Başkonsolosu Vılçev’den Vali Özdemir’e Ziyaret

Bulgaristan’ın Edirne Başkonsolosu Vasil Vılçev, Edirne Valisi Günay Özdemir’i makamında ziyaret etti.Vali Günay Özdemir’in Edirne’ye atanması nedeniyle hayırlı olsun dileklerini ileten Başkonsolos Valchev, iki ülke ilişkilerinin iyileşerek devam edeceğini ve bunun için gayret göstereceklerini ifade etti.

Bulgaristan Karadeniz Filosuna Katılmayacak 

Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev, Başbakan Boyko Borisov ve Savunma Bakanı Nikolay Nençev düzenledikleri ortak basın toplantısında, Karadeniz’de oluşturulacak deniz filosuna Bulgaristan’ın kesinlikle katılmayacağını açıkladılar.

Türkiye ve Bulgaristan Gümrük Müsteşarları Kapıkule’de Toplandı

Gurbetçi sezonunun yaklaşması ve TIR kuyruklarını en aza indirmek için Türkiye ve Bulgaristan Gümrük Müsteşarları Toplantısı Kapıkule’de yapıldı.

a44cf29e-5690-4826-95db-a5ada6b1a411
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
İzzetbegovic Şanlıurfa’da İzzetbegovic Şanlıurfa’da

Cumhurbaşkanının Strasburg Çıkışı Yurtta çelişkili tepkilerle karşılandı. Görev süresi sona ermek üzere olan ve ikinci dönem için aday ...

“ALİYA’NIN EN BÜYÜK ESERİ BOSNA, EN ÖNEMLİ MİRASI DA ASALETİDİR” “ALİYA’NIN EN BÜYÜK ESERİ BOSNA, EN ÖNEM...

Cumhurbaşkanının Strasburg Çıkışı Yurtta çelişkili tepkilerle karşılandı. Görev süresi sona ermek üzere olan ve ikinci dönem için aday ...

Bakan Müezzinoğlu’ndan Balkanlar’a Vatandaşlık Müjdesi Bakan Müezzinoğlu’ndan Balkanlar’a Vatan...

Cumhurbaşkanının Strasburg Çıkışı Yurtta çelişkili tepkilerle karşılandı. Görev süresi sona ermek üzere olan ve ikinci dönem için aday ...

Kosova ve Bosna’dan Bodrum çıkartması Kosova ve Bosna’dan Bodrum çıkartm...

Cumhurbaşkanının Strasburg Çıkışı Yurtta çelişkili tepkilerle karşılandı. Görev süresi sona ermek üzere olan ve ikinci dönem için aday ...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Mahir Amcan, Sencar kankan ve sen o gece neredeydiniz? Mahir Amcan, Sencar kanka...

Geçtiğimiz aylarda, Türkiye-Kosova ilişkilerini geren bir ge...

Ankara’dan abim gelmiş Komrat’ta bir bayram havası! Ankara’dan abim gel...

Bir söz vardır; “Devletlerarası ilişkilerde duygusallık olma...

Gökoğuz diyarında ağlatan sahneler..! Gökoğuz diyarında ağlatan...

Resmî ziyareti dolayısıyla Moldova’da bulunan Cumhurbaşkanı ...

“Gagauzya’nın Moldova’yla ilişkilerimizde özel bir konumu vardır” “Gagauzya’nın Moldova’yla...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, temaslarda bulunmak üzer...

Başarılı diplomattan duygulandıran makale Başarılı diplomattan duyg...

Yaklaşık üç yıldır, Türkiye Cumhuriyeti Priştine Büyükelçisi...

“Ben bir Türk Dünyası vatandaşıyım!” “Ben bir Türk Dünya...

En son onun sesini TRT ekranlarındaki, “Ömür dediğin” progra...

Devlet kuran son Türk’e veda Devlet kuran son TürkR...

Uzun süredir rahatsız olan ve tedavisi evinde süren, Gagauz ...

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kırgızistan’da Cumhurbaşkanı Erdoğan Kır...

Kırgızistan’a düzenlediği resmi ziyaret kapsamında başkent B...

Türk vekiller kelle aldı! Türk vekiller kelle aldı!...

 “ Türkiye ve Sırbistan, tam olarak 600 yıl Arnavut hal...

KİŞİNEV’E DENEYİMLİ BÜYÜKELÇİ KİŞİNEV’E DENEYİMLİ...

Hulusi Kılıç’ın emekli olmasının ardından bir süredir boş ol...

Foto Galeri
Türkiye HABERLERİ
Video Galeri