Diyar-i Türk

Başkan Vlah Çankaya Köşkü’nde

Gagauz Özerk Cumhuriyeti Başkanı İrina Vlah Türkiye’de bir dizi temas ve ziyaretlerde bulunuyor. Ziyaret kapsamında Başbakan Binali Yıldırım, Başkan İrina Vlah ve beraberindeki heyeti kabul etti.  Başbakan Binali Yıldırım’ın Gagauz Özerk Cumhuriyeti Başkanı İrina Vlah’ı kabulünde, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, TİKA Başkanı Serdar Çam, Gagauz Özerk Cumhuriyeti 1. Başkan Yardımcısı Vadim Cheban, Moldova’nın Türkiye Büyükelçisi […]

Bu Haber 22 Haziran 2016 - 2:34 'de eklendi ve 984 kez görüntülendi.

Başkan Vlah Çankaya Köşkü’nde

Gagauz Özerk Cumhuriyeti Başkanı İrina Vlah Türkiye’de bir dizi temas ve ziyaretlerde bulunuyor. Ziyaret kapsamında Başbakan Binali Yıldırım, Başkan İrina Vlah ve beraberindeki heyeti kabul etti. 

Görüşmede Dışıişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve TİKA Başkanı Serdar Çam'da yer aldıBaşbakan Binali Yıldırım’ın Gagauz Özerk Cumhuriyeti Başkanı İrina Vlah’ı kabulünde, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, TİKA Başkanı Serdar Çam, Gagauz Özerk Cumhuriyeti 1. Başkan Yardımcısı Vadim Cheban, Moldova’nın Türkiye Büyükelçisi İgor Bolboceanu  ve diğer bürokratlar yer aldı.

Görüşmede Türkiye’nin başta TİKA olmak üzere, değişik kurumlar aracılığıyla Gagauzya’ya yaptığı yatırımlar ve yapılan destekler görüşüldü.

Gagauz Özerk Cumhuriyeti Başkanı Vlah, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile yaptığı görüşmede olduğu gibi Türkiye’de bir temsilcilik açma taleplerini tekrarladı.

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Diyar-i Türk
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal