Diyar-i Türk

GÖZGEÇ’TEN SILA-İ RAHİM

Kosovalı bir annenin kızı olan, AK Parti Bursa Milletvekili Avukat Emine Yavuz Gözgeç, Ramazan Ayı nedeniyle ecdat yadigarı toprakları ziyaret etti, soydaş ve akraba topluluklarla bir araya geldi. AK Parti Bursa Milletvekili ve Türkiye-Kosova Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Genel Sekreteri  Emine Yavuz Gözgeç, Gora ve Opoya bölgelerindeki, Züm, Belobrad, Radeşa ve Kukalane köylerinde yaşayan Kosovalıları […]

Bu Haber 20 Haziran 2016 - 2:57 'de eklendi ve 1623 kez görüntülendi.

GÖZGEÇ’TEN SILA-İ RAHİM

Milletvekili Gözgeç Gora halkı ile sohbet etti, sorunlarını dinlediKosovalı bir annenin kızı olan, AK Parti Bursa Milletvekili Avukat Emine Yavuz Gözgeç, Ramazan Ayı nedeniyle ecdat yadigarı toprakları ziyaret etti, soydaş ve akraba topluluklarla bir araya geldi.

AK Parti Bursa Milletvekili ve Türkiye-Kosova Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Genel Sekreteri  Emine Yavuz Gözgeç, Gora ve Opoya bölgelerindeki, Züm, Belobrad, Radeşa ve Kukalane köylerinde yaşayan Kosovalıları ziyaret etti.

Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç Türk Askeri ve Kızılayla birlikte yardım dağıttıBalkan kökenli milletvekili Gözgeç’e ziyareti sırasında Büyükelçi Kıvılcım Kılıç ve Türk Temsil Heyeti Başkanı Kurmay Albay Saim bağcı ve ülkedeki NATO Barış Gücünde görev yapan Türk Askeri eşlik etti.

Türkiye'nin başarılı Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç her gittiği yerde büyük sevgi görüyorZiyaret ettikleri köylerde halkın büyük sevgisi ve sıcak ilgisiyle karşılanan Türkiye Heyeti, Türk Kızılay’ı ile birlikte yardımlar dağıttı ardından Gora Eğitim, Kültür, Araştırma ve Kalkınma Derneği’nin (GEKAK) açılış törenine katıldı. Derneğin verdiği iftar yemeğinde Gora halkıyla biraraya gelen heyet daha sonra bölgeden ayrıldı.

AK Parti Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç,1969 Bursa-İsmetiye doğumlu. 93 Harbi muhaciri bir babanın ve Kosova Prizren doğumlu bir annenin 6 çocuğundan biri. Evli ve 1 çocuk annesi.


Bursa Milletvekili Gözgeç ve Büyükelçi Kılıç Gora Derneği iftarına katıldıİlk ve orta öğrenimimi sırasıyla İsmetiye İlkokulu, Ali Osman Sönmez Ortaokulu ve Süleyman Çelebi Lisesi’nde tamamladı. İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. 20 yılı aşkındır serbest avukatlık yapıyor.

Siyasi hayatına Fazilet Partisinde İl Kadın Kolları Başkanlığı görevi ile başladı. 2003 yılında AK Parti İl Yönetim Kurulu, Siyasi ve Hukuki İşler Birim Başkan Yardımcılığını üstlendi. 2006’da AK Parti İl Sekreter Yardımcılığı görevine getirildi. Ar-Ge Birim Başkanı olarak Siyaset Akademisi Bursa İl Koordinatörlüğü ve Seçim İşleri birim başkanlığı yaptı. 2014 yılından milletvekili seçildiği 7 Haziran seçimlerine kadar, AK Parti Bursa İl Kadın Kolları Başkanlığı görevinde bulundu.7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde Bursa Milletvekili seçildi

 

 

 

 

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Diyar-i Türk
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal