Diyar-i Türk
Diyar-i Türk

“Her Namazdan Sonra Türkiye’ye Dua Ediyoruz”

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), Kırgızistan’ın Bişkek ve Oş kentlerinde, ihtiyaç sahiplerine gıda kumanyalarını dağıtmaya başladı. Türkiye’nin Bişkek Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşavirliği’nin organizasyonunda, ülkede görev yapan Türk din görevlileri ile Türkiye Diyanet Vakfı temsilcileri, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın “Gelin gönüller yapalım bu ramazan ve her zaman” kampanyası çerçevesinde hazırlanan gıda kumanyalarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı. Bişkek Din Hizmetleri Müşavir […]

12 Haziran 2016 - 22:41 'de eklendi ve 698 kez görüntülendi. A+A-

“Her Namazdan Sonra Türkiye’ye Dua Ediyoruz”

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), Kırgızistan’ın Bişkek ve Oş kentlerinde, ihtiyaç sahiplerine gıda kumanyalarını dağıtmaya başladı.

Ahıska Türklerinin yaşadığı Çuy Bölgesinde de umanya ve Kur'an-ı Kerim dağıtıldıTürkiye’nin Bişkek Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşavirliği’nin organizasyonunda, ülkede görev yapan Türk din görevlileri ile Türkiye Diyanet Vakfı temsilcileri, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın “Gelin gönüller yapalım bu ramazan ve her zaman” kampanyası çerçevesinde hazırlanan gıda kumanyalarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

Bişkek Din Hizmetleri Müşavir Vekili Hüseyin Yılmaz ile TDV Küçükçekmece Şube Temsilcisi Hüseyin Bozdoğan yanı sıra gönüllülerin katıldığı dağıtım programında 50 hane ziyaret edilerek 32 kilogramlık gıda kumanyalarını teslim etti.

Kırgız Miniklere Hayırlı Ramazanlar yazan balon hediye edildiAhıskalı Türkleri’nin yoğun yaşadığı Çuy Bölgesi Novopavlovka köyünden dağıtım işlerine başlayan yetkililer, çocuklara da “Hayırlı Ramazanlar” yazılı ve logolu balon verdi, şeker ikram etti.

Rusça mealli Kur’an-ı Kerim Hediyesi
Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı organizasyonunda gerçekleştiren yardım programı çerçevesinde, Hediyem Kur’an Olsun projesi kapsamında Kırgızlar ile Ahıskalı Türklere, Rusça mealli Kur’an-ı Kerim hediye edildi.

Rusça mealli Kur'an-ı Kerim'ler yardımlarla birlikte dağıtıldıSokaklarda ve evlere girilerek hediye edilen Kur’an-ı Kerimleri alan ve görevlilere teşekkür eden Kırgız ve Ahıska Türkleri, Türk halkına ve devletine sürekli dua ettiklerini dile getirdi.

Kur’an-ı Kerim dağıtımları esnasında kendisine hediye edilen Kur’an-ı Kerim’i eline alan Rus asıllı nine, “Ben bugün çok mutluyum. Beni de insanlar seviyormuş. Türkler bana hediyede bulundu” ifadesini kullandı.

Kutsal kitaba kavuşan 84 yaşındaki Ahıskalı Kurban dede de vakit namazlarında Türkiye’ye dua ettiğini ve Türkiye’ye olan sevda ile yaşadıklarını belirtti. Kurban dede, Çanakkale Türküsü’nü söyledi.

Türkiye Diyanet Vakfı bin kişilik iftar sofrası kurdu

Yardımlara verilen cevap şuydu; Her namazdan sonra Türkiye'ye dua ediyoruzTDV, Ramazan ayının başlaması dolayısıyla Kırgızistan’ın Bişkek ve Oş büyükşehirlerinde gerçekleştirdiği etkinlikler çerçevesinde, iftar sofrası kurdu. İki şehirde verilen iftara yaklaşık bin kişi katıldı.

İftar sofralarına katılan Kırgız halkı Türkiye ve TDV’ye yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

TDV Küçükçekmece Şube Temsilcisi Bozdoğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İslam aleminin ramazan ayını tebrik ederek Kırgızistan’a ihtiyaç sahiplerine kumanyaları ulaştırmak için ve iftar sofralarını düzenlemek için geldiklerini belirtti.

a44cf29e-5690-4826-95db-a5ada6b1a411
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
“Ben bir Türk Dünyası vatandaşıyım!” “Ben bir Türk Dünyası vatandaşıyım...

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), Kırgızistan’ın Bişkek ve Oş kentlerinde, ihtiyaç sahiplerine gıda kumanyalarını dağıtmaya başladı. T...

KİŞİNEV’E DENEYİMLİ BÜYÜKELÇİ KİŞİNEV’E DENEYİMLİ BÜYÜKELÇİ...

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), Kırgızistan’ın Bişkek ve Oş kentlerinde, ihtiyaç sahiplerine gıda kumanyalarını dağıtmaya başladı. T...

Binlerce Türkiye mezunu İstanbul’da buluştu Binlerce Türkiye mezunu İstanbul’d...

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), Kırgızistan’ın Bişkek ve Oş kentlerinde, ihtiyaç sahiplerine gıda kumanyalarını dağıtmaya başladı. T...

Bulgaristan Türkleri haklarını istiyor Bulgaristan Türkleri haklarını istiyor...

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), Kırgızistan’ın Bişkek ve Oş kentlerinde, ihtiyaç sahiplerine gıda kumanyalarını dağıtmaya başladı. T...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Mahir Amcan, Sencar kankan ve sen o gece neredeydiniz? Mahir Amcan, Sencar kanka...

Geçtiğimiz aylarda, Türkiye-Kosova ilişkilerini geren bir ge...

Ankara’dan abim gelmiş Komrat’ta bir bayram havası! Ankara’dan abim gel...

Bir söz vardır; “Devletlerarası ilişkilerde duygusallık olma...

Gökoğuz diyarında ağlatan sahneler..! Gökoğuz diyarında ağlatan...

Resmî ziyareti dolayısıyla Moldova’da bulunan Cumhurbaşkanı ...

“Gagauzya’nın Moldova’yla ilişkilerimizde özel bir konumu vardır” “Gagauzya’nın Moldova’yla...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, temaslarda bulunmak üzer...

Başarılı diplomattan duygulandıran makale Başarılı diplomattan duyg...

Yaklaşık üç yıldır, Türkiye Cumhuriyeti Priştine Büyükelçisi...

“Ben bir Türk Dünyası vatandaşıyım!” “Ben bir Türk Dünya...

En son onun sesini TRT ekranlarındaki, “Ömür dediğin” progra...

Devlet kuran son Türk’e veda Devlet kuran son TürkR...

Uzun süredir rahatsız olan ve tedavisi evinde süren, Gagauz ...

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kırgızistan’da Cumhurbaşkanı Erdoğan Kır...

Kırgızistan’a düzenlediği resmi ziyaret kapsamında başkent B...

Türk vekiller kelle aldı! Türk vekiller kelle aldı!...

 “ Türkiye ve Sırbistan, tam olarak 600 yıl Arnavut hal...

KİŞİNEV’E DENEYİMLİ BÜYÜKELÇİ KİŞİNEV’E DENEYİMLİ...

Hulusi Kılıç’ın emekli olmasının ardından bir süredir boş ol...

Foto Galeri
Türkiye HABERLERİ
Video Galeri