Diyar-i Türk
Diyar-i Türk

“Her Namazdan Sonra Türkiye’ye Dua Ediyoruz”

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), Kırgızistan’ın Bişkek ve Oş kentlerinde, ihtiyaç sahiplerine gıda kumanyalarını dağıtmaya başladı. Türkiye’nin Bişkek Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşavirliği’nin organizasyonunda, ülkede görev yapan Türk din görevlileri ile Türkiye Diyanet Vakfı temsilcileri, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın “Gelin gönüller yapalım bu ramazan ve her zaman” kampanyası çerçevesinde hazırlanan gıda kumanyalarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı. Bişkek Din Hizmetleri Müşavir […]

12 Haziran 2016 - 22:41 'de eklendi ve 770 kez görüntülendi. A+A-

“Her Namazdan Sonra Türkiye’ye Dua Ediyoruz”

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), Kırgızistan’ın Bişkek ve Oş kentlerinde, ihtiyaç sahiplerine gıda kumanyalarını dağıtmaya başladı.

Ahıska Türklerinin yaşadığı Çuy Bölgesinde de umanya ve Kur'an-ı Kerim dağıtıldıTürkiye’nin Bişkek Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşavirliği’nin organizasyonunda, ülkede görev yapan Türk din görevlileri ile Türkiye Diyanet Vakfı temsilcileri, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın “Gelin gönüller yapalım bu ramazan ve her zaman” kampanyası çerçevesinde hazırlanan gıda kumanyalarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

Bişkek Din Hizmetleri Müşavir Vekili Hüseyin Yılmaz ile TDV Küçükçekmece Şube Temsilcisi Hüseyin Bozdoğan yanı sıra gönüllülerin katıldığı dağıtım programında 50 hane ziyaret edilerek 32 kilogramlık gıda kumanyalarını teslim etti.

Kırgız Miniklere Hayırlı Ramazanlar yazan balon hediye edildiAhıskalı Türkleri’nin yoğun yaşadığı Çuy Bölgesi Novopavlovka köyünden dağıtım işlerine başlayan yetkililer, çocuklara da “Hayırlı Ramazanlar” yazılı ve logolu balon verdi, şeker ikram etti.

Rusça mealli Kur’an-ı Kerim Hediyesi
Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı organizasyonunda gerçekleştiren yardım programı çerçevesinde, Hediyem Kur’an Olsun projesi kapsamında Kırgızlar ile Ahıskalı Türklere, Rusça mealli Kur’an-ı Kerim hediye edildi.

Rusça mealli Kur'an-ı Kerim'ler yardımlarla birlikte dağıtıldıSokaklarda ve evlere girilerek hediye edilen Kur’an-ı Kerimleri alan ve görevlilere teşekkür eden Kırgız ve Ahıska Türkleri, Türk halkına ve devletine sürekli dua ettiklerini dile getirdi.

Kur’an-ı Kerim dağıtımları esnasında kendisine hediye edilen Kur’an-ı Kerim’i eline alan Rus asıllı nine, “Ben bugün çok mutluyum. Beni de insanlar seviyormuş. Türkler bana hediyede bulundu” ifadesini kullandı.

Kutsal kitaba kavuşan 84 yaşındaki Ahıskalı Kurban dede de vakit namazlarında Türkiye’ye dua ettiğini ve Türkiye’ye olan sevda ile yaşadıklarını belirtti. Kurban dede, Çanakkale Türküsü’nü söyledi.

Türkiye Diyanet Vakfı bin kişilik iftar sofrası kurdu

Yardımlara verilen cevap şuydu; Her namazdan sonra Türkiye'ye dua ediyoruzTDV, Ramazan ayının başlaması dolayısıyla Kırgızistan’ın Bişkek ve Oş büyükşehirlerinde gerçekleştirdiği etkinlikler çerçevesinde, iftar sofrası kurdu. İki şehirde verilen iftara yaklaşık bin kişi katıldı.

İftar sofralarına katılan Kırgız halkı Türkiye ve TDV’ye yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

TDV Küçükçekmece Şube Temsilcisi Bozdoğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İslam aleminin ramazan ayını tebrik ederek Kırgızistan’a ihtiyaç sahiplerine kumanyaları ulaştırmak için ve iftar sofralarını düzenlemek için geldiklerini belirtti.

a44cf29e-5690-4826-95db-a5ada6b1a411
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
KIZILAY….! KIZILAY….!

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), Kırgızistan’ın Bişkek ve Oş kentlerinde, ihtiyaç sahiplerine gıda kumanyalarını dağıtmaya başladı. T...

Türk işadamlarını Karadağ’ın arkasında bekleyen kara kumpas! Türk işadamlarını Karadağ’ın arkas...

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), Kırgızistan’ın Bişkek ve Oş kentlerinde, ihtiyaç sahiplerine gıda kumanyalarını dağıtmaya başladı. T...

“Ben bir Türk Dünyası vatandaşıyım!” “Ben bir Türk Dünyası vatandaşıyım...

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), Kırgızistan’ın Bişkek ve Oş kentlerinde, ihtiyaç sahiplerine gıda kumanyalarını dağıtmaya başladı. T...

KİŞİNEV’E DENEYİMLİ BÜYÜKELÇİ KİŞİNEV’E DENEYİMLİ BÜYÜKELÇİ...

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), Kırgızistan’ın Bişkek ve Oş kentlerinde, ihtiyaç sahiplerine gıda kumanyalarını dağıtmaya başladı. T...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Türkiye’nin yavrusu değil, kardeşi bir KKTC istiyoruz Türkiye’nin yavrusu değil...

Kimilerine göre Yavru Vatan, kimilerine göre ise Kuzey Kıbrı...

Bölünmüşlük Koltuğu Kaybettirdi! Bölünmüşlük Koltuğu Kaybe...

Kosova’da yaklaşık 100 gündür süren hükümet krizi nihayet so...

KIZILAY….! KIZILAY….!

Milletimizin asırlık çınarı KIZILAY son bir haftadır gündemi...

25. yıl coşkusu Türkiye’ye taşındı 25. yıl coşkusu Türkiye&#...

Gagauz Özerk Yeri’nin 25. Kuruluş yıldönümü Gagauzlar Derneğ...

Moldova’dan Ankara’ya Bozkurt büyükelçi Moldova’dan Ankara&...

Moldova Cumhurbaşkanı İgor Dodon ülkesinin  Ankara Büyü...

Türk işadamlarını Karadağ’ın arkasında bekleyen kara kumpas! Türk işadamlarını Karadağ...

Binlerce Türk işadamı son yıllarda bir ülkeye geçici oturma ...

Anavatan’dan Yağcılar’a ültimatom! Anavatan’dan Yağcıl...

Kosova’nın bağımsızlığından itibaren ülkede yaşayan Türk top...

Mahir Amcan, Sencar kankan ve sen o gece neredeydiniz? Mahir Amcan, Sencar kanka...

Geçtiğimiz aylarda, Türkiye-Kosova ilişkilerini geren bir ge...

Ankara’dan abim gelmiş Komrat’ta bir bayram havası! Ankara’dan abim gel...

Bir söz vardır; “Devletlerarası ilişkilerde duygusallık olma...

Gökoğuz diyarında ağlatan sahneler..! Gökoğuz diyarında ağlatan...

Resmî ziyareti dolayısıyla Moldova’da bulunan Cumhurbaşkanı ...

Foto Galeri
Türkiye HABERLERİ
Video Galeri