Diyar-i Türk
Diyar-i Türk

KEÇİÖREN’DE GÜNLERDEN KOSOVA

Keçiören Belediyesi 7.Uluslararası Ramazan Etkinliklerinin üçüncü gecesinde sahne bu defa kardeş Kosova’nın oldu.  Kalaba Kent Meydan’nda düzenlenen geceye Türkiye Kosova Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı ve AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan, TBMM İdare Amiri ve AK Parti Çorum Milletvekili Salim Uslu, Kosova Büyükelçisi Avni Spahiu, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ve eşi Hatice Ak ve […]

10 Haziran 2016 - 15:00 'de eklendi ve 619 kez görüntülendi. A+A-

KEÇİÖREN’DE GÜNLERDEN KOSOVA

Keçiören Belediyesi 7.Uluslararası Ramazan Etkinliklerinin üçüncü gecesinde sahne bu defa kardeş Kosova’nın oldu. 

Protokol Kosova Kültürünü yakından tanıdıKalaba Kent Meydan’nda düzenlenen geceye Türkiye Kosova Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı ve AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan, TBMM İdare Amiri ve AK Parti Çorum Milletvekili Salim Uslu, Kosova Büyükelçisi Avni Spahiu, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ve eşi Hatice Ak ve Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Hayrettin Güngör katıldı.

“AVRUPA BİZE İNSANLIK DERSİ VEREMEZ”
Dört yıl önce Mustafa Ak ile birlikte üzerine bombalar yağan Gazze’ye gittiklerini hatırlatan Türkiye Kosova Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı ve AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan, “Orada iftar Türkiye Kosova Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı ve AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslanyapıp sıkıntılara biraz da olsa çare olduk. Yine Mustafa Ak ve ekibiyle birlikte kendimizi Kosova’da bulduk. Yurt dışındaki Türklere maddi manevi destek olan Keçiören Belediye Başkanlarımın sayısı artsın diliyorum. Güçlü bir Türkiye dünyanın her köşesinde adalet bekleyen mazlumlar için büyük umuttur” dedi.
Aslan, hayatlarını başkalarını sömürerek geçiren Avrupa’nın ve 6.5 milyon insanı katleden Hitler’in torunlarının Türkiye’nin büyümesini engellemeye çalıştıklarını belirterek, “Avrupa’nın teröre verdiği destek ortada. Tarihlerinde kıyım yapan Hitler’in torunlarının bize soykırım yaptı demeye hakkı da yok, haddi de yok. Gittiği her yeri sömüren Avrupa bize insanlık dersi veremez. Bizim kimseden alacak dersimiz yok, kimse bu ülkenin gücünü kıramaz. Biz Allah’ın izniyle kendi gücümüzle büyümeye devam edeceğiz. Çünkü bize Allah yeter. Tayyip Erdoğan zayıflarsa Türkiye zayıflar. Tayyip Erdoğan’a da ülkemiz kadar sahip çıkacağız” diye konuştu.

“ÜMMET BİLİNCİYLE YAŞIYORUZ”
Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak Kosovalı çocuklarla
Belediye Başkanı Mustafa Ak ise, bu gece Kosovalı kardeşlerini misafir ettiklerini, ama aynı zamanda onların sahnesine misafir de olduklarını ifade ederek, “Bizler mübarek Ramazan-ı Şerif’i ümmet bilinci içerisinde yaşamaya özen gösteriyoruz. Bu güzel ayda maalesef içimizi acıtan olaylar da oluyor. İstanbul ve Mardin Midyat’taki terör eylemlerinde bu milletin bekası, birliği için canlarını feda eden bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun” dedi.
TBMM İdare Amiri Salim Uslu'da geceye katıldıRamazan’da bile terör saldırılarını sürdürenlerin ne kadar dinsiz, imansız olduklarını ortaya koyduklarını söyleyen Başkan Ak, “Korku salmak istiyorlar, ama bizler birlik ve beraberlik içerisinde dimdik ayakta duruyoruz. Terörle sonuna kadar mücadele edeceğiz. Bunların kökünü kazımak için mücadele eden askerimiz ve polisimizi Allah korusun diye dua ediyoruz” mesajını verdi.

TÜRK BAYRAĞI SÜRPRİZİ
İki küçük Kosovalı öğrenci Çanakkale şiiri okuyarak sahnede Türk bayrağı açtı.Kosova’nın Ankara Büyükelçisi Avni Spahiu da, “Keçiören Belediye Başkanı’na verdiği destek için Kosova halkının selamlarını ve teşekkürlerini iletmek istiyorum” diyerek, Keçiören’de açılışını yaptıkları Kosova Mamuşa Parkı’nın kendileri için büyük anlam taşıdığını ifade etti. Spahiu, “Kosova küçüktür, ama dostlarımız Aşık Ferki Türk Kültür Sanat Derneği Folklor Ekibibüyüktür. Dostlarımız olmasa özgür olmayacaktık” dedi.
Gecede Kosova’nın tek Türk belediyesi olan Mamuşa’dan gelen Aşık Ferki Türk Kültür Sanat Derneği Folklor Ekibi gösterileriyle geceye renk katarken, iki küçük Kosovalı öğrenci Çanakkale şiiri okuyarak sahnede Türk bayrağı açtı. Çanakkale Destanı’nı anlatan bir tiyatro gösterisinin de sunulduğu program toplu hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.

Gecede ayrıca Kent Meydanı’na kurulan ve Kosova Kültüründen örnekler sunulan Kosova Kültür Evi’nin ve Keçiören Belediyesi tarafından yaptırılan “Kardeş Mamuşa Parkı”nın açılışı da gerçekleştirildi.

a44cf29e-5690-4826-95db-a5ada6b1a411
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
KIZILAY….! KIZILAY….!

Keçiören Belediyesi 7.Uluslararası Ramazan Etkinliklerinin üçüncü gecesinde sahne bu defa kardeş Kosova’nın oldu.  Kalaba Kent Me...

Türk işadamlarını Karadağ’ın arkasında bekleyen kara kumpas! Türk işadamlarını Karadağ’ın arkas...

Keçiören Belediyesi 7.Uluslararası Ramazan Etkinliklerinin üçüncü gecesinde sahne bu defa kardeş Kosova’nın oldu.  Kalaba Kent Me...

“Ben bir Türk Dünyası vatandaşıyım!” “Ben bir Türk Dünyası vatandaşıyım...

Keçiören Belediyesi 7.Uluslararası Ramazan Etkinliklerinin üçüncü gecesinde sahne bu defa kardeş Kosova’nın oldu.  Kalaba Kent Me...

KİŞİNEV’E DENEYİMLİ BÜYÜKELÇİ KİŞİNEV’E DENEYİMLİ BÜYÜKELÇİ...

Keçiören Belediyesi 7.Uluslararası Ramazan Etkinliklerinin üçüncü gecesinde sahne bu defa kardeş Kosova’nın oldu.  Kalaba Kent Me...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Türkiye’nin yavrusu değil, kardeşi bir KKTC istiyoruz Türkiye’nin yavrusu değil...

Kimilerine göre Yavru Vatan, kimilerine göre ise Kuzey Kıbrı...

Bölünmüşlük Koltuğu Kaybettirdi! Bölünmüşlük Koltuğu Kaybe...

Kosova’da yaklaşık 100 gündür süren hükümet krizi nihayet so...

KIZILAY….! KIZILAY….!

Milletimizin asırlık çınarı KIZILAY son bir haftadır gündemi...

25. yıl coşkusu Türkiye’ye taşındı 25. yıl coşkusu Türkiye&#...

Gagauz Özerk Yeri’nin 25. Kuruluş yıldönümü Gagauzlar Derneğ...

Moldova’dan Ankara’ya Bozkurt büyükelçi Moldova’dan Ankara&...

Moldova Cumhurbaşkanı İgor Dodon ülkesinin  Ankara Büyü...

Türk işadamlarını Karadağ’ın arkasında bekleyen kara kumpas! Türk işadamlarını Karadağ...

Binlerce Türk işadamı son yıllarda bir ülkeye geçici oturma ...

Anavatan’dan Yağcılar’a ültimatom! Anavatan’dan Yağcıl...

Kosova’nın bağımsızlığından itibaren ülkede yaşayan Türk top...

Mahir Amcan, Sencar kankan ve sen o gece neredeydiniz? Mahir Amcan, Sencar kanka...

Geçtiğimiz aylarda, Türkiye-Kosova ilişkilerini geren bir ge...

Ankara’dan abim gelmiş Komrat’ta bir bayram havası! Ankara’dan abim gel...

Bir söz vardır; “Devletlerarası ilişkilerde duygusallık olma...

Gökoğuz diyarında ağlatan sahneler..! Gökoğuz diyarında ağlatan...

Resmî ziyareti dolayısıyla Moldova’da bulunan Cumhurbaşkanı ...

Foto Galeri
Türkiye HABERLERİ
Video Galeri