Diyar-i Türk
Diyar-i Türk

YESİNLER SİZİN TÜRKİYE AŞKINIZI!

Bulgaristan’ın demokrasiye geçmesinin ardından, yıllarca ülkede ve Türkiye’de yaşayan Türkleri parlamento da temsil etmesine rağmen bir türlü aklına Türkiye’yi getirmeyen HÖH yönetimi, DOST’un kurulmasının ardından bir anda Türkiye sevdalısı oldu! Bulgaristan-Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Erdinç Hayrulla, Milletvekilleri Saliha Emin ve Durhan Mustafa, Ardino Belediye Başkanı Resmi Murat ve Ruen Belediye Başkanı İsmail Olsman’dan […]

06 Haziran 2016 - 19:54 'de eklendi ve 1126 kez görüntülendi. A+A-

YESİNLER SİZİN TÜRKİYE AŞKINIZI!

Bulgaristan’ın demokrasiye geçmesinin ardından, yıllarca ülkede ve Türkiye’de yaşayan Türkleri parlamento da temsil etmesine rağmen bir türlü aklına Türkiye’yi getirmeyen HÖH yönetimi, DOST’un kurulmasının ardından bir anda Türkiye sevdalısı oldu!

HÖH Heyeti Nilüfer BelediyesindeBulgaristan-Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Erdinç Hayrulla, Milletvekilleri Saliha Emin ve Durhan Mustafa, Ardino Belediye Başkanı Resmi Murat ve Ruen Belediye Başkanı İsmail Olsman’dan oluşan Hak ve Özgürlükler Hareketi Heyeti Bursa bölgesinde temaslarda bulundu.

HÖH Heyeti ziyaretleri kapsamında, Bursa’da yaşayan göçmenler, yerel yönetim temsilcileri ve siyasi parti yöneticileriyle bir dizi görüşmeler yaptı. İlk olarak Ardino’nun kardeş belediyesi olan Nilüfer Belediyesinin CHP’li Başkanı Mustafa Bozbey’i ziyaret eden heyet daha sonra CHP ve MHP İl Başkanları tarafından kabul edildi.
.
HÖH Heyetinin bir diğer durağı ise yine bir CHP’li belediye olan Mudanya Belediyesi oldu. HÖH’lüler, Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz ve CHP Mudanya İlçe Başkanı Ergül Batman tarafından karşılandı.

İKİ ÜLKE ARASINDA KÖPRÜ OLMAK İSTİYORLARMIŞ!

HÖH'lülerin yeni limanları CHP ve MHPKırcaali Milletvekili ve Bulgaristan Parlamentosu Türkiye Dostluk Grubu Başkanı Erdinç Hayrula, “Türkiye’de yaşayan vatandaşlarımıza yaptığımız çalışmaları anlatmak, iki ülke arasında köprü oluşturmak için ziyaretlerimizi sürdürüyoruz” dedi. Toplumsal açıdan yararlı olmak adına çalışmalar gerçekleştirdiklerini de belirten Hayrula, “Elele vererek insanlarımızı rahat ettirmek, insanlarımız arasında birlik ve beraberliği sağlamak için çalışıyoruz. Halkımızın geleceği ve refahı için her çalışmayı halkımızla birlikte gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.
İnsana değer veren ve tüm insanların kardeşliğini savunan bir anlayışla görevlerini sürdürdüklerini dile getiren Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Ziyaretten büyük mutluluk duydum. Umuyorum ki dayanışma içerisinde ilişkilerimizi daha da üst seviyelere taşırız. Hareketiniz ilçemizde de destek görüyor” dedi. İki komşu ülke olarak sosyal ve kültürel anlamda çeşitli birlikteliklerin yapılabileceğini belirten Türkyılmaz, Bu tür ziyaretlerin ülkeler ve şehirlerarasında dostluk köprüleri oluşturması açısından önemli olduğunu dile getirdi.

Diyar-ı TÜRK’ün Analizi

Yıllardır aklına Türkiye’yi getirmeyen, içinde bulunduğu hükümetlerde bir Türk partisinden daha çok Sosyolist bir parti gibi icraatlarda bulunan HÖH’ün son zamanlardaki Türkiye aşkının yalandan delilikten başka bir şey olmadığından en ufak şüphemiz yok.

Artık karşısında güçlü bir alternatif olduğunun farkında olan HÖH, bu ziyaretleriyle akıllarınca başta Türkiye’de yaşayan Bulgaristan seçmenleri olmak üzere, Türkiye Kamuoyuna mesajlar vermeye, şirin gözükmeye çalışıyor.Ancak yıllardır verdikleri desteklerin karşılığını alamayan Bulgaristan Göçmenleri bu ziyaretlerden kesinlikle etkilenmiyor ve HÖH’e karşı mesafesini koruyor.

Göçmen Cephesinde tüm bunlar yaşanırken, HÖH sığınacak liman olarak CHP ve MHP’yi görüyor.CHP’nin bu tutumu kimseyi şaşırtmıyor, çünkü zihniyet ve kafa olarak HÖH ve CHP yapışık ikizler konumunda.

Bulgaristan Göçmenlerini ve Türkiye Kamuoyunu bu konuda şaşırtan ise MHP’nin tutumu.

Politikalarını Türk Milliyetçiliği ve Türk-İslam Ülküsü üzerine kuran bir partinin, yıllardır Bulgaristan’da Türk Kimliğinin yok edilişine, Türkçe Eğitimin yasaklanmasına, Osmanlı eserlerine el konulmasına duyarsız kalan HÖH ile kol kola yürümesine kimse anlam veremiyor.

MHP açısından anlaşılamayan bir diğer konu ise; Türkiye’nin hava sahasını ihlal eden Rus uçağını düşürmesi sonrasında, Türkiye’yi destekleyen bir genel başkanı (Lütfi Mestan) partiden ihraç eden bir partiye bu kadar sıcak olması, kongrelerine temsilci gönderip, onların heyetlerini kabul etmesi.

İddia ediyoruz, bugün Sayın Cumhurbaşkanı ve Sayın Başbakan; “DOST bizim dostumuz değil” desin, ikisi de DOST ile bırakın dost olmayı, kardeş olurlar

Türkiye birkaç gündür Almanya’daki oylamada soykırıma evet oyu veren Türk kökenli hainleri konuşuyor, eleştiriyor. Peki, Türkiye’de Türklük ve Türkiye düşmanlarıyla kol kola yürüyenleri ne yapacağız?

Onları, önce Allah’a, sonra Büyük Türk Milletine havale edeceğiz elbette

a44cf29e-5690-4826-95db-a5ada6b1a411
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Bulgaristan Türkleri haklarını istiyor Bulgaristan Türkleri haklarını istiyor...

Bulgaristan’ın demokrasiye geçmesinin ardından, yıllarca ülkede ve Türkiye’de yaşayan Türkleri parlamento da temsil etmesine rağmen bir...

Bakan Müezzinoğlu’ndan Balkanlar’a Vatandaşlık Müjdesi Bakan Müezzinoğlu’ndan Balkanlar’a Vatan...

Bulgaristan’ın demokrasiye geçmesinin ardından, yıllarca ülkede ve Türkiye’de yaşayan Türkleri parlamento da temsil etmesine rağmen bir...

Mestan’dan tarihi analiz Mestan’dan tarihi analiz

Bulgaristan’ın demokrasiye geçmesinin ardından, yıllarca ülkede ve Türkiye’de yaşayan Türkleri parlamento da temsil etmesine rağmen bir...

HÖH partiden attı Bulgarlar vali yaptı! HÖH partiden attı Bulgarlar vali yaptı!...

Bulgaristan’ın demokrasiye geçmesinin ardından, yıllarca ülkede ve Türkiye’de yaşayan Türkleri parlamento da temsil etmesine rağmen bir...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Mahir Amcan, Sencar kankan ve sen o gece neredeydiniz? Mahir Amcan, Sencar kanka...

Geçtiğimiz aylarda, Türkiye-Kosova ilişkilerini geren bir ge...

Ankara’dan abim gelmiş Komrat’ta bir bayram havası! Ankara’dan abim gel...

Bir söz vardır; “Devletlerarası ilişkilerde duygusallık olma...

Gökoğuz diyarında ağlatan sahneler..! Gökoğuz diyarında ağlatan...

Resmî ziyareti dolayısıyla Moldova’da bulunan Cumhurbaşkanı ...

“Gagauzya’nın Moldova’yla ilişkilerimizde özel bir konumu vardır” “Gagauzya’nın Moldova’yla...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, temaslarda bulunmak üzer...

Başarılı diplomattan duygulandıran makale Başarılı diplomattan duyg...

Yaklaşık üç yıldır, Türkiye Cumhuriyeti Priştine Büyükelçisi...

“Ben bir Türk Dünyası vatandaşıyım!” “Ben bir Türk Dünya...

En son onun sesini TRT ekranlarındaki, “Ömür dediğin” progra...

Devlet kuran son Türk’e veda Devlet kuran son TürkR...

Uzun süredir rahatsız olan ve tedavisi evinde süren, Gagauz ...

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kırgızistan’da Cumhurbaşkanı Erdoğan Kır...

Kırgızistan’a düzenlediği resmi ziyaret kapsamında başkent B...

Türk vekiller kelle aldı! Türk vekiller kelle aldı!...

 “ Türkiye ve Sırbistan, tam olarak 600 yıl Arnavut hal...

KİŞİNEV’E DENEYİMLİ BÜYÜKELÇİ KİŞİNEV’E DENEYİMLİ...

Hulusi Kılıç’ın emekli olmasının ardından bir süredir boş ol...

Foto Galeri
Türkiye HABERLERİ
Video Galeri