Diyar-i Türk

ESKİŞEHİR AZERBAYCANLILAR DERNEĞİ’NDEN ANLAMLI GECE

Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği, Azerbaycan Demokratik Halk Cumhuriyetinin 98’inci kuruluş yıl dönümü nedeniyle, “Cumhuriyet Bayramı ve Mezuniyet Programı” adı altında Eskişehir’de bir gece düzenlendi. Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği Başkanı Sirac Yaguboğlu’nun konuşması ile başlayan programda, Yaguboğlu, 2015 – 2016 yılı içinde dernek faaliyetlerinde aktif olarak bulunan Azerbaycanlı gençlere teşekkür belgelerini sundu. Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği tarafından düzenlenen, liseler […]

Bu Haber 31 Mayıs 2016 - 20:49 'de eklendi ve 886 kez görüntülendi.

ESKİŞEHİR AZERBAYCANLILAR DERNEĞİ’NDEN ANLAMLI GECE

Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği, Azerbaycan Demokratik Halk Cumhuriyetinin 98’inci kuruluş yıl dönümü nedeniyle, “Cumhuriyet Bayramı ve Mezuniyet Programı” adı altında Eskişehir’de bir gece düzenlendi.

ESKİŞEHİR AZERBAYCANLILAR DERNEĞİ’NDEN ANLAMLI GECEEskişehir Azerbaycanlılar Derneği Başkanı Sirac Yaguboğlu’nun konuşması ile başlayan programda, Yaguboğlu, 2015 – 2016 yılı içinde dernek faaliyetlerinde aktif olarak bulunan Azerbaycanlı gençlere teşekkür belgelerini sundu. Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği tarafından düzenlenen, liseler arası şiir okuma yarışmasında 3’üncü olan Cansu Çalı, okuduğu “Kara Destan” şiiri ile geceye katılanları bir kez daha büyüledi. Dernek Başkanı Cavid Aydın, Eskişehir’de öğrenim gören Azerbaycanlı öğrenciler arasında yapılan geleneksel bilgi yarışmasında birinci olan “MSN” takımı oyuncularına, Eskişehirspor forması hediye etti.
Güney Azerbaycanlı Şair Azeryar’ın da katıldığı gecede, Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği kurucu üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Seher Atmaca ve Güney Azerbaycanlı Sonay Ruhi ve Sara Koral’ın söylediği türkülerle eğlenceye devam edildi. Gecenin sonunda, sanatçılara teşekkür belgesi takdim edildi.
Geceye çok sayıda Azerbaycanlı aileler, Eskişehir’deki üniversitelerimizdeki öğretim üyeleri, Iğdırlı soydaşlarımız ve öğrenciler katıldı.

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Diyar-i Türk
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal