Diyar-i Türk

UMURBEY VE JUPA BELEDİYESİ KARDEŞ KENT OLDU

Umurbey Belediyesi, Mustafa Kemal Atatürk’ün babası Ali Rıza Efendinin de doğup büyüdüğü yer olan Makedonya Merkez Jupa Belediyesi ile kardeş kent oldu. Umurbey Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spora Bayramında, günün anlamına uygun bir çalışmaya imza attı. Mustafa Kemal Atatürk’ün babası Ali Rıza Efendinin de doğum yeri olan, Makedonya’nın tek Türk belediyesi Merkez […]

Bu Haber 21 Mayıs 2016 - 18:12 'de eklendi ve 503 kez görüntülendi.

UMURBEY VE JUPA BELEDİYESİ KARDEŞ KENT OLDU

Umurbey Belediyesi, Mustafa Kemal Atatürk’ün babası Ali Rıza Efendinin de doğup büyüdüğü yer olan Makedonya Merkez Jupa Belediyesi ile kardeş kent oldu.

UMURBEY VE JUPA BELEDİYESİ KARDEŞ KENT OLDU

Umurbey Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spora Bayramında, günün anlamına uygun bir çalışmaya imza attı. Mustafa Kemal Atatürk’ün babası Ali Rıza Efendinin de doğum yeri olan, Makedonya’nın tek Türk belediyesi Merkez Jupa Belediyesi ile Umurbey Belediyesi, 19 Mayıs günü kardeşlik belgesine imza attı.
Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş, beraberinde eşi Aynur Tuna Yavaş ve başkan danışmanı Samet uzunca, Makedonya’nın Merkez Jupa Belediyesini ziyaret etti. Merkez Jupa Belediye Başkanı Ariyan İbrahim ve Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş, daha sonra kardeşlik protokolüne imza attı. Merkez Jupa Belediye Başkanı Ariyan İbrahim, kardeşlik protokolünün Umurbey ve Jupa halkları için kültürel ve ekonomik açıdan çalışmalar yapılacağını, sürekli ve karşılıklı fikir alışverişinde bulunacaklarını söyledi. Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş, “Bizi çok güzel ağırladılar. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Sürekli diyalog halinde olacağız. Biz de kardeş belediyemizi en yakın zamanda Umurbey’de ağırlayacağız” dedi.

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Diyar-i Türk
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal