Diyar-i Türk
Diyar-i Türk

ÜLKER Hızlı Başladı

Ülkemiz adına yurtdışında görev yapan en önemli kuruluşlardan biri hiç şüphesiz Yunus Emre Enstitüleri.Bülent Üçpunar’dan görevi devralan, Kosova’nın yeni Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Mehmet Ülker’de  tabir-i caiz ise göreve fırtına gibi başladı. Ülker bir taraftan tebrikleri kabul ediyor, diğer taraftan da yarım kalan işleri ve yeni projeleri takip ediyor. Güney Afrika’daki başarılı bir görev döneminin […]

20 Mayıs 2016 - 6:08 'de eklendi ve 1275 kez görüntülendi. A+A-

ÜLKER Hızlı Başladı

Ülkemiz adına yurtdışında görev yapan en önemli kuruluşlardan biri hiç şüphesiz Yunus Emre Enstitüleri.Bülent Üçpunar’dan görevi devralan, Kosova’nın yeni Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Mehmet Ülker’de  tabir-i caiz ise göreve fırtına gibi başladı. Ülker bir taraftaKosova'nın en başarılı Türk Okulu Müdürü Milazim Mazrek ve mesai arkadaşları Ülker'i ziyaret ettin tebrikleri kabul ediyor, diğer taraftan da yarım kalan işleri ve yeni projeleri takip ediyor.

Güney Afrika’daki başarılı bir görev döneminin ardından Kosova Yunus Emre Enstitüleri Genel Müdürlüğüne atanan Mehmet Ülker’e ziyaretler devam ediyor.

Ülker’e bu ziyaretlerden biri de, Kosova’nın tek Türk belediyesi olan Mamuşa Belediyesinde eğitim ve öğretime devam eden ve ülkenin en başarılı okullarından biri olan Anadolu İlköğretim Okulunun başarılı Müdürü Milazim Mazrek ve mesai arkadaşları tarafından gerçekleştirildi.Mazrek ve beraberindeki heyet Ülker’e hayırlı olsun dileklerini ileterek yeni görevinde başarılar diledi.

Eğitim alanında Ülker’e yapılan bir diğer ziyaret ise Elena Gjika İlköğretim Okulu tarafından gerçekleştirildiEğitim alanında Ülker’e yapılan bir diğer ziyaret ise Elena Gjika İlköğretim Okulu tarafından gerçekleştirildi. Müdür Yardımcısı Agnesa Glloboder ile Kosova’daTürkçe eğitimin 65.yıldönümü nedeniyle hazırlanmakta olan “Türkçe Eğitimi Video Klipi”projesi hakkında görüşüldü.

Yunus Emre Enstitüsünün yeni müdürüne tebrik ziyaretleri yalnızca Türk Toplumundan ya da Türkçe Eğitim yapan kurumlardan Yunus Emre Enstitüsünün yeni müdürüne tebrik ziyaretleri yalnızca Türk Toplumundan ya da Türkçe Eğitim yapan kurumlardan gelmiyorgelmiyor.Dost ve akraba topluluklara yöneikte birçok projeye imza atan Yunus Emre’nin çiçeği burnunda müdürüne bir ziyarette Rom Partisi Başkanı Albert Kinolli ve Rom Derneği Başkanı Muhamed Ali Mergjollar tarafından gerçekleştirildi.Ziyarette,gelecekteki işbirliği konularını görüştü.

Priştine Üniversitesi Filoloji Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Kosova Türk Toplumunun ilk milletvekillerinden biri olan Nuran Malta’da Ülker’e bir nezaket ziyaretinde bulundu ve başarılar diledi.

Ülker’e en önemli ziyaret artık Kosova’yı avucunun içi gibi bilen,ülkeye  birçok bakandan bile fazla hizmet yapan, TİKA Koordinatörü Ümütlü tarafından gerçekleştirildiYunus Emre Enstitüsünün yeni müdürü Mehmet Ülker’e belki de en önemli ziyaret artık Kosova’yı avucunun içi gibi bilen, Kosova’ya birçok bakandan bile fazla hizmet yapan, TİKA Kosova Koordinatörü Eyüp Yavuz Ümütlü tarafından gerçekleştirildi. Kosova TİKA Koordinatörü Eyüp Yavuz Ümütlü, Priştine Yunus Emre Enstitüsüne yeni atanan Müdür Dr. Mehmet Ülker’e tanışma ve nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette geleceğe yönelik yapılabilecek muhtemel işbirlikleri görüşüldü.

Kosova'nın ilk Türk kadın Milletvekili Nuran Malta'dan Ülker'e ziyaretTüm bu kabulleri gerçekleştiren Ülker diğer yandan da devam eden projeleri tamamladı ve yeni projeler üzerinde çalışmaya başladı.Bu bağlamda yapılan çalışmalar doğrultusunda İpek Yunus Emre Enstitüsünde Türkçe öğrenen kursiyerlere Türkiye’nin dur durak bilmeyen Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç’ın da katıldığı bir törenle sertifikaları verildi. Düzenlenen törende Türkçe kurslarını başarıyla tamamlayan kursiyerlere, A1 ve B2 sertifikaları takdim edildi. Priştine Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Dr. Mehmet Ülker yaptığı konuşmasında, Yunus Emre Enstitüsünün dünya üzerinde 45 Kültür merkeziyle faaliyet gösterdiğini, enstitünün ana amaçlarının başında Türkçenin öğretimi ve etki alanının genişletilmesi ve sanatsal etkinliklerle dünya üzerinde dostluk köprüleri kurmak olduğunu ifade etti.Ülker ayrıca tüm katılımcılara ve öğrenci ailelerine teşriflerinden dolayı teşekkür ederek kursiyerleri başarılarından dolayı tebrik etti.

C1 sınıfı öğrencileri de gitar ve keman eşliğinde “Hasretinle Yandı Gönlüm” ve “Uzun İnce Bir Yoldayım” eserlerini söyleyerek katılımcılara eğlenceli anlar yaşattılar.T.C. Priştine Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç ise Yunus Emre Türk Kültür Merkezlerinin Türk Dilinin ve kültürünün tanıtılması adına yürüttüğü tüm faaliyetlerden dolayı çok mutlu olduğunu dile getirdi. Kosova ve Türkiye’nin çok özel bir ilişkiye sahip olduğunu da sözlerine ekleyen Büyükelçi Kılıç “Bu ilişkimizi birbirimizin dilini de öğrenerek daha da güçlendirebiliriz” dedi.

Program kapsamında sertifika alan kursiyerlerden Roni Ramizi, Adelina Gërgoci, Kreshnik Belegu ve Riana Lipa Türkçe öğrenme serüvenlerine dair birer konuşma yaptılar. C1 sınıfı öğrencileri de gitar ve keman eşliğinde “Hasretinle Yandı Gönlüm” ve “Uzun İnce Bir Yoldayım” eserlerini söyleyerek katılımcılara eğlenceli anlar yaşattılar. Tören sertifikaların takdimiyle son buldu.

a44cf29e-5690-4826-95db-a5ada6b1a411
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
KİŞİNEV’E DENEYİMLİ BÜYÜKELÇİ KİŞİNEV’E DENEYİMLİ BÜYÜKELÇİ...

Ülkemiz adına yurtdışında görev yapan en önemli kuruluşlardan biri hiç şüphesiz Yunus Emre Enstitüleri.Bülent Üçpunar’dan görevi devral...

Binlerce Türkiye mezunu İstanbul’da buluştu Binlerce Türkiye mezunu İstanbul’d...

Ülkemiz adına yurtdışında görev yapan en önemli kuruluşlardan biri hiç şüphesiz Yunus Emre Enstitüleri.Bülent Üçpunar’dan görevi devral...

Bulgaristan Türkleri haklarını istiyor Bulgaristan Türkleri haklarını istiyor...

Ülkemiz adına yurtdışında görev yapan en önemli kuruluşlardan biri hiç şüphesiz Yunus Emre Enstitüleri.Bülent Üçpunar’dan görevi devral...

“Kosova’dan somut adımlar bekliyoruz” “Kosova’dan somut adımlar be...

Ülkemiz adına yurtdışında görev yapan en önemli kuruluşlardan biri hiç şüphesiz Yunus Emre Enstitüleri.Bülent Üçpunar’dan görevi devral...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
KİŞİNEV’E DENEYİMLİ BÜYÜKELÇİ KİŞİNEV’E DENEYİMLİ...

Hulusi Kılıç’ın emekli olmasının ardından bir süredir boş ol...

“Türkiye’yi Balkanlarda daha çok görmek istiyoruz”  “Türkiye’yi Balkanlarda d...

Karabük Üniversitesi Artı Kariyer Kulübü tarafından organize...

Milletimize ve tüm dünyaya müjdemiz olacak Milletimize ve tüm dünyay...

 Resmi temaslarda bulunmak üzere Türkiye’ye gelen...

Başkan Yağcılar, kapı yağsız ve artık gıcırdıyor! Başkan Yağcılar, kapı yağ...

Türk tarihi bunu da yazdı! Kosova’daki bir Türk partisinin, ...

MİT tüm ülkeyi uyuttu MİT tüm ülkeyi uyuttu

MİT ve Kosova İstihbaratının düzenlediği ortak operasyon ile...

“Kırım’a destek isteyenler Karabağ’a da baksın” “Kırım’a destek isteyenle...

Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Parlamentosu 201...

MHP’de Türk Dünyası Aydın’a emanet MHP’de Türk Dünyası...

 Milliyetçi Hareket Partisi’nde (MHP) genel başkan yard...

“İşbirliğimiz mükemmel sonuçlar veriyor” “İşbirliğimiz mükemmel so...

6.Küresel Bakü Formu’na katılmak üzere, Azerbaycan’ın başken...

Türk Dünyası EkoAvrasya çatısı altında buluştu Türk Dünyası EkoAvrasya ç...

Avrasya coğrafyasına yönelik başarılı çalışmalarıyla her dön...

Kahil;”Türkiye’deki beraberlik bizi mutlu ediyor” Kahil;”Türkiye̵...

Makedonya Dış Yatırımlardan Sorumlu Devlet bakanı Prof. Dr. ...

Foto Galeri
Türkiye HABERLERİ
Video Galeri