Diyar-i Türk

Resmen Saçmaladı!

Kosova Meclisi Başkanı ve PDK’nın müstakbel Genel Başkanı Kadri Veseli, Kosova’nın Avrupa ve Amerika ile ilişkilerini daha fazla güçlendirirken Türkiye’den uzaklaşması gerektiğini söyledi.  Veseliye göre Kosova, Türkiye’ye karşı İsrail’in uyguladığı politikaları uygulamalı.Bir televizyon programına katılan Kadri Veseli;“İsrail ile benzerliklerimiz var. Sayımız az ve devlet yöneticileri olarak bizlere her gidenin hesabı ağır geliyor.” Thaçi’nin cumhurbaşkanı seçilmesinden […]

Bu Haber 06 Mayıs 2016 - 20:56 'de eklendi ve 495 kez görüntülendi.

Resmen Saçmaladı!

Kosova Meclisi Başkanı ve PDK’nın müstakbel Genel Başkanı Kadri Veseli, Kosova’nın Avrupa ve Amerika ile ilişkilerini daha fazla güçlendirirken Türkiye’den uzaklaşması gerektiğini söyledi. 

Veseliye göre Kosova, Türkiye’ye karşı İsrail’in uyguladığı politikaları uygulamalı.Bir televizyon programına katılan Kadri Veseli;“İsrail ile benzerliklerimiz var. Sayımız az ve devlet yöneticileri olarak bizlere her gidenin hesabı ağır geliyor.”
kadri-veseli22Thaçi’nin cumhurbaşkanı seçilmesinden sonra PDK Genel Başkanvekili ve Meclis Başkanı olarak görev yapan Veseli’ye göre Kosova’nın yüzü ABD ve Avrupa’ya dönük olmalı.Deneyimli siyasetçi bu durumun yalnızca diplomatik ve siyasi ilişkiler açısından değil yatırımlar açısından da geçerli olduğunu savunuyor
Kosova’nın Amerika, Almanya ve İsviçre’den yatırımcıları çekmesi gerektiğini iddia eden Veseli; “Alman iş disiplini Kosovalılara yabancı değildir.” Diyor.

Veseli katıldığı programda yaptığı açıklamada, Kosova’nın Türkiye ve Avrupa arasındaki seçimini Avrupa’dan yana kullandığını da net bir şekilde ifade ediyor.

Öte yandan bu açıklamalara Türkiye’den yanıt fazla gecikmedi.Bir ilkokul açılışına katılan Türkiye’nin Kosova Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç üstü kapalı olarak Kosova Meclis Başkanına cevap verdi.Türkiye Cumhuriyeti  Kosova Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç; ‘Bizim hiçbir gizli gündemimiz yoktur, bizim bütün niyetimiz açıktır, şeffaftır, yaptıklarımız tamamen  Kosova halkı içindir,  Kosova’nın geleceği içindir’ dedi.

 NE DEMİŞTİ?

TBMM BAŞKANI İSMAİL KAHRAMAN, KOSOVA’NIN 5. CUMHURBAŞKANI HASHİM THAÇİ’NİN GÖREVE BAŞLAMASI NEDENİYLE DÜZENLENEN TÖRENE KATILMAK GELDİĞİ PRİŞTİNE’DE KOSOVA MECLİS BAŞKANI KADRİ VESELİ İLE GÖRÜŞTÜ. (İHA/PRİŞTİNE-İHA)

Bugün bu açıklamaları yapan Kosova Meclis Başkanı Veseli, henüz çok kısa bir süre önce gerçekleştirilen Cumhurbaşkanı Devir teslim Törenine katılmak üzere Kosova’ya giden TBMM Başkanı İsmail Kahramn ile yaptığı görüşmede, iki ülke arasında var olan ekonomik işbirliğine vurgu yaparak, Kosova ve Türk firmaları arasında ortaklık ihtiyacına vurgu yapmıştı.

Yine aynı Veseli, 23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramında yaptığı konuşmada ise,Kosova’da beraber yaşamanın en önemli temsilcilerinden biri olan Kosova Türk Toplumunun bayram kutlamalarında bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Türk toplumunun var olan sorunların çözümünde Türk temsilcilerle birlikte aktif rol alma sözü vermişti.

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Diyar-i Türk
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal