Diyar-i Türk
Diyar-i Türk

EKOAVRASYA VE TUBSİAD DEV BİR ORGANİZASYONA HAZIRLANIYOR

Hikmet Eren başkanlığındaki Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği (EkoAvrasya), Balkanlar’dan Kafkasya’ya, hitap ettiği coğrafya da tüm hızıyla çalışmalarına devam ediyor. EkoAvrasya’nın şimdiki hedefi ise başkent Ankara’da Türkiye-Bosna Hersek İşadamları Forumu. EkoAvrasya Başkanı Hikmet Eren ve proje ortağı, Türk Bosna-Hersek İş Adamları Derneği (TUBSİAD)  üyelerinden oluşan heyet  Bosna- Hersek Federasyonu Ekonomi ve Ticaret Odası’na bir ziyaret düzenledi.Heyette, […]

26 Nisan 2016 - 0:29 'de eklendi ve 1169 kez görüntülendi. A+A-

EKOAVRASYA VE TUBSİAD DEV BİR ORGANİZASYONA HAZIRLANIYOR

Hikmet Eren başkanlığındaki Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği (EkoAvrasya), Balkanlar’dan Kafkasya’ya, hitap ettiği coğrafya da tüm hızıyla çalışmalarına devam ediyor. EkoAvrasya’nın şimdiki hedefi ise başkent Ankara’da Türkiye-Bosna Hersek İşadamları Forumu.

EkoAvrasya Başkanı Hikmet Eren ve proje ortağı, Türk Bosna-Hersek İş Adamları Derneği (TUBSİAD)  üyelerinden oluşan heyet  Bosna- Hersek Federasyonu Ekonomi ve Ticaret Odası’na bir ziyaret düzenledi.Heyette, Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği (EkoAvrasya) Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eren ve Girişimciler Kurulu Başkanı Kenan Acıkök, Türk Bosna-Hersek İş Adamları Derneği (TUBSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Uvak, TUBSİAD Saraybosna Şube Başkanı Nedim Barkçın, Şube Başkan Yardımcısı Murat Halıcı, Abdulhamit Yıldırım, Yönetim Kurulu Üyesi Ali Fuat Eroğlu, Hasan Gülyüz ve Feti İnce yer aldı.

Türkiye-Bosna İş FormuBosna Hersek Federasyonu Ekonomi ve Ticaret Odası Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Emir Pasic ile bir araya gelen heyet, Türkiye ile Bosna-Hersek arasındaki iş dünyası merkezli projeler hakkında görüşmeler gerçekleştirdi.

Görüşmeden oldukça memnun kaldığını ifade eden Emir Pasic, ekonomik ve ticari anlamada Türkiye ile olan bağları güçlendirmeyi yeni işbirliği alanları oluşturmayı hedeflediklerini, EkoAvrasya ve TUBSİAD ile de ortak çalışmalar hasusunda işbirliği yapabileceklerini dile getirdi.

Bosna-Hersek’te ekonomik ve İşadamları derneği düzeyinde Türk Bosna-Hersek İş Adamları Derneği’nin büyük bir misyon üstlendiğini ve çalışmaları yakından takip ettiğini dile getiren Emir Pasic, Türkiye’de gerçekleştirilmesi planlanan iş adamları formuna kurumsal olarak destek verebileceklerini belirtti.

Türkiye ile Bosna-Hersek’in geçmişse dayanan köklü bağları olduğundan bahseden Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği (EkoAvrasya) Hikmet Eren, Bosna Hersek ile Türkiye arasındaki ticari ve ekonomik ilişkilerin sürdürülebilir olması ve karşılıklı iş imkânlarının güçlü bir yapıya kavuşturulabilmesi amacıyla bir dizi ziyaret hazırladıklarını ve bu ziyaretlerinin ilk durağının Bosna Hersek Federasyonu Ekonomi ve Ticaret Odası olduğunu vurguladı.

EkoAvrasya Başkanı Hikmet Eren -TUBSİAD Başkanı Abdurrahman UvakKültür ve gönül bağımızın bulunduğu Bosna Hersek ile Türkiye arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerin daha güçlenmesi için bir takım projelerin gerçekleştirilmesi hususunda mutabakata varılan görüşmede somut kararlar aldıklarını dile getiren Hikmet Eren, alınan karar neticesinde; iki ülkenin işadamlarını ve yatırımcılarını bir araya getirmek ve mevcut ilişkilere katkı sağlamak üzere Ekim ayı içerisinde Ankara’da ’’Türkiye-Bosna Hersek İşadamları Forumu’’ programının icra etmeyi planladıklarını ifade etti.

Bosna Hersek Federasyonu Ekonomi ve Ticaret Odasının misafirliğinden ve  işbirliğine dayalı samimi görüşlerinden dolayı da oldukça memnun olduklarını ifade eden Hikmet Eren, EkoAvrasya olarak her zaman Türkiye ile Bosna-Hersek arasında işbirliğini geliştirmeye yönelik her türlü çalışmaya açık ve hazır olduklarını sözlerine ekledi.

EkoAvrasya ve TUBSİAD yöneticileriTürk Bosna-Hersek İş Adamları Derneği’nin çalışmaları ile alakalı bilgi veren TUBSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Uvak, iş dünyasını sivil inisiyatif alanında da bir araya getirmeye çalıştıklarını Saraybosna, Tuzla ve Srebrenik’te birer ofislerinin bulunduğunu ileriki dönemlerde de Zenica, Mostar, Gorazde, Doboj, Bihaç gibi şehirlerde de irtibat ofisleri oluşturarak Bosna-Hersek sosyo-ekonomik alanda da gelişmesine katkı sağlamayı hedeflediklerini belitti.

Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği (EkoAvrasya) ile 2015 yılında işbirliği protokolü imzaladıklarını dile getiren Başkan Abdurrahman Uvak, “Bizim derdimiz Bosna-Hersek ekonomisini canlandırırken Türkiye ile güçlü bağların oluşmasına aracılık etmektir. Bu noktada çalışmalarımızı sürdürürken aynı zamanda STK’lar ile işbirliğini geliştirmeye çalışıyoruz.  EkoAvrasya ile yapmış olduğumuz işbirliği protokolü de bunlardan bir tanesidir. Çalışmalarımıza var gücümüzle devam edeceğiz’’ dedi.

 

a44cf29e-5690-4826-95db-a5ada6b1a411
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
KIZILAY….! KIZILAY….!

Hikmet Eren başkanlığındaki Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği (EkoAvrasya), Balkanlar’dan Kafkasya’ya, hitap ettiği coğrafya da tüm hı...

Türk işadamlarını Karadağ’ın arkasında bekleyen kara kumpas! Türk işadamlarını Karadağ’ın arkas...

Hikmet Eren başkanlığındaki Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği (EkoAvrasya), Balkanlar’dan Kafkasya’ya, hitap ettiği coğrafya da tüm hı...

“Ben bir Türk Dünyası vatandaşıyım!” “Ben bir Türk Dünyası vatandaşıyım...

Hikmet Eren başkanlığındaki Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği (EkoAvrasya), Balkanlar’dan Kafkasya’ya, hitap ettiği coğrafya da tüm hı...

KİŞİNEV’E DENEYİMLİ BÜYÜKELÇİ KİŞİNEV’E DENEYİMLİ BÜYÜKELÇİ...

Hikmet Eren başkanlığındaki Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği (EkoAvrasya), Balkanlar’dan Kafkasya’ya, hitap ettiği coğrafya da tüm hı...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Türkiye’nin yavrusu değil, kardeşi bir KKTC istiyoruz Türkiye’nin yavrusu değil...

Kimilerine göre Yavru Vatan, kimilerine göre ise Kuzey Kıbrı...

Bölünmüşlük Koltuğu Kaybettirdi! Bölünmüşlük Koltuğu Kaybe...

Kosova’da yaklaşık 100 gündür süren hükümet krizi nihayet so...

KIZILAY….! KIZILAY….!

Milletimizin asırlık çınarı KIZILAY son bir haftadır gündemi...

25. yıl coşkusu Türkiye’ye taşındı 25. yıl coşkusu Türkiye&#...

Gagauz Özerk Yeri’nin 25. Kuruluş yıldönümü Gagauzlar Derneğ...

Moldova’dan Ankara’ya Bozkurt büyükelçi Moldova’dan Ankara&...

Moldova Cumhurbaşkanı İgor Dodon ülkesinin  Ankara Büyü...

Türk işadamlarını Karadağ’ın arkasında bekleyen kara kumpas! Türk işadamlarını Karadağ...

Binlerce Türk işadamı son yıllarda bir ülkeye geçici oturma ...

Anavatan’dan Yağcılar’a ültimatom! Anavatan’dan Yağcıl...

Kosova’nın bağımsızlığından itibaren ülkede yaşayan Türk top...

Mahir Amcan, Sencar kankan ve sen o gece neredeydiniz? Mahir Amcan, Sencar kanka...

Geçtiğimiz aylarda, Türkiye-Kosova ilişkilerini geren bir ge...

Ankara’dan abim gelmiş Komrat’ta bir bayram havası! Ankara’dan abim gel...

Bir söz vardır; “Devletlerarası ilişkilerde duygusallık olma...

Gökoğuz diyarında ağlatan sahneler..! Gökoğuz diyarında ağlatan...

Resmî ziyareti dolayısıyla Moldova’da bulunan Cumhurbaşkanı ...

Foto Galeri
Türkiye HABERLERİ
Video Galeri