Diyar-i Türk

TÜRK KOMUTANLARDAN KOSOVA ASKERİNE KOBRA EĞİTİMİ

Türkiye her alanda olduğu gibi, askeri alanda da dost ve kardeş ülke Kosova’yı desteklemeye devam ediyor.Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından eğitilen Kosovalı askerler bugün düzenlenen törenle sertifikalarını aldı. Türkiye Kosova’nın bağımsızlığını ilan ettiği ilk günden itibaren,birçok alanda dost ve kardeş ülkeye destek veriyor.Türkiye tarafından Kosova’ya yapılan desteklerin başında,TİKA aracılığıyla yapılan restorasyon çalışmaları,eğitim ve sağlık gibi konular […]

Bu Haber 25 Mart 2016 - 16:07 'de eklendi ve 1623 kez görüntülendi.

TÜRK KOMUTANLARDAN KOSOVA ASKERİNE KOBRA EĞİTİMİ

Türkiye her alanda olduğu gibi, askeri alanda da dost ve kardeş ülke Kosova’yı desteklemeye devam ediyor.Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından eğitilen Kosovalı askerler bugün düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.

Kursu başarıyla bitiren Kosovalı Askerlerin sertifikalarını Büyükelçi Kıvılcım Kılıç verdiTürkiye Kosova’nın bağımsızlığını ilan ettiği ilk günden itibaren,birçok alanda dost ve kardeş ülkeye destek veriyor.Türkiye tarafından Kosova’ya yapılan desteklerin başında,TİKA aracılığıyla yapılan restorasyon çalışmaları,eğitim ve sağlık gibi konular geliyor.

Türkiye’nin Kosova’ya destek verdiği bir diğer alan ise Kosova Güvenlik Güçlerinin eğitimi.NATO Barış Gücü bünyesindeki Türk Temsil Heyet Başkanlığı aracılığıyla Kosova Güçlerini eğiten Türk komutanlar, son olarak da iki ay süren Kobra Eğitimi gerçekleştirdi.

Eğitimin sona ermesi nedeniyle bugün Kosova Güvenlik Güçleri Komutanlığı’nda bir sertifika töreni düzenlenirken,törene T.C. Priştine Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç,Türk Temsil Heyet Başkanı Kurmay Albay Saim Bağcı,Kosova Güvenlik Güçleri Komutanı Orgeneral Rrahman Rama başta olmak üzere,Türk ve Kosovalı komutanlar katıldı.Törende kursu başarıyla bitiren Kosovalı askerlere sertifikaları verildi

 

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Diyar-i Türk
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal