Diyar-i Türk

TURİZMCİLER BERLİN’DE BULUŞTU

Dünyanın en büyük turizm fuarı ve turizm sektörünün buluşma noktası olarak bilinen ve bu yıl 50’incisi düzenlenen Uluslararası Turizm Borsası Fuarı (ITB), Almanya’nın başkenti Berlin kapılarını ziyaretçilerine açtı. Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal’ın da ziyaret ettiği ve turizmcilerinin bir araya geldiği Uluslararası Turizm Borsası Fuarı’na (ITB), Türkiye geniş katılımla çıkarma yaptı. 187 farklı ülkede […]

Bu Haber 10 Mart 2016 - 23:50 'de eklendi ve 439 kez görüntülendi.

TURİZMCİLER BERLİN’DE BULUŞTU

Dünyanın en büyük turizm fuarı ve turizm sektörünün buluşma noktası olarak bilinen ve bu yıl 50’incisi düzenlenen Uluslararası Turizm Borsası Fuarı (ITB), Almanya’nın başkenti Berlin kapılarını ziyaretçilerine açtı.

TURİZMCİLER BERLİN FUARINDA BULUŞTU

Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal’ın da ziyaret ettiği ve turizmcilerinin bir araya geldiği Uluslararası Turizm Borsası Fuarı’na (ITB), Türkiye geniş katılımla çıkarma yaptı.
187 farklı ülkede 10 bini aşkın katılımcının stant kurduğu fuarın bu yılın konuk ülkesi Maldiv adaları oldu. Türkiye’yi de 127 firmanın temsil ettiği fuarda Türk turizm alternatifleri tanıtıldı. THY’nin standının büyük ilgi gördüğü fuarda, 13 seyahat acentesi ve tur operatörü, 56 otel, 11 valilik, 47 birlik, dernek, belediye ve kalkınma ajansı stant açarak ziyaretçilerle hitap etti. İlk üç gün turizm profesyonellerine hitap edilirken fuarın son iki gününde ise tatilcilere turizm değerleri anlatılacak konaklama tesisleri tanıtılacak. Yaklaşık 70 ülkenin turizm bakanının da ziyaret etmesi beklenen fuarı yaklaşık 115 bini profesyonel olmak üzere 175 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Fuarın açılışına katılan Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Türk stantlarında incelemelerde bulunarak turizmcilere moral verdi. Almanya’dan Türkiye’ye turist gönderen önemli tur operatörleriyle de bir araya gelerek ön rezervasyonlar hakkında bilgi alan Bakan Ünal, Türkiye’nin turizme verdiği desteği anlattı.

TURİZMCİLER BERLİN FUARINDA BULUŞTU

Antalya Valisi Muammer Türker başkanlığında, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in de yer aldığı kalabalık heyet Berlin’de boy göstererek turizmcilerin yayında yer aldı. ITB’de bu yıl turizm pazarında öne çıkan Türkiye’nin destinasyonları yanında dağcılık, yürüyüş, bisiklet, doğa gibi alternatif turizm türleri anlatılırken 2016 Antalya Botanik Expo’ya vurgu yapıldı. Antalya Botanik Expo standında ülkemizin zengin bitki çeşitliliği yansıtılırken her bölge için ayrı ayrı tasarlanmış çiçek ve bitki örtüsünden oluşan adacıklara yer verildi. Fuarda ayrıca “Antalya Spor Turizmi” adlı çalıştaydı, aktif turizm, golf turizmi ve futbol turizmi konuları hakkında bilgi verildi.

Türkiye standında “Sanatçı Mahallesi” oluşturularak sergilenen Türk el sanatlarının en güzel örnekleri ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü. Fuarın halka açık olduğu günlerde stantlarda Türk halk oyunları sergilenirken, Türk müziği eserleri seslendirilecek. Standını ziyaret edenler için interaktif oyun alanlarına (X-Box) yer verilirken, söz konusu alanlarda golf, sörf, rafting oyunları yer alacak ve oyun alanlarında hazır bulunan ekibin yardımıyla misafirlere oyunları oynatılarak Türkiye’nin alternatif turizm imkânları aktif tanıtılacak. Çeşitli panel ve konferanslarla turizmin geleceği ele alınacağı fuar 13 Mart’ta sona erecek.

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Diyar-i Türk
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal