Diyar-i Türk

ESKİ DOSTLARDAN KUTLAMA TELEFONU

Gerek başbakanlığı gerekse Dışişleri Bakanlığı döneminde Türkiye ile sıcak diyaloglar kuran Haşim Thaçi’nin cumhurbaşkanı seçilmesi eski dostları ve mevkidaşları tarafından da memnuniyetle karşılandı.Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kosova’nın yeni Cumhurbaşkanı Haşim Taçi’yi telefonla arayarak tebrik etti. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre Erdoğan, oy çokluğuyla Kosova’nın cumhurbaşkanı seçilen Taçi’ye yeni görevinde başarılar […]

Bu Haber 29 Şubat 2016 - 4:13 'de eklendi ve 830 kez görüntülendi.

ESKİ DOSTLARDAN KUTLAMA TELEFONU

Gerek başbakanlığı gerekse Dışişleri Bakanlığı döneminde Türkiye ile sıcak diyaloglar kuran Haşim Thaçi’nin cumhurbaşkanı seçilmesi eski dostları ve mevkidaşları tarafından da memnuniyetle karşılandı.Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kosova’nın yeni Cumhurbaşkanı Haşim Taçi’yi telefonla arayarak tebrik etti.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre Erdoğan, oy çokluğuyla Kosova’nın cumhurbaşkanı seçilen Taçi’ye yeni görevinde başarılar diledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Kosovalı mevkidaşı Taçi’nin görüşmede ikili ilişkileri geliştirmenin önemini de vurguladıkları kaydedildi.

????????????????????????????????????

Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre; Başbakan Ahmet Davutoğlu’da Kosova Cumhurbaşkanlığı’na seçilen Haşim Thaçi’yi arayarak tebriklerini iletti. Başbakan Ahmet Davutoğlu, telefonla görüştüğü Haşim Thaçi’ye bağımsızlığından bu yana her alanda verilen güçlü desteğin bundan sonra da kararlılıkla sürdürüleceğini, ikili işbirliğini daha da geliştirmek için makamların her düzeyde çalışmalarına devam edileceğini belirtti. Başbakan Davutoğlu, “Türkiye olarak Kosova’nın Avrupa ve Avrupa-Atlantik kurumlarıyla bütünleşme sürecine ve Kosova’nın dünya milletler ailesinin güçlü ve saygın bir üyesi olarak yoluna devam etmesine büyük önem atfediyoruz. Bu konulardaki işbirliğimizi ve desteğimizi de sürdüreceğiz” dedi.

Thaçi, Başbakan Davutoğlu’na teşekkür ederek, “Türkiye’nin bağımsızlığından beri Kosova’ya verdiği kararlı destek için Davutoğlu’na ve Türk halkına şükranlarını sunmak isterim” diye konuştu.
Thaçi, yeni görevinde Kosova halkının birliği ve refahı için çalışacağını, Türkiye ile Kosova arasındaki mükemmel ilişkilerin daha da ileri taşınması için bugüne kadar olduğu gibi Cumhurbaşkanlığı görevinde de çabalarını sürdüreceğini dile getirdi.

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Diyar-i Türk
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal