Diyar-i Türk

Kara Kuvvetleri Komutanı Org.Çolak Kosova’da

Türkiye Cumhuriyeti Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak ve beraberindeki heyet Kosova’ya iki günlük bir resmi bir ziyaret gerçekleştiriyor. Türkiye Hava Kuvvetleri’ne ait bir uçakla Kosova’ya gelen,Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Priştine Adem Jashari Havalimanı’nda;Türkiye Cumhuriyeti Kosova Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç ve Kosova Türk Temsil Heyet Başkanı Hava Kurmay Albay Saim Bağcı başta […]

Bu Haber 02 Şubat 2016 - 22:44 'de eklendi ve 1729 kez görüntülendi.

Kara Kuvvetleri Komutanı Org.Çolak Kosova’da

Türkiye Cumhuriyeti Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak ve beraberindeki heyet Kosova’ya iki günlük bir resmi bir ziyaret gerçekleştiriyor.

KK Komutanı Salih Zeki Çolak Büyükelçi Kılıç tarafından karşılandıTürkiye Hava Kuvvetleri’ne ait bir uçakla Kosova’ya gelen,Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Priştine Adem Jashari Havalimanı’nda;Türkiye Cumhuriyeti Kosova Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç ve Kosova Türk Temsil Heyet Başkanı Hava Kurmay Albay Saim Bağcı başta olmak üzere,Türkiye’nin ülkedeki temsilcileri ve Kosovalı askeri yetkililer tarafından karşılandı.

Ziyaretinin ilk gününde başkent Priştine’de bir dizi resmi temaslarda ve görüşmelerde bulunan,Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Org.Çolak'tan Kamu Yönetimi Bakanı Yağcılar'a plaketÇolak; aynı zamanda Kosova Hükümetinin tek Türk Bakanı ve Türk Toplumunu parlamentoda temsil eden tek Türk partisinin genel başkanı da olan, Kosova Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar ,Kosova Güvenlik Güçleri Bakanı Haki Demolli, Kosova Güvenlik Güçleri Komutanı Orgeneral Rrahman Rama ve KFOR Komutanı Orgeneral Guglielmo Luigi Miglietta ile birer görüşme yaptı. Orgeneral Çolak ayrıca,Kosova’nın fethinde Sultan Murad Hüdavendigar’ın sancaktarlarından olduğu bilinen Gazi Mestan’ın türbesini de ziyaret etti

Org. Çolak Kosova Güvenlik Güçleri Bakanı görüşmesiKosova Türkleri’nin hükümetteki tek temsilcisi,Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar,Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Çolak’ı kabulünde yaptığı konuşmada,Türk Silahlı Kuvvetlerinin Kosova’da yalnızca Barış Gücü üyesi olarak görev yapmadığını,ülkenin kalkınmasından güvenlik güçlerinin eğitimine kadar her alanda Kosova’ya destek verdiğini belirtti ve; başta ülkede yaşayan Türk Toplumu olmaz üzere tüm ülke halkı adına teşekkürlerini ifade etti.

Öte yandan  Türkiye Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç, Orgeneral Kılıç onuruna Org.Çolak KFOR'daziyaretin ilk gününde bir öğle yemeği verdi.

Türkiye Cumhuriyeti Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak’ın ziyaretin ikinci gününde;Prizren Sultan Murad Kışlası ve ülkenin tek Türk Belediyesi olan Mamuşa’yı ziyaret etmesi bekleniyor.

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Diyar-i Türk
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal