Diyar-i Türk

MEHMETÇİK KOSOVA’DA HER YERDE

Kosova Türk Temsil Heyet Başkanı Hava Savunma Kurmay Albay Saim Bağcı ve beraberindeki Sivil Asker İşbirliği (SAİB) personeli ile birlikte, Prizren’de bulunan “Nenë Tereza” İşitme Engelliler okulunu ziyaret etti. Kurmay Albay Bağcı bu münasebetle okulun ana sınıf öğrencilerine hediye paketleri verdi. Tarihi Prizren şehrinde konuşlu olan Türk askeri, engelli çocukların hep yanında olacağı mesajını vererek, […]

Bu Haber 22 Ocak 2016 - 0:03 'de eklendi ve 2058 kez görüntülendi.

MEHMETÇİK KOSOVA’DA HER YERDE

Kosova Türk Temsil Heyet Başkanı Hava Savunma Kurmay Albay Saim Bağcı ve beraberindeki Sivil Asker İşbirliği (SAİB) personeli ile birlikte, Prizren’de bulunan “Nenë Tereza” İşitme Engelliler okulunu ziyaret etti. Kurmay Albay Bağcı bu münasebetle okulun ana sınıf öğrencilerine hediye paketleri verdi.

KOSOVA TÜRK TEMSİL HEYET BAŞKANI HAVA SAVUNMA KURMAY ALBAY SAİM BAĞCI VE BERABERİNDEKİ SİVİL ASKER İŞBİRLİĞİ (SAİB) PERSONELİ İLE BİRLİKTE, PRİZREN’DE BULUNAN “NENË TEREZA” İŞİTME ENGELLİLER OKULUNU ZİYARET ETTİ. KURMAY ALBAY BAĞCI BU MÜNASEBETLE OKULUN ANA SINIF ÖĞRENCİLERİNE HEDİYE PAKETLERİ VERDİ. (ERCAN KASAP/PRİŞTİNE-İHA)

Tarihi Prizren şehrinde konuşlu olan Türk askeri, engelli çocukların hep yanında olacağı mesajını vererek, hediye paketleriyle işitme engelli çocukların yüzünü güldürdü. Ziyaret kapsamında, Kosova Türk Temsil Heyet Başkanlığı personeli ile “Nenë Tereza” İşitme Engelliler Okulu öğrencileri arasında oluşturulan takımla basketbol dostluk maçı da yapıldı. Kosova Türk Temsil Heyet Başkanı Kurmay Albay Saim Bağcı ile SAİB personeli, işitme engelli öğrencilere unutulmaz anlar yaşattı.
Sosyal faaliyetleriyle halkın takdirini kazanan Türk askeri, NATO’nun Kosova barış Gücü KFOR bünyesinde 1999 yılından bu yana görev yapıyor.

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Diyar-i Türk
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal