Diyar-i Türk

ABD’Lİ SENATÖR’DEN GÜNEY AZERBAYCAN’A DESTEK

Amerika’da yaşayan Güney Azerbaycanlılar “Amerika’da Azerbaycanlılar Toplumu” adına Amerikan Kongresine müracaatta bulundular. Azerbaycanlılar Toplumu yaptığı başvuru ile kongreden, İran’da yaşayan Azerbaycan Türkleri’nin durumunun ele alıp,İran hükumetinin ülkede yaşayan Güney Azerbaycan Türklerine karşı yürüttüğü ırkçı siyaseti kınamasını istediler. Başvurunun ardından konuyla yakından ilgilenen Senatör Tim Kâine,Güney Azerbaycan’lıların durumunu iyi bildiğini ve bu konuyu bundan böyle yakından […]

Bu Haber 21 Ocak 2016 - 8:32 'de eklendi ve 1091 kez görüntülendi.

ABD’Lİ SENATÖR’DEN GÜNEY AZERBAYCAN’A DESTEK

Amerika’da yaşayan Güney Azerbaycanlılar “Amerika’da Azerbaycanlılar Toplumu” adına Amerikan Kongresine müracaatta bulundular. Azerbaycanlılar Toplumu yaptığı başvuru ile kongreden, İran’da yaşayan Azerbaycan Türkleri’nin durumunun ele alıp,İran hükumetinin ülkede yaşayan Güney Azerbaycan Türklerine karşı yürüttüğü ırkçı siyaseti kınamasını istediler.

abd senatörBaşvurunun ardından konuyla yakından ilgilenen Senatör Tim Kâine,Güney Azerbaycan’lıların durumunu iyi bildiğini ve bu konuyu bundan böyle yakından takip edeceğini söyledi.  Senatör Tim Kâine Araznews Sorumlu Müdürü ve Azerbaycan Milli Direniş Teşkilatı sözcüsü Babek Çelebiyanlı’ya yazdığı yanıt mektubunda,Güney Azerbaycan Türkleri’ne karşı İran’da yürütülen ayrımcılığı kınadı ve Güney Azerbaycan Türklerinin haklarını savundu.

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Diyar-i Türk
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal