Diyar-i Türk
Diyar-i Türk

MHP’DEN KKTC ÇIKARTMASI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, Afyon Milletvekili Mustafa Parsak ve Isparta Milletvekili Nuri Okutan’dan oluşan heyet, KKTC’de temaslarda bulundu. KKTC temasları çerçevesinde Ulusal Birlik Partisi’ni ziyaret etti. Heyet, UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, Parti Genel Sekreteri Dursun Oğuz ve Ulaştırma Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu ile görüştü. Görüşmede basına açıklama yapılmazken […]

06 Ocak 2016 - 0:40 'de eklendi ve 988 kez görüntülendi. A+A-

MHP’DEN KKTC ÇIKARTMASI
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, Afyon Milletvekili Mustafa Parsak ve Isparta Milletvekili Nuri Okutan’dan oluşan heyet, KKTC’de temaslarda bulundu.

KKTC temasları çerçevesinde Ulusal Birlik Partisi’ni ziyaret etti. Heyet, UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, Parti MHP-UBPGenel Sekreteri Dursun Oğuz ve Ulaştırma Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu ile görüştü. Görüşmede basına açıklama yapılmazken sadece görüntü alınmasına olanak sağlandı.

DP ULUSAL GÜÇLER GÖRÜŞMESİ

Demokrat Parti Ulusal Güçler Genel Başkanı Serdar Denktaş, KKTC’de temaslar yapan Türkiye Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) heyetini kabul etti.

DP Ulusal Güçler’den verilen bilgiye göre, Denktaş’ın, Partisini ziyaret eden MHP Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ başkanlığındaki heyetle görüşmesinde, DP Ulusal Güçler Genel Sekreteri Hasan Taçoy ve Genel Başkan Yardımcısı Ersin Görsay’da hazır bulundu.

MHP heyetini DP Ulusal Güçler Genel Merkezi’nde ağırlamaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Serdar Denktaş, ziyaretin zamanlama açısından da önemli olduğunu söyledi.

Denktaş; “Üzülerek söylüyorum ki, iki ülke arasındaki ilişkilerin en zayıf olduğu bir dönemi yaşıyoruz. Bir toplum mühendisliği var sanki her iki tarafta. Ve Türkiye Halkı ile Kıbrıs Türk Halkı’nı biri birinden uzaklaştırmaya çalışıyor.

Böylelikle önümüze konulacak bir plana buradan “evet” çıkarılması için bilinçli yapılıyor. Diğer yandan da bire bir görüşmeler devam ediyor. Bu açıdan bakıldığında yapmış olduğunuz ziyaretin zamanlaması çok iyi ve yerinde” dedi.

“İZLENİMLERİNİZİ TBMM’DE AKTARACAK OLMANIZ MEMNUNİYET VERİCİ”

????????????????????????????????????

DP Ulusal Güçler Genel Başkanı Serdar Denktaş, MHP Heyetinin KKTC’de yaptığı bire bir ziyaretler sonucunda elde edeceği bilgilerin TBMM’de de aktarılacak olmasının, burada olup biten ve yaşananların Türkiye’ye doğru yansıtılmasının da bu kritik süreçte son derece önemli olacağını kaydetti.

“Umarım bir defaya mahsus değil, çok daha sık bir araya geliriz” diyen Serdar Denktaş böylelikle Türkiye’de bulunan diğer siyasi partilerinde KKTC’de girişimler yaparak, yalnızca hükümetle değil, Mecliste var olan diğer siyasi partiler ve sivil toplum örgütleri ile de görüşmesinin fayda sağlayacağının altını çizdi.

“MÜTHİŞ BİR DAĞINIKLIK VAR”

“Müthiş bir dağınıklık” olduğunu dile getiren Serdar Denktaş, KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın görevden çekilmesi sonrası başlayan bu sürecin Denktaş’ın vefatından sonra çok daha fazla ortaya çıktığını kaydederek, “bu dağınıklıktan büyük üzüntü duyuyoruz. Türkiye zaman içerisinde ötekileştirildi. Ve sanki önümüze konulacak bir çözüm modelini kabul edersek her şey güllük gülistanlık olacak, düzelecek mantığı yayılmaya çalışılıyor” dedi.

“TÜRKİYE İLE DEVLETTEN DEVLETE OLAN İLİŞKİLERDE BİR TAKIM DÜZENLEMELERE, YENİ BİR YAKLAŞIMA İHTİYAÇ OLDUĞU KESİN”

Son dönemde Türkiye-KKTC ilişkilerine de dikkati çeken DP Ulusal Güçler Genel Başkanı Serdar Denktaş; “Türkiye ile devletten devlete olan ilişkilerde bir takım düzenlemelere, yeni bir yaklaşıma ihtiyaç olduğu kesin. Ancak beni esas üzen Anadolu insanın bize yönelik bakışında değişiklikler hissediyoruz. Oysaki Anadolu İnsanı en büyük gücümüzdü yıllarca öyle dayandık. Şimdi sanki o hassasiyet zafiyete uğradı. Bu bizi güçsüzleştiriyor. Bizde de bir kısım insanımız bunun farkında ve Türkiye’ye o bağlılık hala sürüyor ancak eskisi gibi değil işler. Bu hassasiyet nerde, nasıl kaybettik anlaşılır gibi değil” diye konuştu.

YENİ DOĞUŞ HAREKETİ, MHP HEYETİYLE GÖRÜŞTÜ

Yeni Doğuş Hareketi’nden (YDH) bir heyet, Kıbrıs konusunda son gelişmeler hakkında bilgi almak için adaya gelen MHP heyetiyle görüşerek, Kıbrıs sorunu hakkında rapor verdi.

YDH’dan yapılan açıklamaya göre, raporda, “müzakere süreci hakkında bilgiler ve kaygılar dile getirildi ve yaklaşan Referandum için yapılan çalışmalar” hakkında bilgi verildi.

ZORLU-MHPYDH raporunda, “CTP-UBP Hükümeti’nin performansı ve bu performansın Referanduma yapacağı etki” de aktarıldı.

Açıklamaya göre raporda, Hükümetin, yasaları çiğneyerek yasal süreyi dolduran kişilere vatandaşlık vermediği ve insan haklarına aykırı davrandığı belirtildi.

Raporda yaşanan “Su Krizi” hakkında da bilgi verildi ve yaşananlar tarihi seyir içerisinde anlatıldı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ başkanlığındaki MHP Heyeti ile görüşen YDH heyetinde şu isimler yer aldı: “Prof. Dr. Erhan Arıklı, Yard. Doç. Dr. Yusuf Suiçmez, Ramazan Özçelik, Çağatay Civan ve İsmail Özkurt.”

İki heyet, ilerleyen dönemde Ankara’da tekrar bir araya gelme konusunda anlaştı.

a44cf29e-5690-4826-95db-a5ada6b1a411
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
“Ben bir Türk Dünyası vatandaşıyım!” “Ben bir Türk Dünyası vatandaşıyım...

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, Afyon Milletvekili Mustafa Parsa...

KİŞİNEV’E DENEYİMLİ BÜYÜKELÇİ KİŞİNEV’E DENEYİMLİ BÜYÜKELÇİ...

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, Afyon Milletvekili Mustafa Parsa...

Binlerce Türkiye mezunu İstanbul’da buluştu Binlerce Türkiye mezunu İstanbul’d...

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, Afyon Milletvekili Mustafa Parsa...

Bulgaristan Türkleri haklarını istiyor Bulgaristan Türkleri haklarını istiyor...

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, Afyon Milletvekili Mustafa Parsa...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Mahir Amcan, Sencar kankan ve sen o gece neredeydiniz? Mahir Amcan, Sencar kanka...

Geçtiğimiz aylarda, Türkiye-Kosova ilişkilerini geren bir ge...

Ankara’dan abim gelmiş Komrat’ta bir bayram havası! Ankara’dan abim gel...

Bir söz vardır; “Devletlerarası ilişkilerde duygusallık olma...

Gökoğuz diyarında ağlatan sahneler..! Gökoğuz diyarında ağlatan...

Resmî ziyareti dolayısıyla Moldova’da bulunan Cumhurbaşkanı ...

“Gagauzya’nın Moldova’yla ilişkilerimizde özel bir konumu vardır” “Gagauzya’nın Moldova’yla...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, temaslarda bulunmak üzer...

Başarılı diplomattan duygulandıran makale Başarılı diplomattan duyg...

Yaklaşık üç yıldır, Türkiye Cumhuriyeti Priştine Büyükelçisi...

“Ben bir Türk Dünyası vatandaşıyım!” “Ben bir Türk Dünya...

En son onun sesini TRT ekranlarındaki, “Ömür dediğin” progra...

Devlet kuran son Türk’e veda Devlet kuran son TürkR...

Uzun süredir rahatsız olan ve tedavisi evinde süren, Gagauz ...

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kırgızistan’da Cumhurbaşkanı Erdoğan Kır...

Kırgızistan’a düzenlediği resmi ziyaret kapsamında başkent B...

Türk vekiller kelle aldı! Türk vekiller kelle aldı!...

 “ Türkiye ve Sırbistan, tam olarak 600 yıl Arnavut hal...

KİŞİNEV’E DENEYİMLİ BÜYÜKELÇİ KİŞİNEV’E DENEYİMLİ...

Hulusi Kılıç’ın emekli olmasının ardından bir süredir boş ol...

Foto Galeri
Türkiye HABERLERİ
Video Galeri