Diyar-i Türk
Diyar-i Türk

BURSA TİMSAH ARENA’YA KAVUŞTU

Dünyanın en heyecan verici statları arasında gösterilen 44 bin kişilik Timsah Arena Stadı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla açıldı. Açılış töreninde havai fişek ve ışık gösterileri ile Fettah Can konseri 44 bin kişiyi coşturdu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise Bursaspor’un şu andaki kadrosuyla hakkettiği yerde olmadığını ifade ederken, “İnanıyorum ki Hamza Hoca ile çok daha […]

21 Aralık 2015 - 21:09 'de eklendi ve 1665 kez görüntülendi. A+A-

BURSA TİMSAH ARENA’YA KAVUŞTU

Dünyanın en heyecan verici statları arasında gösterilen 44 bin kişilik Timsah Arena Stadı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla açıldı.
Açılış töreninde havai fişek ve ışık gösterileri ile Fettah Can konseri 44 bin kişiyi coşturdu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise Bursaspor’un şu andaki kadrosuyla hakkettiği yerde olmadığını ifade ederken, “İnanıyorum ki Hamza Hoca ile çok daha farklı yere geleceksiniz. Bursaspor’a başarılar dilerken, birlik beraberliğinizden taviz vermeyin diyorum” dedi.
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından 230 milyon liraya Bursaspor’a kazandırılan Timsah Arena’yı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hizmete açtı.

“BURSA’YA YAKIŞAN BİR STAT OLDU”
BURSASPOR'UN YENİ STADINI CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇTI 44 BİN KİŞİLİK BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE STADI CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN'IN KATILDIĞI GÖRKEMLİ TÖRENLE AÇILDI IŞIK VE HAVAİ FİŞEK GÖSTERİLERİ, FETTAH CAN KONSERİ BİNLERCE KİŞİYİ COŞTURDU CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, ŞÖHRETLER KARMASI VE ESKİ FUTBOLCULARIN MAÇINDA BAŞLAMA VURUŞUNU YAPTI CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN: "BURSASPOR ŞU ANKİ KADROSUYLA LAYIK OLDUĞU YERDE DEĞİL, İNANIYORUM Kİ HAMZA HOCA İLE DAHA ÇOK FARKLI BİR YERE GELECEKTİR" "BURSASPOR'A BAŞARILAR DİLERKEN, BİRLİĞİNİZDEN BERABERLİĞİNİZDEN TAVİZ VERMEYİN DİYORUM"Törende konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bursa’nın şanına yakışır güzel bir stadyuma sahip olduğunu kaydederek, “Çünkü Bursaspor sıradan bir kulüp değil. Bursaspor şampiyonluğu yaşamış bir kulüptür. Şampiyona böyle bir stat yakışırdı. Altyapınızı gezdim, gördüm. Bursaspor güçlü bir alt yapıya sahip. Şu andaki kadrosuyla dahil bulunduğu sıraya layık değil. İnanıyorum ki bu kadro Hamza Hoca ile çok daha farklı bir yere gelecektir. Tarafsızım, bunu da söyleyeyim. Size inanıyorum, bu seyirci, inşallah, sabırla, Bursaspor’un layık olduğu yere çıktığını görecektir. Bursaspor’a başarılar dilerken, ama ha, birliğinizden, beraberliğinizden taviz vermeyin diyorum. Bizim dört başlığımız var; tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. Bursaspor’a bu sezonda başarılar diliyorum. Başarısının artarak devamını diliyorum” şeklinde konuştu.

ALTEPE: “DÜNYADA EN HEYECAN VERİCİ STATLARDAN”
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 190 bin metrekare inşaat alanıyla belediye ve Bursa’nın en büyük BURSASPOR'UN YENİ STADINI CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇTI 44 BİN KİŞİLİK BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE STADI CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN'IN KATILDIĞI GÖRKEMLİ TÖRENLE AÇILDI IŞIK VE HAVAİ FİŞEK GÖSTERİLERİ, FETTAH CAN KONSERİ BİNLERCE KİŞİYİ COŞTURDU CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, ŞÖHRETLER KARMASI VE ESKİ FUTBOLCULARIN MAÇINDA BAŞLAMA VURUŞUNU YAPTI CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN: "BURSASPOR ŞU ANKİ KADROSUYLA LAYIK OLDUĞU YERDE DEĞİL, İNANIYORUM Kİ HAMZA HOCA İLE DAHA ÇOK FARKLI BİR YERE GELECEKTİR" "BURSASPOR'A BAŞARILAR DİLERKEN, BİRLİĞİNİZDEN BERABERLİĞİNİZDEN TAVİZ VERMEYİN DİYORUM"eserini şehre kazandırmanın sevincini yaşadıklarını ifade ederek, “Bursa’mıza değer katan, prestij katan, daha tamamlanmadan dünya çapında ödüller alan yeni bir sembolümüz. 44 bin seyirci kapasitesiyle stadımızın yapımına katkı sağlayan başta sizlere, 50 milyon TL’lik katkıyla cumhurbaşkanımıza ve bütün katkı sağlayan dostlarımıza tekrar şükranlarımı arz ediyorum. Sizlerin himayesinde gerçekleşen bu yapı, ülkemiz ve kentlerimizin, belediyelerimizin geldiği durumu ortaya koyan güzel bir eser olmuştur. Dünyada parmakla gösterilen stadyumumuz olmuştur. Artık Avrupa’da, dünya şehirlerinde olmayan çok daha güzel projelere imza atıyoruz. Ülkemiz ve sizlerle gurur duyuyoruz. Sizin vizyon ve gayretlerinizle dünyanın parlayan yıldızları arasında olan ülkemiz hızla kalkınıyor. Güven ve istikrar ortamında hedefleri doğrultusunda hızla koşuyor. Dostlar, tüm dünya mazlumları seviniyor, mutlu oluyor, dik duruyor. Düşmanlarımız ise üzülüyor. Ama onlar bunu hep yaptılar. Bu ülkeyi, bu milleti yok etmek istediler. Bugüne kadar muvaffak olamadılar bundan sonra da olamayacaklar. Yerel yönetimler olarak öncü ve örnek olmak, büyüyen kentlerle lider Türkiye’ye ulaşmak bizim de en büyük amacımız. Sizlerden aldığımız güç ve yetkilerle, başta valimiz olmak üzere tüm kurum kuruluşlarımızla kıt imkanlarla büyük işler yapmak, çok sevdiğimiz Bursa’mıza ve hemşehrilerimize hizmet etmek, yaşanabilir, sağlıklı, kaliteli marka kenti oluşturmak, kalıcı eserler bırakmak bizler için onur olacaktır. Bursa olarak ortaya koyduğumuz vizyon ile bir yandan doğal güzelliğimizi korurken, diğer yandan tarihi ve kültürel mirası, ecdat yadigarı eserleri ayağa kaldırmak şehrimizin tüm sektörlerde gelişmesini hedef edindik” dedi.

“90 KAPIYLA STAT 8 DAKİKADA BOŞALACAK”
Altepe, sözlerini şöyle sürdürdü:
” Şubat 2009’da sizin verdiğiniz talimatla stat çalışmalarını başlattık. 6 projeden birisi olarak bu proje onay gördü. BURSASPOR'UN YENİ STADINI CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇTI 44 BİN KİŞİLİK BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE STADI CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN'IN KATILDIĞI GÖRKEMLİ TÖRENLE AÇILDI IŞIK VE HAVAİ FİŞEK GÖSTERİLERİ, FETTAH CAN KONSERİ BİNLERCE KİŞİYİ COŞTURDU CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, ŞÖHRETLER KARMASI VE ESKİ FUTBOLCULARIN MAÇINDA BAŞLAMA VURUŞUNU YAPTI CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN: "BURSASPOR ŞU ANKİ KADROSUYLA LAYIK OLDUĞU YERDE DEĞİL, İNANIYORUM Kİ HAMZA HOCA İLE DAHA ÇOK FARKLI BİR YERE GELECEKTİR" "BURSASPOR'A BAŞARILAR DİLERKEN, BİRLİĞİNİZDEN BERABERLİĞİNİZDEN TAVİZ VERMEYİN DİYORUM"Tüm dünyayı taradık. Almanya’nın en modern çatılarını burada gerçekleştirdik. Tribünler, iç mekanlar, çevre yolları ve metro istasyonuyla gerçekten güzel bir lokasyon oldu. Sizin tekliflerinizle eski stadın yerini inşallah meydan olarak gerçekleştirmiş olacağız. Cazibe merkezi olan bu tesisimiz 44 bin seyirci kapasiteli. Şehit aileleri ve engellilere; 72 loca ve 90 kapı 8 dakikada boşalmakta. Saha ile birlikte 190 bin metrekare inşaat alanında 52 bin metrekare ticaret alanı bulunmaktadır.”
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ise, yeni stadın hayırlı olmasını diledi.
Açılış törenine İçişleri Bakanı Efkan Ala, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Gençlik Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Bursa Milletvekilleri, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı ve binlerce Bursalı katıldı. Açılış töreninde ışık ve havai fişek gösterileri ile Fettah Can konseri heyecan kattı.
Kurdeleyi eşi Emine Erdoğan ve bakanlarla kesen Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra Bursa ve Türkiye Şöhretler Karması maçının başlama vuruşunu yaptı.

a44cf29e-5690-4826-95db-a5ada6b1a411
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Anavatan’dan Yağcılar’a ültimatom! Anavatan’dan Yağcılar’a ülti...

Dünyanın en heyecan verici statları arasında gösterilen 44 bin kişilik Timsah Arena Stadı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ...

Mahir Amcan, Sencar kankan ve sen o gece neredeydiniz? Mahir Amcan, Sencar kankan ve sen o gece...

Dünyanın en heyecan verici statları arasında gösterilen 44 bin kişilik Timsah Arena Stadı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ...

Ankara’dan abim gelmiş Komrat’ta bir bayram havası! Ankara’dan abim gelmiş Komrat̵...

Dünyanın en heyecan verici statları arasında gösterilen 44 bin kişilik Timsah Arena Stadı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ...

Gökoğuz diyarında ağlatan sahneler..! Gökoğuz diyarında ağlatan sahneler..!...

Dünyanın en heyecan verici statları arasında gösterilen 44 bin kişilik Timsah Arena Stadı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Türkiye’nin yavrusu değil, kardeşi bir KKTC istiyoruz Türkiye’nin yavrusu değil...

Kimilerine göre Yavru Vatan, kimilerine göre ise Kuzey Kıbrı...

Bölünmüşlük Koltuğu Kaybettirdi! Bölünmüşlük Koltuğu Kaybe...

Kosova’da yaklaşık 100 gündür süren hükümet krizi nihayet so...

KIZILAY….! KIZILAY….!

Milletimizin asırlık çınarı KIZILAY son bir haftadır gündemi...

25. yıl coşkusu Türkiye’ye taşındı 25. yıl coşkusu Türkiye&#...

Gagauz Özerk Yeri’nin 25. Kuruluş yıldönümü Gagauzlar Derneğ...

Moldova’dan Ankara’ya Bozkurt büyükelçi Moldova’dan Ankara&...

Moldova Cumhurbaşkanı İgor Dodon ülkesinin  Ankara Büyü...

Türk işadamlarını Karadağ’ın arkasında bekleyen kara kumpas! Türk işadamlarını Karadağ...

Binlerce Türk işadamı son yıllarda bir ülkeye geçici oturma ...

Anavatan’dan Yağcılar’a ültimatom! Anavatan’dan Yağcıl...

Kosova’nın bağımsızlığından itibaren ülkede yaşayan Türk top...

Mahir Amcan, Sencar kankan ve sen o gece neredeydiniz? Mahir Amcan, Sencar kanka...

Geçtiğimiz aylarda, Türkiye-Kosova ilişkilerini geren bir ge...

Ankara’dan abim gelmiş Komrat’ta bir bayram havası! Ankara’dan abim gel...

Bir söz vardır; “Devletlerarası ilişkilerde duygusallık olma...

Gökoğuz diyarında ağlatan sahneler..! Gökoğuz diyarında ağlatan...

Resmî ziyareti dolayısıyla Moldova’da bulunan Cumhurbaşkanı ...

Foto Galeri
Türkiye HABERLERİ
Video Galeri