Diyar-i Türk

İran Erdoğan’a Zarrab Üzerinden Saldırıyor

Bir süredir İran Medyasında Türkiye-IŞİD ilişkisine dair çeşitli iddialar ve iftiralar devam ediyor. Bu iddialar son dönemde ise özellikle Cumhurbaşkanı Erdoğan ailesi üzerinden yürütülüyor. Bu kapsamda yeni bir iddia İran Devrim Muhafızlarına bağlı web siteler tarafından ortaya atıldı. İran Devrim Muhafızlarına bağlı “Rahe Dana” haber ajansı Rıza Zarrab, IŞİD ve Bilal Erdoğan başlığıyla özel bir […]

Bu Haber 19 Aralık 2015 - 16:29 'de eklendi ve 669 kez görüntülendi.

İran Erdoğan’a Zarrab Üzerinden Saldırıyor

Bir süredir İran Medyasında Türkiye-IŞİD ilişkisine dair çeşitli iddialar ve iftiralar devam ediyor. Bu iddialar son dönemde ise özellikle Cumhurbaşkanı Erdoğan ailesi üzerinden yürütülüyor. Bu kapsamda yeni bir iddia İran Devrim Muhafızlarına bağlı web siteler tarafından ortaya atıldı. İran Devrim Muhafızlarına bağlı “Rahe Dana” haber ajansı Rıza Zarrab, IŞİD ve Bilal Erdoğan başlığıyla özel bir dosya yayınladı. Bu özel dosyaya göre Cumhurbaşkanı Erdoğan ailesi Cumhurbaşkanının oğlu Bilal Erdoğan, Rıza Zerrab vasıtasıyla IŞİD petrolü pazarlığını yapıyor. Ayrıca haberin son kısmında Zerrab’ın İran Petrol Bakanı Bijan Zanagane ve Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmesinde lobiciliğine vurgu yapılıyor.

Bu web sitenin başyazarı Meghdad Zakizadeh, İran Devrim Muhafızlarına bağlı Besic Örgütünün ünlü muhabirlerinden. Rahe Dana web sitesinin merkezi ofisi Tahran’da.Defalarca İran Devrim Muhafızlarının üst düzey generalleri tarafından ziyaret edilip, ödüllendirilmiş ve desteklenmiş olan bu haber sitesi,bakış açı olarak aşırı Şiici, sağ ve dini lider Hameneyi’ye bağlı.Haber kaynakları özel birimler olarak geçiyor. Bunun için Rahe Dana web sitesinin bu özel dosyası İran iç basınında dikkate alındı ve bir gün içinde Farsnews ve çeşitli büyük haber ajansları bu dosyayı manşet olarak geçtiler.

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Diyar-i Türk
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal