Diyar-i Türk
Diyar-i Türk

OCAKLARI ERKEN SÖNDÜ!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın icraatlarından rahatsız olduğunu ve gerekli önlemlerin alınmasını içeren bir yazıyı Başbakanlık’a göndermesinin ardından yayınlanan genelge Osmanlı Ocaklarının sonunu getirdi.Yayınlanan genelgenin ardından Türkiye genelinde ki şubelerde istifa furyası başlarken,yapılan açıklamalarda ortak görüş;”Biz burada Sayın Cumhurbaşkanımız için var idik,o neredeyse biz oradayız” oldu İSTİFALAR BALIKESİR’DE BAŞLADI Osmanlı Ocakları Balıkesir İl Başkanı Nuri Solak, […]

15 Aralık 2015 - 2:55 'de eklendi ve 551 kez görüntülendi. A+A-

OCAKLARI ERKEN SÖNDÜ!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın icraatlarından rahatsız olduğunu ve gerekli önlemlerin alınmasını içeren bir yazıyı Başbakanlık’a göndermesinin ardından yayınlanan genelge Osmanlı Ocaklarının sonunu getirdi.Yayınlanan genelgenin ardından Türkiye genelinde ki şubelerde istifa furyası başlarken,yapılan açıklamalarda ortak görüş;”Biz burada Sayın Cumhurbaşkanımız için var idik,o neredeyse biz oradayız” oldu

İSTİFALAR BALIKESİR’DE BAŞLADI

Osmanlı Ocakları Balıkesir İl Başkanı Nuri Solak, 25 kişilik yönetim kurulu ve 200 civarında üyesiyle istifa ettiğini duyurdu.

Osmanlı Ocakları Balıkesir İl Başkanı Nuri Solak tarafından yazılı açıklama yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dernek faaliyetlerine ilişkin rahatsızlığını dile getirmesinin kararlarında etkili olduğunu hatırlatan Solak, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Son süreçte yaşanan bazı hadiseler, ilçe teşkilatlarımızda ve il yönetim kurulumuzda rahatsızlık yarattı. Biz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın almış olduğu her kararın destekçisiyiz ve yanındayız. Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Sayın Başbakanımızın onay verdiği her türlü faaliyet, çalışma ve teşkilatlanmanın içerisinde ya da dışında destek vermeye, yanında olmaya devam edeceğiz. Şartlar gerektirdiği için, Osmanlı Ocakları Balıkesir il ve ilçe teşkilat üyeleri, yapılan geniş katılımlı toplantı sonucunda istifa kararı aldık. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Başbakanımızın desteklemediği karşı çıktığı hiçbir oluşum içinde yer almam mümkün değil.”

AMASYA’DA İL VE İLÇE TEŞKİLATLARI İSTİFA ETTİ

Amasya Osmanlı Ocakları İl Başkanı Sinan Tunç, üyeleri ile birlikte istifa ettiklerini belirterek, “Çünkü bizler Recep Tayyip Erdoğan’ın kabul etmediği değil, rahatsız dahi olduğu yerde bulunmayız” dedi.

Amasya Osmanlı Ocakları İl Başkanı Sinan Tunç, yaptığı açıklama ile istifa ettiklerini duyurdu. Dünyanın birçok yerinde zulüm gören Müslümanlar’ın, Osmanlı ismini duyduklarında gözlerindeki umudu gören, yiğidin düştüğü yerden kalkacağı ümidi ile Recep Tayyip Erdoğan’dan ümitlenen insanlar olduklarını ifade eden Tunç, şöyle konuştu:

“Osmanlı ve Erdoğan isminin yan yana gelmesi, büyük bir güç oluşturdu. Manevi sorumluluğu çok büyük olan bu ateş topunu herkes elinde tutamazdı. Büyük bir ustalık gerektiren ve üst akılla yönetilmesi gereken bir teşkilat yapısı ortaya çıktı. Ancak öyle acemi insanların eline geçti ki, Erdoğan’ın hoşuna gitmesi gereken bir sivil toplum kuruluşu onu rahatsız edici bir hal aldı. Bu derneklerdeki insanların hiçbir yerde öncelik ve ihtimam beklememeleri gerekirken, Osmanlı medeniyetindeki mütevazılık ve inceliği göstermeleri, siyasetten ve politik gündemden uzak durmaları gerekirken, bir anda siyasetin ortasında konumlandı ve Erdoğan’ın isminin güç olarak kullanıldığı bir yer haline geldi. Bu durum ister istemez Cumhurbaşkanımızı rahatsız etmiştir. Buna bağlı olarak kendileri rahatsızlığını dile getirmiş devamında da Cumhurbaşkanlığı özel kaleminin talebi ile Başbakanlık makamı tarafından genelge yayımlanmıştır. Konu ile alakalı kesin bir yargı sonucu bulunmamasına rağmen, biz Osmanlı Ocakları Amasya il ve ilçe teşkilatları olarak 5000 üyemizle Osmanlı Ocakları Derneğinden istifa etmiş bulunmaktayız. Çünkü bizler Erdoğan’ın kabul etmediği değil, rahatsız dahi olduğu yerde bulunmayız. Devlet bizim için aslı olandır, bundan ötesi teferruattır.”

BATMAN’DA 2 BİN İSTİFA

Batman Osmanlı Ocakları İl Başkanı Mehmet Zahat Kırtak, 5 ilçe teşkilatı üyeleri ile istifa kararı aldıklarını açıkladı.

Kırtak yaptığı açıklamada, il merkezi, Gercüş ve beldelerde faaliyet gösteren Osmanlı Ocakları teşkilat üyelerinin yapılan geniş katılımlı toplantıda istifa kararı aldığını, karar gereği yaklaşık 2 bin kişinin istifa ettiğini belirtti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dernek faaliyetlerine ilişkin rahatsızlığını dile getirmesinin kararlarında etkili olduğunu ifade eden Kırtak, “Osmanlı Ocakları Batman il ve ilçe ile beldelerde teşkilat üyeleri, yapılan geniş katılımlı toplantı sonucunda 2 bin kişi ile istifa kararı aldık” dedi.

MANİSA’DA İSTİFA SAYISI 400

Manisa Osmanlı Ocakları İl Başkanı Ali Arslan, Manisa il ve 5 ilçe teşkilatı üyelerinin istifa ettiğini bildirdi.

Arslan, yaptığı açıklamada, il merkezi ve Alaşehir, Saruhanlı,  Köprübaşı, Şehzadeler ve Sarıgöl ilçelerinde faaliyet gösteren Osmanlı Ocakları  teşkilat üyelerinin, yapılan geniş katılımlı toplantı sonrası istifa kararı  aldığını, karar gereği yaklaşık 400 kişinin istifa ettiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dernek faaliyetlerine ilişkin  rahatsızlığını dile getirmesinin kararlarında etkili olduğunu ifade eden Arslan,  açıklamasında şunları kaydetti:

Son süreçte yaşanan bazı hadiseler, ilçe teşkilatlarımızda ve il  yönetim kurulumuzda rahatsızlık yarattı. Biz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip  Erdoğan’ın almış olduğu her kararın destekçisiyiz ve yanındayız. Sayın  Cumhurbaşkanımızın ve Sayın Başbakanımızın onay verdiği her türlü faaliyet,  çalışma ve teşkilatlanmanın içerisinde ya da dışında destek vermeye, yanında  olmaya devam edeceğiz. Şartlar gerektirdiği için, Osmanlı Ocakları Manisa il ve  Alaşehir, Saruhanlı, Köprübaşı, Şehzadeler ve Sarıgöl ilçe teşkilat üyeleri,  yapılan geniş katılımlı toplantı sonucunda istifa kararı aldı.”

a44cf29e-5690-4826-95db-a5ada6b1a411
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
“Ben bir Türk Dünyası vatandaşıyım!” “Ben bir Türk Dünyası vatandaşıyım...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın icraatlarından rahatsız olduğunu ve gerekli önlemlerin alınmasını içeren bir yazıyı Başbakanlık’a...

Kosovalı kadınlar TİKA ile şifa dağıtıyor Kosovalı kadınlar TİKA ile şifa dağıtıyo...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın icraatlarından rahatsız olduğunu ve gerekli önlemlerin alınmasını içeren bir yazıyı Başbakanlık’a...

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna’da Cumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna’da...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın icraatlarından rahatsız olduğunu ve gerekli önlemlerin alınmasını içeren bir yazıyı Başbakanlık’a...

Irak Türkmen partilerinden referandum tepkisi Irak Türkmen partilerinden referandum te...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın icraatlarından rahatsız olduğunu ve gerekli önlemlerin alınmasını içeren bir yazıyı Başbakanlık’a...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Bölünmüşlük Koltuğu Kaybettirdi! Bölünmüşlük Koltuğu Kaybe...

Kosova’da yaklaşık 100 gündür süren hükümet krizi nihayet so...

KIZILAY….! KIZILAY….!

Milletimizin asırlık çınarı KIZILAY son bir haftadır gündemi...

25. yıl coşkusu Türkiye’ye taşındı 25. yıl coşkusu Türkiye&#...

Gagauz Özerk Yeri’nin 25. Kuruluş yıldönümü Gagauzlar Derneğ...

Moldova’dan Ankara’ya Bozkurt büyükelçi Moldova’dan Ankara&...

Moldova Cumhurbaşkanı İgor Dodon ülkesinin  Ankara Büyü...

Türk işadamlarını Karadağ’ın arkasında bekleyen kara kumpas! Türk işadamlarını Karadağ...

Binlerce Türk işadamı son yıllarda bir ülkeye geçici oturma ...

Anavatan’dan Yağcılar’a ültimatom! Anavatan’dan Yağcıl...

Kosova’nın bağımsızlığından itibaren ülkede yaşayan Türk top...

Mahir Amcan, Sencar kankan ve sen o gece neredeydiniz? Mahir Amcan, Sencar kanka...

Geçtiğimiz aylarda, Türkiye-Kosova ilişkilerini geren bir ge...

Ankara’dan abim gelmiş Komrat’ta bir bayram havası! Ankara’dan abim gel...

Bir söz vardır; “Devletlerarası ilişkilerde duygusallık olma...

Gökoğuz diyarında ağlatan sahneler..! Gökoğuz diyarında ağlatan...

Resmî ziyareti dolayısıyla Moldova’da bulunan Cumhurbaşkanı ...

“Gagauzya’nın Moldova’yla ilişkilerimizde özel bir konumu vardır” “Gagauzya’nın Moldova’yla...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, temaslarda bulunmak üzer...

Foto Galeri
Türkiye HABERLERİ
Video Galeri