Diyar-i Türk

ALİYEV ÖLÜMÜNÜN 12’İNCİ YILINDA MEZARI BAŞINDA ANILDI

Azerbaycan’ın ulusal lideri Haydar Aliyev, ölümünün 12. yılında mezarı başında anıldı. Aliyev’in mezarının önünde uzun kuyruklar oluştu. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, babası Haydar Aliyev’in Fahri Hiyaban’da bulunan mezarını ziyaret ederek çelenk bıraktı. Birçok vatandaş da uzun kuyruklar oluşturarak Aliyev’in mezarını ziyaret etti ve mezara çiçek bırakarak dua etti. Öğrencileriyle birlikte anma törenine katılan Nizamettin Mehdiyev, […]

Bu Haber 12 Aralık 2015 - 12:25 'de eklendi ve 297 kez görüntülendi.

ALİYEV ÖLÜMÜNÜN 12’İNCİ YILINDA MEZARI BAŞINDA ANILDI

Azerbaycan’ın ulusal lideri Haydar Aliyev, ölümünün 12. yılında mezarı başında anıldı.
Aliyev’in mezarının önünde uzun kuyruklar oluştu. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, babası Haydar Aliyev’in Fahri Hiyaban’da bulunan mezarını ziyaret ederek çelenk bıraktı. Birçok vatandaş da uzun kuyruklar oluşturarak Aliyev’in mezarını ziyaret etti ve mezara çiçek bırakarak dua etti.
Öğrencileriyle birlikte anma törenine katılan Nizamettin Mehdiyev, ”Biz bugün gurur duyuyoruz ki öğrencilerimiz Haydar Aliyev’i doğulduklarından beri tanıyorlar ve bize Haydar Aliyev’in mezarını ziyaret etmek istediklerini söylediler. Biz de öğrencilerimizi anma törenine getirdik. Biz bugünlere Haydar Aliyev sayesinde geldik. Onun mezarını ziyaret etmek bizim borcumuzdur” ifadelerini kullandı.
Haydar Aliyev zamanında hükümette çalışmış olan Arif Zeynalov ise “Bütün hayatım boyu ona minnettar olacağım. O benim için her zaman ulaşılmaz bir şahsiyet olmuştur. Böyle şahsiyetler yüz yılda bir bulunur” dedi.

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Diyar-i Türk
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal