Diyar-i Türk
Diyar-i Türk

KAHRAMAN VE TÜRKEŞ YAVRU VATAN’DA

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş’le birlikte KKTC’ye düzenlediği ziyaret kapsamında Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın kabrini ve Kıbrıs Harekâtı’nda şehit olan Türk askerlerinin mezarlarının bulunduğu Boğaz Şehitliği’ni ziyaret etti. Denktaş’ın kabrine çelenk sunulması, saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından kabir defterinin imzalanmasıyla tamamlanan törene Türkiye Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı […]

09 Aralık 2015 - 18:20 'de eklendi ve 301 kez görüntülendi. A+A-

KAHRAMAN VE TÜRKEŞ YAVRU VATAN’DA

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş’le birlikte KKTC’ye düzenlediği ziyaret kapsamında Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın kabrini ve Kıbrıs Harekâtı’nda şehit olan Türk askerlerinin mezarlarının bulunduğu Boğaz Şehitliği’ni ziyaret etti.
Denktaş’ın kabrine çelenk sunulması, saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından kabir defterinin imzalanmasıyla tamamlanan törene Türkiye Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş de katıldı. TBMM Başkanı İsmail Kahraman, kabir özel defterine şunları yazdı:

TBMM BAŞKANI İSMAİL KAHRAMAN, BAŞBAKAN YARDIMCISI TUĞRUL TÜRKEŞ’LE BİRLİKTE KKTC’YE DÜZENLEDİĞİ ZİYARET KAPSAMINDA KURUCU CUMHURBAŞKANI RAUF RAİF DENKTAŞ’IN KABRİNİ VE KIBRIS HAREKÂTI’NDA ŞEHİT OLAN TÜRK ASKERLERİNİN MEZARLARININ BULUNDUĞU BOĞAZ ŞEHİTLİĞİ’Nİ ZİYARET ETTİ. (EMİR ABDURRAHMAN BULUT/LEFKOŞA-İHA)

“Kurucu Cumhurbaşkanı Muhterem Denktaş, Kıbrıs Türk halkından aldığınız güçle başlayan özgürlük mücadelesinin meyvesi ve en büyük eseriniz olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı olarak sizi ziyaret ediyorum. Bu vesileyle Anavatan ve Garantör ülke Türkiye Cumhuriyeti’nin milli mücadele ruhunun açtığı yolda ilerleyen Kıbrıs Türk halkına karşı kardeşlik hukukunun ve tarihi sorumluluklarının gereğini bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kararlılıkla yerine getirmeye devam edeceğini teyit ederek, aziz hatıranızı minnet ve saygıyla anıyor rahmetler niyaz ediyorum.”
Kahraman, özel deftere yazdığı mesajı imzalamasının ardından okudu. Kahraman’a ziyaret sırasında KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber, Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Derya Kanbay, KKTC Meclis Başkan Yardımcısı Hüseyin Avkıran Alanlı, KKTC Tarım Doğal Kaynaklar ve Gıda Bakanı Erkut Şahali ile diğer yetkililer eşlik etti.
TBMM Başkanı İsmail Kahraman daha sonra Boğaz Şehitliği’ni ziyaret etti. Kahraman şehitliği ziyaretinde, anıta çelenk koydu, saygı duruşunda bulundu, şehitlik özel defterini imzaladı. Ziyaret, kabirlere çiçek bırakılmasıyla sona erdi. TBMM Başkanı Kahraman’a şehitliği ziyaretinde Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Derya Kanbay, KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı Hüseyin Avkıran Alanlı, GKK Komutan Yardımcısı Tuğgeneral Erdinç Korkuter ve diğer yetkililer eşlik etti.
TBMM Başkanı Kahraman şehitlik özel defterine şunları yazdı:
“Kahraman Kıbrıs Türk halkının hürriyeti uğruna verdiği varoluş mücadelesinde canlarınızı feda ederek kutsal şehadet mertebesine ulaştınız, Paha biçilmez kahramanlıklarınız Yüce Türk Ulusunun şanlı tarihindeki müstesna yerini daima muhafaza edecektir. Canlarınız pahasına kurulan ve esenlik içinde geleceğe güvenle bakan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, yeni nesillere umut ve cesaret vermeye devam edecektir. Özgür ve insanca yaşamak için canlarını feda etmekten çekinmeyen Büyük Türk Milleti’nin kahraman mücahitleri; hepinizi minnetle anıyor rahmetler niyaz ediyorum.”
Kahraman ayrıca Kıbrıs Türk Halkının Varoluş Mücadelesi Lideri Dr. Fazıl Küçük’ün Anıt Tepe’deki kabrini etti ve KTBK Komutanı Korgeneral Bozkurt’a da ziyarette bulundu.

a44cf29e-5690-4826-95db-a5ada6b1a411
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
KİŞİNEV’E DENEYİMLİ BÜYÜKELÇİ KİŞİNEV’E DENEYİMLİ BÜYÜKELÇİ...

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş’le birlikte KKTC’ye düzenlediği ziyaret ...

Binlerce Türkiye mezunu İstanbul’da buluştu Binlerce Türkiye mezunu İstanbul’d...

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş’le birlikte KKTC’ye düzenlediği ziyaret ...

Bulgaristan Türkleri haklarını istiyor Bulgaristan Türkleri haklarını istiyor...

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş’le birlikte KKTC’ye düzenlediği ziyaret ...

“Kosova’dan somut adımlar bekliyoruz” “Kosova’dan somut adımlar be...

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş’le birlikte KKTC’ye düzenlediği ziyaret ...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
KİŞİNEV’E DENEYİMLİ BÜYÜKELÇİ KİŞİNEV’E DENEYİMLİ...

Hulusi Kılıç’ın emekli olmasının ardından bir süredir boş ol...

“Türkiye’yi Balkanlarda daha çok görmek istiyoruz”  “Türkiye’yi Balkanlarda d...

Karabük Üniversitesi Artı Kariyer Kulübü tarafından organize...

Milletimize ve tüm dünyaya müjdemiz olacak Milletimize ve tüm dünyay...

 Resmi temaslarda bulunmak üzere Türkiye’ye gelen...

Başkan Yağcılar, kapı yağsız ve artık gıcırdıyor! Başkan Yağcılar, kapı yağ...

Türk tarihi bunu da yazdı! Kosova’daki bir Türk partisinin, ...

MİT tüm ülkeyi uyuttu MİT tüm ülkeyi uyuttu

MİT ve Kosova İstihbaratının düzenlediği ortak operasyon ile...

“Kırım’a destek isteyenler Karabağ’a da baksın” “Kırım’a destek isteyenle...

Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Parlamentosu 201...

MHP’de Türk Dünyası Aydın’a emanet MHP’de Türk Dünyası...

 Milliyetçi Hareket Partisi’nde (MHP) genel başkan yard...

“İşbirliğimiz mükemmel sonuçlar veriyor” “İşbirliğimiz mükemmel so...

6.Küresel Bakü Formu’na katılmak üzere, Azerbaycan’ın başken...

Türk Dünyası EkoAvrasya çatısı altında buluştu Türk Dünyası EkoAvrasya ç...

Avrasya coğrafyasına yönelik başarılı çalışmalarıyla her dön...

Kahil;”Türkiye’deki beraberlik bizi mutlu ediyor” Kahil;”Türkiye̵...

Makedonya Dış Yatırımlardan Sorumlu Devlet bakanı Prof. Dr. ...

Foto Galeri
Türkiye HABERLERİ
Video Galeri