Diyar-i Türk
Diyar-i Türk

KAHRAMAN VE TÜRKEŞ YAVRU VATAN’DA

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş’le birlikte KKTC’ye düzenlediği ziyaret kapsamında Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın kabrini ve Kıbrıs Harekâtı’nda şehit olan Türk askerlerinin mezarlarının bulunduğu Boğaz Şehitliği’ni ziyaret etti. Denktaş’ın kabrine çelenk sunulması, saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından kabir defterinin imzalanmasıyla tamamlanan törene Türkiye Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı […]

09 Aralık 2015 - 18:20 'de eklendi ve 364 kez görüntülendi. A+A-

KAHRAMAN VE TÜRKEŞ YAVRU VATAN’DA

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş’le birlikte KKTC’ye düzenlediği ziyaret kapsamında Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın kabrini ve Kıbrıs Harekâtı’nda şehit olan Türk askerlerinin mezarlarının bulunduğu Boğaz Şehitliği’ni ziyaret etti.
Denktaş’ın kabrine çelenk sunulması, saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından kabir defterinin imzalanmasıyla tamamlanan törene Türkiye Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş de katıldı. TBMM Başkanı İsmail Kahraman, kabir özel defterine şunları yazdı:

TBMM BAŞKANI İSMAİL KAHRAMAN, BAŞBAKAN YARDIMCISI TUĞRUL TÜRKEŞ’LE BİRLİKTE KKTC’YE DÜZENLEDİĞİ ZİYARET KAPSAMINDA KURUCU CUMHURBAŞKANI RAUF RAİF DENKTAŞ’IN KABRİNİ VE KIBRIS HAREKÂTI’NDA ŞEHİT OLAN TÜRK ASKERLERİNİN MEZARLARININ BULUNDUĞU BOĞAZ ŞEHİTLİĞİ’Nİ ZİYARET ETTİ. (EMİR ABDURRAHMAN BULUT/LEFKOŞA-İHA)

“Kurucu Cumhurbaşkanı Muhterem Denktaş, Kıbrıs Türk halkından aldığınız güçle başlayan özgürlük mücadelesinin meyvesi ve en büyük eseriniz olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı olarak sizi ziyaret ediyorum. Bu vesileyle Anavatan ve Garantör ülke Türkiye Cumhuriyeti’nin milli mücadele ruhunun açtığı yolda ilerleyen Kıbrıs Türk halkına karşı kardeşlik hukukunun ve tarihi sorumluluklarının gereğini bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kararlılıkla yerine getirmeye devam edeceğini teyit ederek, aziz hatıranızı minnet ve saygıyla anıyor rahmetler niyaz ediyorum.”
Kahraman, özel deftere yazdığı mesajı imzalamasının ardından okudu. Kahraman’a ziyaret sırasında KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber, Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Derya Kanbay, KKTC Meclis Başkan Yardımcısı Hüseyin Avkıran Alanlı, KKTC Tarım Doğal Kaynaklar ve Gıda Bakanı Erkut Şahali ile diğer yetkililer eşlik etti.
TBMM Başkanı İsmail Kahraman daha sonra Boğaz Şehitliği’ni ziyaret etti. Kahraman şehitliği ziyaretinde, anıta çelenk koydu, saygı duruşunda bulundu, şehitlik özel defterini imzaladı. Ziyaret, kabirlere çiçek bırakılmasıyla sona erdi. TBMM Başkanı Kahraman’a şehitliği ziyaretinde Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Derya Kanbay, KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı Hüseyin Avkıran Alanlı, GKK Komutan Yardımcısı Tuğgeneral Erdinç Korkuter ve diğer yetkililer eşlik etti.
TBMM Başkanı Kahraman şehitlik özel defterine şunları yazdı:
“Kahraman Kıbrıs Türk halkının hürriyeti uğruna verdiği varoluş mücadelesinde canlarınızı feda ederek kutsal şehadet mertebesine ulaştınız, Paha biçilmez kahramanlıklarınız Yüce Türk Ulusunun şanlı tarihindeki müstesna yerini daima muhafaza edecektir. Canlarınız pahasına kurulan ve esenlik içinde geleceğe güvenle bakan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, yeni nesillere umut ve cesaret vermeye devam edecektir. Özgür ve insanca yaşamak için canlarını feda etmekten çekinmeyen Büyük Türk Milleti’nin kahraman mücahitleri; hepinizi minnetle anıyor rahmetler niyaz ediyorum.”
Kahraman ayrıca Kıbrıs Türk Halkının Varoluş Mücadelesi Lideri Dr. Fazıl Küçük’ün Anıt Tepe’deki kabrini etti ve KTBK Komutanı Korgeneral Bozkurt’a da ziyarette bulundu.

a44cf29e-5690-4826-95db-a5ada6b1a411
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Türk işadamlarını Karadağ’ın arkasında bekleyen kara kumpas! Türk işadamlarını Karadağ’ın arkas...

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş’le birlikte KKTC’ye düzenlediği ziyaret ...

“Ben bir Türk Dünyası vatandaşıyım!” “Ben bir Türk Dünyası vatandaşıyım...

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş’le birlikte KKTC’ye düzenlediği ziyaret ...

KİŞİNEV’E DENEYİMLİ BÜYÜKELÇİ KİŞİNEV’E DENEYİMLİ BÜYÜKELÇİ...

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş’le birlikte KKTC’ye düzenlediği ziyaret ...

Binlerce Türkiye mezunu İstanbul’da buluştu Binlerce Türkiye mezunu İstanbul’d...

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş’le birlikte KKTC’ye düzenlediği ziyaret ...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Türk işadamlarını Karadağ’ın arkasında bekleyen kara kumpas! Türk işadamlarını Karadağ...

Binlerce Türk işadamı son yıllarda bir ülkeye geçici oturma ...

Anavatan’dan Yağcılar’a ültimatom! Anavatan’dan Yağcıl...

Kosova’nın bağımsızlığından itibaren ülkede yaşayan Türk top...

Mahir Amcan, Sencar kankan ve sen o gece neredeydiniz? Mahir Amcan, Sencar kanka...

Geçtiğimiz aylarda, Türkiye-Kosova ilişkilerini geren bir ge...

Ankara’dan abim gelmiş Komrat’ta bir bayram havası! Ankara’dan abim gel...

Bir söz vardır; “Devletlerarası ilişkilerde duygusallık olma...

Gökoğuz diyarında ağlatan sahneler..! Gökoğuz diyarında ağlatan...

Resmî ziyareti dolayısıyla Moldova’da bulunan Cumhurbaşkanı ...

“Gagauzya’nın Moldova’yla ilişkilerimizde özel bir konumu vardır” “Gagauzya’nın Moldova’yla...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, temaslarda bulunmak üzer...

Başarılı diplomattan duygulandıran makale Başarılı diplomattan duyg...

Yaklaşık üç yıldır, Türkiye Cumhuriyeti Priştine Büyükelçisi...

“Ben bir Türk Dünyası vatandaşıyım!” “Ben bir Türk Dünya...

En son onun sesini TRT ekranlarındaki, “Ömür dediğin” progra...

Devlet kuran son Türk’e veda Devlet kuran son TürkR...

Uzun süredir rahatsız olan ve tedavisi evinde süren, Gagauz ...

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kırgızistan’da Cumhurbaşkanı Erdoğan Kır...

Kırgızistan’a düzenlediği resmi ziyaret kapsamında başkent B...

Foto Galeri
Türkiye HABERLERİ
Video Galeri